SağlıkMüstahzarlar

"Cymbalta": kullanım için talimatlar. Yorumlar, fiyatlar, endikasyonları

Bugün bir ilaçtır söyleyecektir "Cymbalta." ilaç, bileşimi, yan etkilerin kullanımı için talimatlar ve okuma aşağıda tarif edilecektir. Ayrıca gönderilen yazıdan, o bir kontrendikasyon olup olmadığını ve doğru bir şekilde nasıl uygulanacağını, bu kaça ilaç mevcut olduğu şeklinde ilgili bilgi verilmektedir.

salma Formu

Ne haliyle bu paketin içine alınır ilaç "Cymbalta" talimatı satın alabilirsiniz? Şu anda ilaç sadece enterik kapsüller şeklinde salınır. bunların her biri bir beyaz veya grimsi beyaz renge sahip granül içerir.

ilaç

Hangi bileşenler ilaç "Cymbalta?" Içerir kapsüllerin kullanımı için talimatlar ana aktif eleman, bir maddenin duloksetin olduğunu belirtmektedir. Ayrıca, kabul ilacın yapısı ve ilave olarak sükroz maddeleri, hipromelloz, talk, süksinat, beyaz renklendirici, hipromeloz asetat, içerir unutulmamalıdır titanyum dioksit, trietil sitrat, jelatin, sodyum lauril sülfat ve sarı demir oksit pigmenti.

Kapsüller 60 ve 30 mg ilaç ihtiva edebilmektedir. Bunlar 14 ya da 7 kapsüllerin blister paketlenmiştir. bir karton ambalajda 1, 2 veya 6 kabarcıklar olabilir.

ilacın farmakolojik özellikleri

Duloksetinin gibi aktif madde nedir? ilaç kapsül kullanımı için talimatlar adı geçen eleman ile bu gibi bir ilacın etkili çok olduğunu bildiren iyi antidepresan. Bu norepinefrin ve serotoninin geri alımını inhibe eder. Zayıf bir dopamin alımını ve dopamin, histamin ve adrenerjik reseptör holino- için bir afinite inhibe eder.

Nasıl Duloksetin yapar? Kılavuz bu konuda şu bilgileri içerir: Maddenin ilkesi eylem norepinefrin ve serotonin geri alımını inhibe etmektir. Bunun bir sonucu olarak, önemli ölçüde sinir sisteminde noradrenerjik ve serotonerjik sinir iletiminin arttırır. Ayrıca duloksetinin hızla acıyı bastırmak unutulmamalıdır.

İlacın Farmakokinetik

gastrointestinal sistemden absorbe "Cymbalta" nin depresyon formülasyonlar, emilim uygulamadan sonra birkaç saat başlar. Maksimum konsantrasyon 6 saat sonra elde edilir. Gıda Eşzamanlı alımı konsantrasyonunu etkiler ve 6 ila 10 saat ulaşmak için zaman artar etmez. Uzmanlar dolaylı emilim ölçüde (% 11) azalttığı demek.

plazma proteinlerine ilacın bağlanması, yeterince yüksek ve% 90 daha fazla ulaşır.

İlacın yarı ömrü 12 saattir. Aynı zamanda o metabolitleri olarak idrarda söner.

Yapılan araştırmalara göre, kadınlar ve erkekler meydana farmakokinetik süreçler arasındaki farklar vardır. Bu nedenle, adil seks altında aktif bileşenin ortalama boşluk. Ancak, doz ayarlaması gerekli değildir.

Aynı zamanda yaşlı ve orta yaşlı hastalarda ortaya farmakokinetik süreçler arasındaki farklar soruşturma sırasında kuruldu unutulmamalıdır. Bu ilacın yarı ömrü gençlerden daha yaşlılarda daha yüksek olduğunu ortaya koydu. Doz ayarlaması ya da gerekli değildir.

kronik böbrek yetmezliği olan hastalarda son aşamasında, diyaliz tam olarak 2 kez duloksetin artar performansı ve AUC konsantrasyonu bulunmaktadır. o Böbrek fonksiyonları bozuk olan hastalarda ilacın dozu azaltarak akıllıca olacağını göz önerilir nedeni budur.

