Yiyecek ve içecekŞaraplar ve alkollü içecekler

Dağıstan konyak dünya çapında ün kazandı

Dağıstan'da faaliyet gösteren tanınmış bir fabrika, tüm dünyada popüler orijinal konyaklar üretiyor. Kaliteli Dağıstan konyak, yaklaşık 50 yıl önce ilk defa üretildi ve o zamandan beri benzer ürünler arasında öncü bir yer tuttu. Kızılyar kentinde, konyak üretiminin güçlü, tam donanımlı bir fabrikası kuruldu; imal edilen ürünler, diğer ülkelerde inanılmaz bir tanınmışlık kazandı; buna Rusya'da özel saygı ve saygı da dahildi. Kızılar şehri, köklerini onyedinci yüzyıldan alıyor, gizemi ve inanılmaz tarihsel olaylarla dolu. Bu alan sakinleri aktif hayvancılık üretiminde, özellikle koyun yetiştiriciliğinde, ürünlerinin müteşebbis tüccarlarını ziyaret etmek arasında büyük talep görmüştü.

Olumlu iklim koşulları, temiz yeni hava, verimli yerel topraklarda üzüm ve diğer meyvelerin yetiştirilmesine öncülük etti. İlk üzüm filizi, dünyanın yüzeyinde hızla ortaya çıktı ve kısa süre güneş ışınlarına yükselen arazileri hak etti. Muhteşem bir hasat, insanları lezzetli bir aromalı içecek hazırlamayı düşündürdü. Modern Dagestani konyak, bölgede ilk geliştirilen teknoloji kullanılarak üretilmiştir.

Kızılar'da şarap üretimi hızla gelişti. Burada ilk kez, konyak üretiminde ilginç yöntemler geliştirildi. Aynı zamanda en kaliteli üzüm çeşitleri kullanılmış ve uygun kümeler seçilmiştir. Peter the Great, diğer ülkelerin imparatorları gibi yüksek kaliteli şaraplar ve konyaklar için tutkusu ile tanınmıştı, bu yüzden en iyi içecekler Rusya'ya Dağıstan'dan getirildi. Diğer birçok gelişmiş ülkede de, mükemmel bir konyak ve şarap üretmek isteyen şarap üreticileri dizileri çekildi. En iyi konyak Dağıstan, asil soyluların masalarında ilk ortaya çıktı.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta - Dağıstan'da kaliteli rafine alkollü içeceklerin üretilmesinde ilk adımlar. Yerel şarap imalathaneleri önce üretimlerini kendi ülkelerinde kurduktan sonra ziyaret eden tüccarlar malları satın alıp ülkelerine naklettiler. Dagestan konyak gibi böyle bir içeceğin selefi, meşe ağacından fıçıda ısrarcı olan özel bir teknoloji kullanılarak üretilen votka idi. Daha sonra, konyak benzeri, tuhaf bir tat belirtildi.

Kızılar'daki fabrikanın kurucusu, on dokuzuncu yüzyılda (85 yaşında) birkaç küçük damıtana dayanan bir büyük işletme yaratmaya karar veren David Sarajev olarak düşünülmelidir. Belirli bir süre sonra böyle bir birleşme, konyak üreten dünyanın en büyük fabrikalarından birine dönüştürüldü. İnce tadı, meşe fıçılarda konyak isteyen prosedürü içeren tarifi kullanmanın bir sonucu olarak elde edildi. Bugün Dağıstan'ın "Kizlyar" markası en değerli ve yüksek kalitede kategorisine girmektedir. Bütün dünyada, 5 yıllık bir maruz kalma ile 5 yıldızlı koyu renkli bir Dağıstan konyak popülerdir. Zarif, neredeyse muhteşem lezzet ve aroma, yüksek toplumun tüm temsilcileri için caziptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.