OtomobilArabalar

"Daewoo Nexia" başlamaz: nedenleri, tamir

Makine başlatmak için başarısız olduğunda Muhtemelen her araç sahibi, ne olursa olsun arabasının, bir durumda çaresiz hayal kırıklığı hissi biliyor. tanıdık bu duygu ve arabalar "Daewoo Nexia" sahipleri ile. motorunu başlatın etmeyin - bu tür makinalar için tanıdık bir tema. Biz bu başarısızlıkların ve bunların çözümleri için ana nedenlerini analiz eder.

Böyle arabalar Alış, mutlaka açıkça anlaşılması gelecekteki sahibi - uygun fiyata araba ve daha fazlasıdır. Bir kez televizyonda güçlü reklam kampanyası dorestaylingovoy modelleri vardır oldu - "Ben Özbekler, onlar iyi kış istila gibi." Yakında, bu ifade ünlendi ve hızlı bir şekilde insanlara gitti. çıkıyor gibi, gerçeği bunda yoktur. "Daewoo Nexia" soğukta Park sonra başlamaz, o zaman bir şey kesin olur. arabada soğukta çalışan Sorunları hayır. Ama bir küçük uyarı yoktur.

"Daewoo Nexia"

Bu arabanın atası 1991 1984 den Almanya'da toplandı "Opel Kadett E" dir. Hatta lisans "Opel" kapsamında yapılan ilk otomobil, 1986 yılında montaj hattından çıktı. "Nexia" markası Cileo altında Kanada ve ABD'de satıldı. Diğer ülkelerde bir model ve biz Daewoo Racer satın biliyorum. temeli "kadetovsky" motoru alındı. Ancak, yeniden tasarlanmış ve modernize. Bu motor, yüksek güvenilirliğe sahiptir.

Zamanlayıcı ve "Daewoo Nexia"

sahiplerinin dorestaylingovoy modelleri, çok sayıdaki kolayca çeşitli sorunlar soğukta lansmanı ile ilişkili reklamlardan görüşünü avtougonschika meydan okuyabilirsiniz - bu bir sürpriz değil. Ama "Daewoo Nexia" soğukta sadece, başlamayacaktır. iyi bir neden reddeder olmadan Bazen tıpkı aniden, birdenbire bir anahtar ile sarmak için. Araç itilir Bu durumda, motor başlatıldığında ve bir İsviçre saatinin hassasiyetle kolayca çalışır.

Bu motor davranışları doğrudan sahipleri ateşleme sistemi ile arıza bildirir. "Nexia" da teyit Bu tanı durumunda - Kontak anahtarı ile sorunlar zamanlayıcı gibidir ve hasar daha doğrusu, indüksiyon bobini teşhis etmek durumunda ateşleme dağıtıcısı.

Zamanla, bu detay anlamıyla toz haline çökmeye olabilir. Üretici bu sorunu çözmek için nasıl düşünerek ve bir çıkış yolu bulundu. şirket radikal zamanlayıcı ile ateşleme sisteminin kurtulmak. ilgili "Lanos" bütçe arabadan motora standardize - Mekanik 2007 yılında polutoralitrovye motorlu yükseltilmiş söylemektedir. Dışında temel tasarım değişiklikleri, bu modernizasyon yanmalı motorlarda tramblera gitmiş olmasına yol açmıştır. Bunun yerine, ateşleme sorumlu bir elektronik modül, yüklü.

tipik nedenler

Starter döner ama "Daewoo Nexia" başlamıyor? Bu oldukça sık olur. Ayrıca, ters bir durum var - marş motoru bükmek yok. Ne bu kötüdür dan, hatta deneyimli sürücüler için bulmak zor izler. Bu sorunla yaşıyorsanız, bu sorunu tetikleyebilecek otomobilin en olası elemanlarını kontrol etmek gerekir. Sen kendi başlarına bunu yapabilirsiniz.

marş ile ilgili bir sorun varsa, önce bir kıvılcım olup olmadığını kontrol edin. Sonra bu filtre, pil ve terminallere aramaktadır. Hala gaz test edildi incitmez. Bir kıvılcım varlığı, hava sıkıştırma ve yakıt: başlatmak için motorun için önce dört unsurları gerekir. "Daewoo Nexia" başlamaz ise her şeyden önce mumlar bak.

Neden kıvılcım yok?

ICE için kıvılcım yok nedenlerinden bol vardır. Örneğin, bu sorunlar gösterebilir , ateşleme modülü krank mili veya eksantrik mili konum algılayıcının algılayıcı konumunda arızaların tramblera bobin dorestaylingovoy modelleri hata olabilir. Onlara kolay erişim varsa, kendi elleri olabilir okundu elemanı test edin. ECU ile donatılmış en yeni "Nexia", hata hakkında sahibini bilgilendirebilir - Uzmanlar bir teşhis tarayıcı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Daha sonra, sigorta bloğunu ve röleleri kontrol edin. Bu yüzden kıvılcımı yok bu nedenle olmadığını görüyoruz. En yaygın seçenek - bujiler veya yüksek gerilim telleri hatası. Bu kolayca çözülebilir popüler bir sorundur. Ancak kıvılcım tel ve tam olarak işlevsel, bobin ve operasyon ateşleme modülünü kontrol eğer.

