Uzmana sorun

Posta kodu nedir? Tanım ve oluşum tarihçesi

Genellikle yabancı siteler zaman Posta kodu ondan bir kullanıcı kayıt isteği. Bu kısaltmayı deşifre nasıl, herkes bilir. posta kodu nedir? Dışarı ve hangi sebeplerle geldi gibi? Bu, biz bu makalede ele alınacaktır budur.

posta kodu nedir?

Posta kodu İngiliz yollarla çevrilmiş Bölge İyileştirme Planı, açılımı "bölge iyileştirme planı." Posta kodları - ABD'de posta kodları sistemidir. Bunlar dağıtım sürecini hızlandırmak ve posta sıralamak ve Rusya Federasyonu ile aynı işlevleri yerine getirir. Bizim her zamanki altı haneli ABD posta kodu aksine dokuz oluşur ve bunlar örneğin, 12345-6789, bir tire ile yazılır.

ABD'de posta kodu sisteminin hikayesi

Amerika Birleşik Devletleri Posta Sistemi geçen yüzyılın kırklı posta kodlarını kullanmaya başladı. Daha sonra tek kent sınırları içinde çift ve posta ilçe amaçlanmış.

Zaten ülkede altmışlı yılların daha belirgin bir sistemde ihtiyaç vardır. Temmuz 1963'de Başından beri, o zaten bir test modunda başlamıştır. Onun kurucusu Robert Moon, ABD Posta Servisi departmanı çalışanı oldu. Ben dünyanın en erken Robert basit posta müfettişleri olmak, bu sınıflandırıcı geliştirilen böyle bir Posta kodu 1944 olarak bulunamadı merak ediyorum.

postane sayısı, bunlar teslim edilecek olan - bir zamanda Posta kodu ilk üç harfi tesis, koli ve paketleri ve son iki sıralama tanımlı- beş karakterden oluşuyordu. 1967 yılından bu yana, APP-indeksleme sistemi Amerika Birleşik Devletleri boyunca zorunlu ilan edildi. Amerika'da televizyonda, hatta komik bir çizgi film karakteri Mr. Zip veya Zippy çıktı ederken, yeni sistemin görmezden vatandaşların çağrısı.

1983 yılında, bu karmaşık hale ve bu tür organizasyonun konut kompleksi, çeyrek, şirket şube veya bölünme gibi yazışmalar vermelidir yerini belirten dört numara eklemek zorunda kaldı.

Aslında dışında böyle bir posta kodu, ABD devlet kurumları özel numaraları kullanmak belirtmeyi değil. Beş ve dokuz rakamdan Verilen endeksleri ilçesinde posta hizmetlerinin kullanıcıların hiçbiri olamaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.