Karaciğer yetmezliği belirtileri olan hastalar Duloksetinle metabolizma ve eliminasyon yarı ömrü yavaşlatabilir.

fonların kullanımı için endikasyonlar

Ne zaman reçete yazanlar "Cymbalta?" Kullanım talimatları okumaları şu listeyi şunlardır:

 • diyabetik nöropati ağrısı şekli;
 • depresyon ve depresif durumlar;
 • yaygın anksiyete bozukluğu;
 • kronik ağrı fibromiyalji ve osteoartritin neden olduğu dahil olmak üzere kas-iskelet sistemi sendromu.

fonların kontrendikasyonlar

Eğer "Cymbalta?" ilaçları alamaz zaman Kullanım talimatları kontrendikasyonlar şu listeyi şunlardır:

 • izoenzim CYP1A2 (örneğin, enoksasin, siprofloksasin veya fluvoksamin) kuvvetli inhibitörleri aynı anda uygulanması;
 • hastaya artan hassasiyet bileşenleri anlamına gelir;
 • 18 yaşın altındaki çocuklar;
 • MAO inhibitörleri ile anlık bir alımı;
 • Arteriyel hipertansiyon olduğu kontrolsüz;
 • kompanze glokom;
 • Ciddi kronik böbrek yetmezliği (CC az 30 ml / dak olan);
 • izomaltaz eksiklik veya sakkoroz, glukoz-galaktoz malabsorpsiyon ve fruktoz intoleransı;
 • karaciğer yetmezliği ile birlikte karaciğer hastalıklan.

dikkatli ilaç kullanılmalıdır zaman

Bu kullanılması gerektiğini dikkatle saldırı kapalı açılı glokom için bipolar bozukluk ve mani, kasılmalar riskinde uyuşturucu söyledi. Ayrıca, bakım oküler hipertansiyon, intihar düşünceleri, hiponatremi, karaciğer ve böbrek alınmalıdır.

İlaç "Cymbalta": kullanım talimatları

Bu ürünün fiyatı çok yüksek. Ancak, etkinliği herhangi bir şüphe tabi değildir.

Sunan ilaç sadece oral uygulama için reçete edilir. Kapsüller ezme ve çiğnenmeden yutulmak olmalıdır. Herhangi bir durumda ilaç ya da gıda ilave edilemez böyle bir eylem kolaylıkla enterik kaplama zarar verebilecek beri, herhangi sıvıları ile karıştırarak unutulmamalıdır.

depresyon formülasyonları, günde bir kez 60 mg başlangıç dozajında alınmalıdır. günde iki kez 120 mg a kadar bir doz bahsedilen miktarını artırmak için bazı hastalarda olumlu sonuçlar elde etmek için.

son aşamasında meydana gelen bir kronik böbrek yetmezliği, tanısı konulan hastalar, ilacın başlangıç dozu, günde bir kez 30 mg'dir. Hastalar karaciğer arıza varsa, ilacın belirtilen miktarda düşürmek veya alımı çokluğu azaltmak için tavsiye edilir.

Aynı zamanda, bir ilacı alır birdenbire kesilmesini önlemek için dikkat edilmelidir. gerekli ilaç miktarı kademeli olarak 1-2 hafta boyunca azaltmak için. Bu arka plan Eğer sendromun belirgin işaretler, tayin dozda tedaviye devam etmek önerilir. Daha sonra, doktor daha yavaş dozunu azaltmak için devam eder, ancak edebilir.

aşırı doz vakası

Ne Uzmanlar aşırı dozda ilaç durumlarda, hakkında söylenecek "Cymbalta?" Doktorların Yorumlar kendilerine böyle veriler bilgileri içerir. Bugüne kadar, 3000 mg kadar miktarlarda ilacın yenmesi ile aşırı dozun alınması durumlar da vardır, ve diğer ajanlar ile kombine edildiğinde. Bu arada, sabit ve tek bir ölüm.

Aşırı doz işaretler ya da bir arada izole aşağıdaki koşulu şunlardır: klonik konvülsiyonlar, uyku hali, kusma, koma, serotonin sendromu ve taşikardi. Klinik öncesi araştırmalar (hayvanlar üzerinde deneyler) için olduğu gibi, kontrol edilemeyen alıcı ilaçla bağlantılı toksisite ana belirtileri, merkezi sinir ve sindirim sistemi bozukluklarıdır. Ayrıca, hastalar titreme, ataksi, klonik kasılmalar, kusma ve iştahsızlık görülebilir.

aşırı dozda durumunda ne yapmalı? gelişmesiyle birlikte serotonin sendromu hemen düzeltme tedavisi siproheptadin, hem de hastanın vücut sıcaklığı normale döndürmek için kullanılan yöntemleri yapılmalıdır.

