Sanat ve EğlenceMüzik

Dan Balan: yetenekli bir müzisyenin biyografisi

"Sıfır" nesil dünyaya yetenekli müzisyenlerin çok sayıda verdi Aralarında Dan Balan da yoktu. sanatçının Biyografi Kişinev'de, 6 Şubat 1979'da onu geri sayım başladı. Erken yaşlardan itibaren, o çevrelerin ve farklı yönlere bölümlerinin çok sayıda katıldı yüzden Ailesi, TV sunucusu ve büyükelçi, Dana geliştirmek için her şekilde çalıştı.

müzikal eğilimleri aktör kendimi bir sanatçı sahne hayal 4 yaşından başladı göster. Üçüncü sınıfta okurken, Dan acemi şair olarak elini çalıştı öğretmen ve sınıf arkadaşlarının yargısına çalışmalarını sunma. Onun onbirinci doğum gününde Balan babasının akordeon bir hediye aldı. Bu alet şarkıcı ilk şarkıları yazmaya başladı üstünde gibiydi. Modern bileşimlerin çoğu için çünkü Dan Balan başlangıçta yalnızca vals oluşturulan müzik türleri akordeon çok nadiren kullanılır.

1994 yılında, sanatçının ailesi Dan Babalarına randevu ile bağlantılı olarak İsrail'e taşındı. bir buçuk yıl içinde, Dan Balan, biyografisi artık birçok pop müzik hayranları bilinmektedir, 1996 yılında henüz liseden mezun memleketi Kişinev, iade bundan sonra yeni bir çevre ve yeni insanlara alışmak zorunda kaldı.

ortaöğretimi almış olması, şarkıcı o içtihat okumaya karar verdi Moldova Devlet Üniversitesi girdi. Bir grup Inferialis vardı 1997 yılında bu yüzden bir öğrenci olarak, o, zihninde yakında az bilinen Panteón rock grubunda kendi müzik proje oluşturma konusunda bir fikir şarkı söylüyordu.

Ancak proje uzun sürmedi ve zaten 1998 yılında Balan kendi kompozisyonlarını kayıt stüdyosunda çalışmaya başladı. Bir yıl sonra, yetenekli bir müzisyen O-Zone grubu oluşturur, eski meslektaşı yardımcı olur - Petru Zhelihovski. Birinci grup kompozisyonları seyirci ve müzik eleştirmenlerinin dikkatini çekmiştir.

İki yıl sonra, Dan ve Peter ayrılmaya karar verdi, Jelihovsky bir pop grubunda çalışmak istemez. Dan Balan, biyografi O-Zone Radu Sirbu ve Arseniy Toderas çalışmaya davet zaten dünyada hemen hemen tüm bilinen ve fotoğraflar. Takım Moldova'da başarılı turunu sürdürdü. 2002 yılında, grup sayısı 1. Despre Tine ve Numai Tu anlamıyla Moldovalı çizelgeleri esti iki şarkı adını verdikleri ilk albümünü çıkardı.

Bir sonraki albüm disko-Zon grup, dünya listelerinde konumunu güçlendirmek için izin verdi. başarının çoğu anında Avrupa'ya yayıldı ve inanılmaz başarılı olmuştur Dragostea Din Tei, isabet sağlanmıştır. Müzisyenler hemen dışarı satılan bir büyük ilk turu için gitti.

2005 yılında, grup dağıldı ve üyeleri solo kariyerine başladı. Dan Balan - Dan İngiliz tarzında çağrılacak karar verdi. o bir pop-rock kolektif Balan organize ve şarkı Dragostea Din Tei kamu yeni bir sürüme sunması sonrasında şarkıcı Biyografi mazisi temiz başladı. Bu müzisyen paralel olarak diğer adı Çılgın Döngü kullanarak, Duş Gücü adında bir albüm oluşturdu.

2010 yılında bütün dünya kim Dan Balan biliyordu. şarkıcının Biyografi tekrar şarkı Chica Bomb yayımlanmasından sonra, bu kez keskin bir dönüş yaptı. Yakında müzisyen popülerlik getirdi Rus ve yabancı eğlence ile düetler idi. Şimdi Dan kendi kayıt stüdyosu var ABD'de yaşıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.