HobiDikiş

Değersiz: Doğrudan şemasını dokuma

iplik veya boncuk yardımıyla hazırlanan ev yapımı bilezik olarak adlandırılan Baubles. İleri Sürüş yardım örgü sonra bir dekorasyon olarak kolundaki giymek güzel olacak mükemmel bir desen oluşturmak.

Buluntu oldukça ilginç. Kuruluşundan önce ürünün tarihiyle ilgilenen çok sayıda genç dikişçi. dokuma sanatı bu tip sevilen dekorasyon Kuzey Amerika Yerlileri, varlığına sırasında ortaya çıktı. Geçen yüzyılın ortalarında, süsler hippiler dahil bazı alt kültürler, popüler olmuştur. moda bilezik için değil, aynı zamanda aynı şekilde yapılmış küçük çanta, saç bantları, içinde sadece gitti iken. Bu nedenle, hatta Hintliler gitmiş süslemeleri ile gizmos şimdi popüler gençlik çeşitliliği.

Renk seçimi

Önce bilezik dokuma kesinlikle renklere karar vermeniz gerekir. buna tamamen uygunsuz tonları kullanıldığı takdirde Örneğin, belirli bir figür bir şemayı göstermektedir doğrudan örgü boncuk, iyi bakacağız. Ama nötr desenleri güvenle favori renkleri alabilir. hediye için yapılan Bilezik, açıkça yakında ev yapımı sürpriz alacak kişinin tercihlerine denk olmalıdır.

Birçok Baubles bazı gizli manalar taşıyor gerçeğine dayanır, böylece her rengin kendi tanımlaması vardır. Böyle bir durumda kendiniz için sahibine biraz güç verecek ve zor durumlarda yardımcı olacak bir bilezik yapabilirsiniz.

çeşitleri nodüller

Bilindiği gibi, doğrudan dokuma diyagramı nodülleri temsil eden küçük kareler oluşur. devresinde her hücre - bir çift düğüm var. ipe dişin birkaç yolu vardır:

  1. Düz. soldan dişli sağ elin üstüne yerleştirilir ve daha sonra birinci düğümü yapılır. İlk iplik daima sıkı olmalıdır. Birinci düğüm sonra aynı şekilde ve bir ikinci (aynı parçacığı) yapılır. sol bakılırsa resif düğüm, sağ ve benzer, sadece sağ iplik sol üst düşer.
  2. Köşe. Bu durumda, birinci düğüm düz bir çizgi ile aynı şekilde bağlıdır ve aşağıdaki gibi, ikinci yapılır: Çözgü ipliği gergin altından geçer.

dokuma şeması

doğrudan veya eğik örgü: iki şekilde sondaki Baubles. Sadece içinden herhangi bir görüntü oluşturabilir çünkü sürüş düz örgü, iğne kadınlar için en uygun seçenektir. Ama eğik örgü mümkün yalnızca yinelenen bir desen yapmak için yapar.

Opsiyon eğik örgü birçok anlamıyorum ve ilk kez hepsi değil çıkıyor. yeni başlayanlar genellikle direkt başlar böylece bu tür şemalarında, karıştı almak çok kolaydır.

direkt dokuma

Her ne kadar eğik dokumaya beceriler getiren, henüz en direkt tercih insanlar var. Başlamadan önce, ürün yapılacaktır hangi bir desen bulmak gerekir. Bu olabilir:

  • fenechek doğrudan dokuma diyagramı;
  • çapraz dikiş diyagramı;
  • diyagram şahsen kağıt üzerinde yarattı.

Yeni başlayanlar için ilk adımlar sonucunda iyi bakacağız bir ya da iki renkten oluşmuştur bilezikler vardır. İki renk ince bir bilezik üzerinde bir desen oluşturmak için denemek için gereklidir. Bir renk esas ve ikinci olarak görev yapacak - arka plan rengiyle.

devreyi seçtikten sonra ve başlamaya hazır renkleri belirleyebilir. Devre genişliği içinde bulunan hücre sayısını saymak için başlamak için. Bunların sayısı gerekli iplik sayısı eşittir. Bütün iplikler sıkıca pim sabitlenmiş, ve daha sonra sol tarafına monte edilir arka plan yönelik bir ikinci renk alır. Sonraki direkt nodüller yaptı: Baştan sona bir yönde, sonra başka içinde. kol biraz paketlenmiş olduğunda, çalışma şık görünüm ve başkalarının dikkatini çekecek.

Küreleri için toka

yazıtlar ya da başka görüntülerle Doğrudan dokuma şeması, elbette, ürünlerinde güzelce dışarı çıkarmak. Ama doğru bağlantılara gerek kalmaksızın bilezik tamamlanır. Gerekli uzunluk ulaşıldığında, onun koluna bilezik düzeltmek gerekir. Sen Örgü ve işleme için her mağazada satılan özel bir tokası kullanabilirsiniz. Ve kendi donanım yapmak deneyebilirsiniz. Bunun için ürünü çalışır örgünün başında iplik küçük bir döngü. boncuklar konur filaman kalan uçları, bir ya da iki küçük kısa tellerin arka sonunda. onlar daha fazla şeyler üzerinde para harcamak zorunda değilsiniz çünkü bu bağlantı elemanları çok popülerdir.

Nasıl şemasını yapmak

akış şemaları direkt dokumayı oluşturma - süreci oldukça basittir. Bu da daha yaygın yoludur bilgisayara veya düz kağıt ve renkli kalemler, üzerinde özel bir program yardımcı olabilir. resim çok büyük ise, bilgisayar cihazına görüntü indirmek Boya programa ekleyin ve ızgara açabilirsiniz. Bu bitmiş tasarı olacak küçük meydanlarından içine görüntüyü bozacaktır.

ek dekorasyonlar

Buna ek olarak, şema süsleri düz diğer süslemeler eklerseniz, bir dişi ya da erkek bir yandan muhteşem görüneceğini (özellikle isimler) dokuma. En yaygın küçük, kolay bir iş parçacığı olarak monte edilir kolye ve vardır boncuklu bilezik. Bazı insanlar Watchband yolu Baubles dokumayı yapmak ister. Para için başka bir yerde satın alamazsınız Oldukça orijinal versiyonu. arkadaşlar şirkette bilezik üzerine asmak için karar dostluk semboller, bu tür benzeri, bir araya Yin ve Yang farklı bölümlerinin ve edilebilmektedir bulmacanın parçaları gibi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.