Hasta temiz hava sağlamak için gereklidir. Ayrıca kalbin çalışmasını izlemek ve hayati işaretleri takip etmelidir. Bütün bunlar tutma desteği ve semptomatik tedavi ile birlikte yapılmalıdır.

İlacın verilmesi uzun değildi sonra ise, mideyi yıkamak gerekir. Ayrıca, ilaç alımını sınırlamak için hasta aktive kömür içmeye istenir.

yan etki

insan sağlığı üzerinde olumsuz etki ilaç sözü aldıktan miyim? daha ayrıntılı olarak antidepresan ilaçların yan etkilerinin göz önünde bulundurun:

 • Çoğu zaman klinik çalışmalarda (vakaların% 10), hastalar aşağıdaki durumlarda: baş dönmesi, baş ağrısı, ağız kuruluğu, uykusuzluk, uykusuzluk, bulantı, uyuşukluk ve kabızlık.
 • Daha az toplam hastaya (1 ila% 10), kızarma, ishal, bulanık görme, kusma, terleme, titreme, yüksek orgazm olamamanın gözlenen, libido, kilo kaybı, yorgunluk, erektil disfonksiyon kaybı iştah azalması ve aynı zamanda gecikme veya anormal boşalma edildi.

Biz baş dönmesi gibi yan etkiler (bazen baş ağrısı ve mide bulantısı), genellikle bir ilacın ani iptali ile görülene diyemeyiz. Bu arada, ağrılı diyabetik nöropati formları olan hastalarda aç karnına kan glikoz bir artış görülebilir.

ilacın Yorumlar

uzmanlar ve hastalar göre kabul ilaç tamamen görev ile başa. alınması üzerine bir anksiyete bozukluğu ortadan kaldırır, hem de depresif durumların ortadan kalkmasını teşvik eder. Ek olarak, aktif ilaç da kas-iskelet sistemindeki ağrı sendromları hafifletir.

başka araçlarla Etkileşim

o co-yönetim için diğer ilaçların ilaç ile mümkün mü "Cymbalta?" Misafir uzmanlar söz konusu araçlar bazı ilaçların etkinliği üzerinde doğrudan etkisi olduğunu söylüyorlar.

MAOI ile birlikte kullanıldığında, yani, serotonin sendromu, duloksetin riski vardır.

CYP1A2 izoenzimi aktif cymbalta 'preparasyon" metabolizmasında yer olduğu için, bunların aynı anda kullanımı ikinci artan konsantrasyonlarına yol açabilir.

Merkezi sinir sistemini etkileyen diğer ilaçlarla birlikte söz konusu ilacın için önerilmez. Ayrıca bu itirafından sırasında alkol almamalıdır.

Bazı durumlarda, ise SSRI ve hastalarda serotonerjik ajanların kullanımı, serotonin sendromu görülmektedir. serotonerjik antidepresanlar ile bu ilacı kullanırken Bu nedenle, son derece dikkatli olmalıdır.

Nedeniyle kanama potansiyel riski Duloksetin ve antikoagülan (antitrombotikler) hem kullanmamalıdır olduğu gerçeğine.

Emzirme ve hamilelik

Ben hamilelik sırasında, üzerinde sunulacak fiyat hangi ilacı "Cymbalta", kullanabilir miyim? Nedeniyle yeterli bilgi olmadığı için, gebelik sırasında madde duloksetinin kullanımı ilaç hamile anneye yararı bebek için risk çok daha yüksek olması durumunda uygulanabilir.

Ayrıca bu madde alan hastaların oluşma veya gebelik planlayan hakkında doktorunuza bildirmek için emin olması gerektiğini belirtmek gerekir.

Çalışmalar kadınların büyük ölçüde yeni doğan bebeklerin kalıcı pulmoner hipertansiyon riskini artırır, özellikle daha sonraki aşamalarda, devlet antidepresan olduğunu göstermiştir. Bu durumda, sendrom da sık gebeliğin geç bir aşamada duloksetinin gelecek anne kullanılarak ani durma durumunda çocuklarda görülen. Bu durumun belirtilerinin çoğu doğum sırasında veya sonrasındaki ilk günlerde gözlendi.