İlk telden onu çıkararak teşhis edilebilir. Sonra birisi anahtarı çevirmesi gerek ateşleme. Aşağıdaki bobinine elektrik akımı uygun olup olmadığını gözlemlemektir. Eğer durum bu ise, o zaman bobin değiştirilmelidir.

hava filtresi

"Daewoo Nexia" başlamaz ise marş döner, daha sonra hava filtresini kontrol edin. motor iyi koşabilen amacıyla, oksijen belli bir miktar ihtiyacı var. Hava filtresi tıkanırsa, oksijen daha sonra normal akış engellenmiş olabilir. unsuru kaynağı - 10000 kilometre. Aynı zamanda temizleyici ve hava girişleri ve kanallarla kontrol edilmesi tavsiye edilir. Enkazı ve yaprakları tıkanmış olabilir.

yakıt sistemi

Kıvılcım yoksa, hava yeterli miktarda temin edilir ve aynı anda üreticiye küfür etme, araba "Daewoo Nexia" başlamayacaktır. Belki sadece hatalı yakıt sistemi. Hatta deneyimsiz araç sahipleri, motor yakıtı olmadan çalışmaz biliyorum.

arabanın yakıt sistemi ile sorunları durumunda başlar asla. Bazı araç sahipleri bir şırınga kullanılarak sisteminin çalışmasını test ediyoruz. Bu benzin ile doldurulur ve daha sonra karışım, gaz enjekte edilmiştir. Daha sonra, Anahtarı kontakta çevirin.

Neden yakıt motora sağlanmazsa?

Motor yakıt karışımının gerekli miktarda almaz ise, o zaman yakıt pompası ve basınç regülatörü teşhis etmek için gereklidir. "Daewoo Nexia" başlamıyorsa, nedenleri yakıt sızıntısı, tıkanmış yakıt filtresi ve püskürtme olabilir. Ama daha sık bir dalgıç pompadır. Aşağıda bunu nasıl kontrol edileceği bak.

pompayı kontrol

Pompa kendi ellerinizle Tamam olup olmadığını kontrol edin - bu kolay. İlk adım (yolcu kanepenin altında soldaki) arabada yüklü olduğu yeri belirlemektir. bir elementtir erişirken, tanı gidebilir. Kontağı açmak takımda herkes birkaç saniye ihtiyacı yoktur. Marş çalışmaya başladığında, yakıt pompası çalışma sesi duyacaksınız. O düzgün çalıştığını söylüyor. ses yok ise, o bir dalgıç pompa üzerinde beslenme gelmiyor. Ya arızalı ve değiştirilmesi gerekiyor etmiştir.

O kadar pompa marş normal çalışır, "Daewoo Nexia" başlamaz, işlev gördüğünü olur. Sonra dalgıç elemana gerilim gelir emin olmak için gereklidir. Bu multimetre kullanılarak yapılır. kontak anahtarı üç saniye süreyle "AÇIK" döndürülmüş ve konumda tutun edilir. Geçerli akışları varsa, sayaç bunu gösterir. Daha sonra direnç elemanı kontrol edin. Bu, pompa gücünün terminallerine bağlı ölçeri yapmak için. Motoru çalıştırmadan sırasında mekanizmasının sesli gösterge değilse bu, mutlaka yapılmalıdır. ölçümler yayınlanmış olan verilerle karşılaştırılır. Rakamlar çok farklıysa, büyük olasılıkla benzin pompası yandı.

Marş dönmezse

Çoğu durumda, bu belirti, boşalmış batarya gösterir. Pil birkaç ay önce yeni bir değiştirildiğinde eğer, hala buna değer kontrol edin. Tanı bir multimetre ile kontrol edilebilir. Yine emin olmak için yanlış olmayacaktır yüksek gerilim kabloları ok, ve terminaller korozyona duyarlı değildir. Sonra, başarısızlık dikkate almak gerekir marş rölesinin. Bu arabanın kontrol ünitesi yer almaktadır. başlatırken ateşleme elemanı tıklayın zorundadır. Daha sonra marş kendisi kontrol edebilirsiniz. bir şey ile vücuda yeterli Birinci çevirme, daha sonra motora doğurur ve dinleyin. Çalışma sırasında, cihaz gürültü yapar, o zaman değiştirilmelidir.

Motor başlar ve tezgahları

"Daewoo Nexia" başlar ve tezgahları ise önemli ölçüde daha fazla neden olabilir. Bu İmmobilizatörün hatam. tıkanma dışlanan değil rölantide vanalarını. Araba kötü benzin ve düşük kaliteli yağ ile sular altında motor yakıt ikmali olması mümkündür.

Sonuç

Yani, gördüğünüz gibi, Özbek-Korece araba çok problem. Ayrıca Özbek montaj makinesi altı kablolama ile donatılmıştır dikkate almalıdır. Ve onun sahipleri durup dururken sorunları var. Eğer bu makinelerin fiyatı göz önüne aldığımızda Fakat, bütün bu nüanslar gözlerini kapatabilir. Otomobil kolayca elleriyle garajda onarılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.