SeyahatSeyahat İpuçları

Alma - Kırım'da nehir. Açıklama, özellikleri, fotoğraflar

Alma Nehri - en güzel ve en büyük su akışının bir Kırım yarımadasının. Onun uzunluğu - 83 km. Bu uzunluk bu ikinci suyolu p sonra gerçekleşecek verir. Salgir. havza 635 metrekare bir alana sahiptir. km.

ana ilgili Kısaca

Alma - dağ nehri. Onun kaynağı kuzey yamacında Babugan-Yayla üzerindedir. Sinab Dağı ve paten - Bu iki dağ arasındaki vadi Kırım Dağ en yüksek noktası vardır. Küçük bir nehir ve Babuganki Sary-Su akışı - yeri iki su akışının Alma birleşmesi başlangıcı olarak kabul edilir. kaynağın kuzeyinde, bilinen masif Chater-Dag olduğunu.

Alma o zaman yarım o batıya ve Calamita Bay içine akım akışının sonunda döner, kuzey yönüne akar. Karadeniz havzasına aittir. İdari bölge Aluşta, Simferopol ve Bahçesaray'da alanlarda akar.

Nehrin üst ulaşır sınırları dahilinde gerçekleşir Kırım Doğal Rezerv. Belirgin dağ karakteri ile bir nehir - bu sitede Alma günü. Bu bir hızlı akımla saf kaynak suyu taşır. Spit Mawla ve kuru Alma - Üç kolları vardır da var kendisine sürer. Mansap, nehir Bakal-soo ve Bodrak akar. Sonunda neredeyse varlığı sona erer. Alma Körfezi daha yakın saz ile kaplanmış, bataklık.

hydronym

Hangi "Alma nehri?" Anlamına gelir adının kökeni çeşitli versiyonları vardır. su yolu kıyısında burada, en elma ağaçları bahçeleri büyür. Türkçede kelime "alma" anlamına gelir çünkü ırmağın adı, elma bahçeleri olduğuna inanılmaktadır "elma". Ancak, ilk yarımada akademisyenler araştırmacılar nehir Alma-Kermen kalesinde adını aldı konusunda hemfikirdir. Höyük sadece bu dere kıyılarında bulunuyordu.

su özelliği

Alma - efsaneler etrafında nehir. İçinde suyun bir ilaç tablo özellikleri vardır. Kimyasal bileşim bu hidro, kalsiyum ve magnezyum yabancı maddeler, zayıf bir mineralizasyon göre. o girişi Sarah-Su katılır bir yerde, yay su kaynağı nehre Savluh-Su ( "iyileştirici su") oluşturulur. Bunun ve gerçeği su çok mineral içeriği zengin ve tıbbi amaçlar için kullanılır ve içme için uygundur.

Özellikler

merkezi kısmında, Alma çok güzel olur. Onun vadi akışı daha sakin olur ve nehir etrafında pitoresk bir orman tarafından çevrelenmiştir, genişler. Akışın Her iki tarafta yıllarca yosun ile büyümüş bir taş küçük kayalar vardır. Trout - İlginç bir adla bir küçük ama çok güzel bir şelale oluşturarak, taşların büyük bir yığın bırakarak bu yerlerin su, birinde. Onun adı tesadüfen var. alabalık - Aslında bu alanda somon ailesinin popüler balık bulundu olmasıdır. Bildiğiniz gibi, o sadece berrak suda yaşıyor, ama dağın Alma - çünkü nehir, bu tür için idealdir. Balık Baltık ülkelerinden özel olarak buraya getirildi. alt Dahili balıkçılık, yapan alabalık yetiştirme. Bu amaçlar için, özel havuzlar burada inşa edildi.

Nehrin alt ulaştığı

eğimli alt ulaşır Alma bay birbirine karışana kadar azalır. sazlık ve bataklık bitkileri ile büyümüş bir alanda Shore. yüksek gelgit anda, denizden su, tuzlu hale nehirde düşüyor. Ayrıca bu bölgede kalıcı kum yataklarının sonucunda, rekreasyon plajlarıyla olumlu kurdu. mermer, eziyet serpiştirilmiş nehir yıkanmış kireçtaşı Alttan, taşlar benzer.

rezervuarlar

Sovyet döneminde Alma seyri boyunca, iki rezervuarlar inşa edildi. Onlar sulama ve su temini için kullanıldı. yakınında yukarı fazla. Kestane, Partizan rezervuar inşa edilmiştir. Su Simferopol ilçe sağlar. 1934 Alminski haznesinde aşağı akış endüstriyel amaçlarla kullanıldı, inşa edilmiştir. Ayrıca bu yerlerde halk aktif olarak rahatlatıcı ve sahne zevk yaz aylarında vakit geçirmek.

tarihi gerçekler

Alma nehir Kırım bilinen ve tarihsel. 1854 yılında sırasında Kırım Savaşı savaş Alma Nehri Savaşı'nda olarak tarihte bilinen su yolu, gerçekleşti. onun esnasında, Rus birlikleri rakipler yenildiler. Ve Fransız savaşında zafer şerefine bile nehir üzerinde bir köprü inşa etti. Alma - denirdi Seine.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.