Haber ve ToplumDoğa

Comet Encke. Gizemli ve zor kozmik güzellik

Kuyruklu insanlar bile dürbün veya teleskop olmadan izleyebilirsiniz en güzel gök nesnelerdir. kuyruklu yıldız gökyüzünde belirdiğinde, o hemen dikkat çekti. Birisi bu anı düşmüş yıldıza düşünür ve bir dilek tut zamanı. Ayrıca kuyrukluyıldızın yaklaşımı önümüzdeki felaket, hastalık ve tüm insanlığı tehdit eden diğer talihsizlikler habercisi olduğuna inanıyoruz bir batıl kişi vardır.

Bu arada, bir kuyruklu yıldız geceleri zevk için sadece güzel. Bir kuyruklu çekirdeğini çevreleyen Parlak halo, gökyüzünün yarısına uzanan uzun bir kuyruk, ani bir görünüm ve yüksek hız bu gizemli ve zor kozmik güzelliğine hayran zorlayarak, karasal gözlemci büyüleyecek.

Comet Encke ve açılış

Comet 2P / Encke dünyalıların şimdiki zamana 1786 den izle. Bu farklı bir sürede tespit edildi birçok gökbilimciler, ancak, onun yörüngesine hesaplamak için ilk Alman bilim adamı Johann Frantsa Enke, sonra seçildi. Astronom birkaç kuyruklu yıldızların hareketleri karşılaştırmalı analizini yapmış ve biz bir gök cismi bahsediyoruz olduğunu keşfetti. Onun astronomik eserlerin yayın olan o 1822 yılında bir kuyruklu yıldız görünümünü tahmin 1819 yılında gerçekleşti.

Bir kuyruklu resmi belirlenirken sembolü "P" güneş sistemimizin ait, yani bir periyodik kuyrukluyıldız olduğunu gösterir. 2P / Encke az iki yüz yıllık bir yörünge periyoduna sahiptir.

Comet, doğası ve hareket

Comet Enke hiçbir büyük yıldız boyutlarına sahip. En son veriler doğrultusunda çapı uzay araştırma 4,8 km uzaklıktadır. Comet 2P / Encke başka kuyruklu yıldız bir soğuk yanı sıra, kendinden ışıklı cisim değildir. O parlayan güneşe yakın gelen tek görünür olmaya başlar.

Comet Encke en kısa dönemdir onu tedavi süresi 3.3 yıldı. Onun hareket hareketli beri, o yakındaki gezegen üzerinde duruldu, yeterince düzenli ve kolayca tahmin edilebilir.

En gözlemlenebilir kuyruklu zaman - Encke - Güneşin adına bizim yıldıza yakın ve yüksek sıcaklık koşullarına maruz onun gazlar gaz haline katı gidin. parlak kızdırma kuyruklu, daha fazla gaz yayımlanan ve çekirdek hızı daha yüksek kendi deşarj edilir. Bu nedenle, Sun, daha belirgindir bu parlaklık ve bunun tam tersi, daha yakın kuyruklu uzak kuyruklu güneş, kuyruklu daha az fark kızdırma gazlarından çekilir. Bir kuyruklu yıldız Sun, onun aydınlatma artar yaklaştığında. Kuyruklu yıldızın başı parlaklığı onun kuyruğunun parlaklığına daha yüksek olmasını gerektirir.

Elveda kadar tekrar karşılaştık!

Comet Encke bize geri oldukça sık. o Şubat ve Mart 2017 ayı boyunca dürbün gökyüzüne veya teleskop görüldü son kez. Ayrıca herhangi bir özel optikler olmadan gözlenebilir. Söz konusu dönemde kuyrukluyıldız Encke yaptığı 63 ziyaretini vurdu ve takımyıldızı Balık dikkat çekilerek, gözlemlemek mümkündü.

Böylece, kuyrukluyıldız Encke yavaş yavaş parıltı solmaya oluşur olmasına rağmen, dünyanın sakinleri hevesle 2020'de kaudat Uzay güzellikleri görünümünü bekliyor, onun getiri rekor sayıda sahiptir ve.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.