SağlıkTıp

Neden alt karnı ağrıyor mu?

Bizim mide - vücudun en hassas bölgelerinden biri. Oldukça sık ciddi hastalıkların altındaki yaptığı konuşma ağrısı. Ama neden alt karnı ağrıyor mu?

hoş olmayan duyumların Alan

Kadın ve erkeklerin alt karın bölgesinde ağrı aldatıcı olabilir var. Sonuçta, rahatsızlık hep o yerde, etkilenen organa konsantre edilmez. hastalıkların çok sayıda vücut üzerinde hemen hemen tüm yayıldı ağrı hissi ile başlar ve o belirli bir yere "bağlı" sonra.

Örneğin, apandisit (ek iltihabı) ilk rahatsızlık göbek veya mide görünür. Zaman tedaviyi yürütülen değildir ve peritonit olsaydı, ağrı karnın boyunca yayılır. Buna ek olarak, vücudun bu kısmı ile ilgili olmayan hastalıkların bir yeri vardır. Ama onlarla, keskin veya ağrıyan ağrı sadece karın oluşur.

Soldaki rahatsız göründü

Örneğin, soldaki ağrının yerini, bu iltihap başladığını gösteriyor olabilir:

- solda böbrekler,;

- çapraz veya sigmoid kolonda ve bağırsak;

- üreme organları.

Buna ek olarak, alt karın bölgesinde bıçaklama ağrı ve spazm genellikle kaynaklanır kurşun zehirlenmesi. Bazen diyabet ve lipid bozuklukları olan kişilerde ortaya çıkar.

sağa rahatsızlık

neden bilgi boğaz alt karın sağ tarafta. kendini hastalığı, teşhis ederken alt karın bölgesinde hoş olmayan duyumlarla sağda, özellikle dikkatli olmalıdır.

Biz bu alanda spazm hissetti? Yani böbrek ve tecelli hepatik kolik. Aynı hisler nedeniyle Mekanik engeller bağırsak tıkanması sonucu olarak görünür. Ama tam olarak bu verilere güvenmeyin. Hemen bir doktora daha iyidir.

ağrıya neden Hastalıklar

Karın Neden boğaz alt? Bu alanda ve adil seks ve erkek ile ağrıya neden Hastalıklar:

  1. Genellikle karın hastalıklarına neden periton üzerinde yer alır iltihaplı iç organlar, olur.
  2. Şiddetli ağrı strangüle fıtık neden olur.
  3. Bir kadının karın bölgesinde şiddetli ağrı varsa, o pelvik bölgede yer almaktadır iç genital organların, akut inflamasyon düşünmek mümkündür. Bu tür inflamasyon için genellikle alt karın dağılmış, ağrı ile karakterize edilir. Gözlemlemek ve ateş genellikle mümkündür.
  4. Özellikle karın ağrıtan bir ağrıya neden olabilir kadın neden, yumurtlama olarak adlandırılabilir.
  5. Genellikle ağrı bağırsak tıkanıklığı olmadığı gerçeğini kaynaklanır. Aynı zamanda bir volvulus denir. Rahatsızlık göbek çevresinde düzenlenmiş.
  6. Hasta Göbek alabilirsiniz neden biri oldukça yaygın nedenleri - idrar yolları ve ürogenital organların yenilgi.
  7. Her iki cinsiyette de alt karın bölgesinde ani acı verici krampları seferde bir veya her iki böbrek iltihabı oluşabilir. Bu durumda, bir soğuk, ateş ve sıcaklık vardır.
  8. idrar tutma, çeşitli nedenlerden dolayı geliştirilen - kesme, akut ağrı semptomları için bir başka neden.

Nereye Gitmeli?

Şimdi alt karın acıyor biliyorum, ama nerede bu sorunla başa çıkmak için gitmek? Sık sık böyle bir acıyı eziyet başlarsa, bir doktora danışın. Buna ek olarak, kadınlar için bir jinekolog ziyaret etmek çok önemlidir ve erkekler için - Androlojist.

Birdenbire ise (özellikle sağ tarafta) güçlü bir ağrı çağrı gecikme yok, neden boğaz karın düşünmek gerekmez yoktu "ambulans".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.