Duloksetin anne sütüne nüfuz edebilir olduğu için, tedavi sırasında bebeğinize emzirmek istenmemektedir. Aksi takdirde, fetusta madde konsantrasyonu anne konsantrasyonunun% 0.14 arasında bir miktarda olacaktır.

İlacın kullanımı ile ilgili özel yol gösterici

hastasına "Cymbalta" ilacı atayarak, doktor kategorik MAO inhibitörleri ile ajanın bir seferlik kabul yasakladığını onu bilgilendirmek zorundadır. Aksi takdirde, bu komaya hipertermi, miyoklonus ve ifade edilen uyarım geçişin önemli ve ciddi komplikasyonların tehdit edebilir.

Ayrıca, tedavi iki hafta sonra ilaç 'ü almak haram unutulmamalıdır MAO inhibitörleri.

araçlarla bağlantılı olarak, sinir sistemini etkileyen başka ilaçlar kullanılırken manik hastalarda çalışmalara göre, "Cymbalta" mevcut bir hastalığı kötüleştirebilir.

Nedeniyle depresif devletlerde intihar girişimlerinin bir olasılık olduğu gerçeğine özellikle risk grubuna ait hastaları izlemelidir.

İlacın Kabul uyuşukluğa neden oldukça kolay olabilir. Tehlikeli hareketli makine çalışırken sürüş ve bu nedenle, bu ilacı alan hastaların, ekstra dikkat etmelisiniz.

Fiyat ve ilacın analoglar

"Cymbalta" enterik kapsüller ne kadar? Kendi fiyat değişebilir. Bu üretici ve eczane zincirleri marjlar bağlıdır. Ancak, ortalama olarak, ilaç yaklaşık 1.050 Rus ruble (30 mg, 14 parça) mal olduğu unutulmamalıdır. Eğer ancak 60 mg dozda, aynı miktarda bir ilaç satın almanız gerekiyorsa, o zaman yaklaşık 1150 ruble ödemek zorunda kalacak.

Şimdi biliyoruz ki duloksetinin ne kadar olduğunu. Onun fiyatı artabilir veya azaltmak belirli faktörlere bağlı. Şu anda, satın alma ilaç herhangi zorluklar değil denir. Ancak, yalnızca reçete ile satın alabilirsiniz.

Ama ne bir nedenle eğer bir "Cymbalta" şifalı kapsülleri satın almak mümkün olmamıştır? Bu ilacın analogları hemen hemen her eczanede mevcuttur. edinimi rağmen aynı zamanda bir doktordan reçete varlığını gerektirecektir.

İlaç "Cymbalta?" değiştirilebilir Onun yaşıtları arasında özellikle aşağıdaki ilaçları vurgulamak istiyoruz:

 • "Giriş";
 • "Azafen" (tabletler);
 • "Duloksetin top" (Enterik kapsül);
 • "Venlafaksin Sandoz";
 • "Alvent";
 • "Mirtazapin Canon";
 • "Eprobemide" (solüsyon / ve / m);
 • "Wellbutrin";
 • "Eprobemide" tabletler;
 • "Agomelatin";
 • "Neyroplant";
 • "Velafaks";
 • "Calixtus";
 • "Venlaksor";
 • "Vensuert";
 • "Dapfiks";
 • "Venlift OD";
 • "Despres';
 • "Efevelon retard";
 • bir iksir olarak "Doppelgerts Nervotonik";
 • "Inkazana";
 • "Efevelon";
 • "Coaxil";
 • "Esprital";
 • "Lerivon";
 • "Trittiko";
 • "Normazidol";
 • "Mirzaten";
 • "Tetrindol";
 • "Mirtazonal";
 • "Remeron";
 • "Mirtalan";
 • "Pirazidol";
 • "Negrustin";
 • "Nyuvelong";
 • "Noksibel".

depolama ve raf ömrü gibi bir yöntem

İlacın raf ömrü nedir "Cymbalta?" Talimatlar ve ambalaj üzerinde bugüne göre bu alet üç yıllık bir süre için alınmamalıdır. Bu durumda, sıcaklık 20 dereceden daha fazla olmayan ve karanlık bir yerde saklanmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.