SağlıkTıp

Çölyak hastalığı: belirtiler belirsiz

kelime "çölyak hastalığı" bilerek, genellikle kelime "glüten" biliyorum. Çölyak hastalığı - gluten akut duyarlılık, yani kuvvetli ürünler, bu bileşen, doğrudan sağlığını tehdit içeren ifade edilmektedir. Genel olarak, hastalığın esas bağırsak etkiler otoimmün olarak kabul edilir.

Hangi yaşta bu çölyak hastalığı tezahür etmeye başlar? Semptomlar herhangi bir yaşta ve her cinsiyetten olan oluşabilir. Hastalık seçmez, bu nedenle hastalığın belirtileri her şeyi bilmeleri gerekiyor. Ondan sonra hiç kimse bağışık değildir. Belki çölyak hastalığına eğilimi sadece bir süreliğine gizleme.

Bu hastalık genellikle gıda alerjisi, diğer ile karıştırılır. eksikliği ile laktaz enzimi veya normal gıda alerjisi. klinik belirtilerinin ortaya çıkmasında neden Gluten, birçok tahıl ve tahıllarda bulunur. Özellikle, buğday, arpa, çavdar bunun çok. Son çalışmalar olduğunu söylemek yulaf kabuğu çıkarılmış günde en fazla 50 gram bir miktarda çölyak hastalığı olan hastalar tarafından tüketilebilir.

Çölyak hastalığının belirtileri nelerdir? Semptomlar sadece sindirim sistemi ile ilişkili olabilir. Hasta kendi hücrelerinde sonuçlanan glutene ince bağırsak zarına zarar vermeye antikorlar görünür. Ve diğer belirtileri kışkırtır.

bağırsak antikorların yenilgisi sonucunda yağların sindirimi bozulur. Sonuç bazen, ishal olan , dışkı tutamama insanlar bir gün önce yağlı gıdalar çok yerse. dışkı yağlı bir sürü içerir. Bu mide gazı eşliğinde şişkinlik, görünür. İshal nedeniyle yağ hala bakteri sindirim sistemi yoluyla, daha sonra değil on iki parmak bağırsağında, bölünmüş ve gerçeğine oluşur. Kolon neden su içinde elde edilen yağ asidi yağ uyardığı diyareye olası görünüm sağlar bağırsak içine nüfuz eder.

Ayrıca süt şekeri sindirim bozulur. Sonuç olarak, belirtiler görünebilir laktaz eksikliği ait deneyimsiz hekimi yanıltabilir. tahrip ince bağırsağın villusların ve bu, gerekirse, enzimler, çünkü sorunlar ortaya çıkmaktadır. Aniden gelişti nedenle, sütün bir hoşgörüsüzlük, vaka laktaz olamaz. karın, ishal ve şişkinlik bir ağrı laktoz önce bağırsak bakterileri "var" gerçeğiyle açıklanabilir. durum önceki paragrafta açıklanan birine benzer. fark, bizzat bakterilerin laktoz metan ve hidrojen bozunma üzerine meydana olmasıdır. Ne gazın kokusu yapar, özellikle rahatsız edici. Bu durumda, dışkı suda batmaz.

tezahür çölyak hastalığı başka nedir? çölyak hastalığı belirtileri, ek olarak, ağırlık olarak haksız bir azalma içerir. Adam yeterince yemek için görünüyordu, ama aynı zamanda kilo. Çölyak hastalığı olan birçok hasta düpedüz iştah gelişmekte telafi etmek rağmen. Kilo kaybetmek nedeniyle genellikle sıvı tutulması maskelenir. Nedeniyle protein sindirimi azalmasına, küçülür kan proteini, protein içermeyen şişlik vardır. Ve kilo göze çarpmayan olabilir.

Çölyak hastalığı belirtileri oldukça muğlak, böylece her zaman tespit etmek kolay değildir. Ayrıca genellikle anemi, osteoporoz, damar kırılganlık, kas zayıflığı ve kısırlık eşlik eder.

Teşhis için en doğru yöntem - immünolojik kan testleri (antikorlar gluten).

Çölyak hastalığı tedavi edilir? Diyet hastalığın semptomlarının ortadan kaldırmak için yardımcı olur. Aslında, çok zor değil glüten olmadan yaşamak. tatlı diş için, gluten bulunmayan edildiği özel barlar vardır, (pirinç hariç) tahılları kaçının.

Aslında, çölyak hastalığı tedavisi basit kapsar. Sadece zihinsel zor - Ben olamam neden başkalarının can? O çocuğa açıklamak kolay değildir. Sizin sağlık durumu sizin disiplin bağlı olduğu unutulmamalıdır. getiri bütün tezahürleri - gevşekliği yatır. o "çölyak hastalığı" tanısı değer olup olmadığını, güçlü ol.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.