SeyahatYol tarifi

Versay nerede? Tarih ve Versailles sırları

May 14, 1643 Fransa Kralı Louis XIV ilan edildi. Saltanatının dönemi, askeri güç, bir zaman olarak tarihe geçti politik bilinç ve kültürel gelişimine. Özellikle dünyanın en güzel sarayının bir müşteri olarak büyük bir hükümdar tanınır. şimdi herkes nerede Versailles ve ne olduğunu bilen kralın liyakat. Ama ne bu anıtsal yapımı hakkında bilinen? O, tarihinin tanıma ilginç olacak ve o tanık olduğu bu efsanelere, için dokunmak. Özellikle Fransa'nın saray entrikaları ve bütün Avrupa'nın sırlarını ünlü olduğunu.

ülkenin merkezine bilinmeyen bir köyden

Louvre - şimdi dünyanın en prestijli müzelerinden biridir ve o evin Fransız hükümdarları görev yapmış bir kez. Onun duvarları önemli anlaşmalar imzalandı ve karmaşık devletler arası sorunları çözmek için var. Orada kısmen Çocukluk XIV Louis. Fakat adam Paris'e ya Louvre ya çok sevgi farklılık olmadı.

transferi için resmi sebebi yaşamı için kralın korku ikametgahı olmuştur. O saray Paris yeni bir banliyö haline gelecek böylece başkentinde, sürekli tehlike altında hissettiğini söyledi. Ardından, 1661'de, kimse bir fikrin Versay vardı. Ama Avrupa'ya yayıldı parlak Güneş Kral ikamet zafer birkaç yıl sonra.

o 1038 yılında belirtilen bu alanlarda ilk kez. Fazla beş yüz yıldan yer sadece küçük yerleşim, büyümüş ormanlar ve aşılmaz bataklık kaplı idi. Bu topraklarda birçok oyun vardı ve Louis XIV babası avlamak için orada sevdim. kır evi clearings birinde 1623 yılında yaptığı girişimiyle inşa edilmiştir. genellikle oğluyla dinlenme, Adil lakaplı Louis XIII var.

koydu Birinci taş - haset

Louvre etmenin tehlikelerine iddialara rağmen, mahkeme gayet iyi yeni ikamet yapımı için gerçek nedenini biliyordu.

Versailles tarihi, 1661 17 Ağustos başladı. Bu Paris'ten 55 kilometre akşamı idi, Maliye Bakanı Nikolya Fuke yerimize onuruna bir resepsiyon düzenledi. Yeni ev bahçeleri ve olağanüstü güzelliği ile Vaux-le-Vicomte kalesiydi. saray kez lider konumunu işgal ve ... Louvre solladı. Duyulmamış saygısızlık!

mevcut ve Louis XIV kutlamaları. O emlak ihtişam ve zenginlik çarptı, aslında - kıskançlık neden oldu. Başka tatsız yönü sahibinin gururu oldu. Aynı akşam, bayram tamamlanması beklenmeden, kral mimarı Lui Levo Jules Hardouin-Mansart ve bu andan itibaren onun gözetimi altında olduğunu, Vaux-le-Vicomte projede çalışmıştır parkı planlayıcısı André Le Nôtre dedi. Görevleri - Majestelerine layık olacak bir nesne oluşturmak için. Bu üç kişi nerede Versailles öğrenmek için ilk edildi olduğunu.

ilk engel

Ustalar arkadaştılar ve mükemmel birbirimizi anlıyoruz. kral ortaya koydu şartı, bu büyük bir onur ve ... önemli bir risk oldu. müşterinin ilk dileği: babası tarafından atılmıştır mütevazı av köşkü, ayrılmak. 24 6 metre ebadında yapı mimarlar için büyük bir sorun haline gelmiştir.

Bahçe projektör de belaya girdi. Sulak, sık ormanlar cennet gibi bir parklar oluşturmak için olağanüstü güce ihtiyaçları vardır. Ama ana engel kral kendisiydi. O verimli ve en yakın süreler içinde her şeyi yapmak istedi. O, hiç kimse bile asla söylemez o kadar güzel bir saray ve şık bir topluluk olmaz varsayılmıştır: "Versailles - o nerede" Louis planına göre, gökyüzü earth karşılayan bir yer olması gerekiyordu.

Çalışma köyde inşaatçılar için binlerce evin koyduk gerçeği ile başladı. Louis XIV kendisi, bu arada, çevredeki araziyi satın aldı.

Fransa kalp

muhteşem kale biz Barok ve Klasik stiller seçti. Sarayın ana cephe - Hall of Mirrors. Pencereleri park manzarası ve paralel duvar sonra en saf, yansıyan bahçe düzeni kabul edildi zaman Venedik cam, bir moda ile asılı.

Ana saray bulunduğu balo salonu ve yatak odası asalet. Her santimetre tadı ile yapılmış. Duvarlar ahşap oymalarla, duvar resimleri, resimlerle süslenmişti, nişler içinde heykeller duruyordu. nadir değildir - Odalarda gümüş ve altın. geçit kral yatak sarayı idi. Her iki tarafta Versailles salonları vardı.

Böyle büyük bir kompleksin ereksiyon için bir başka neden oldu takıntısı Louis XIV. Mutlak monarşinin bir destekçisi kontrol altında bütün konuları tutmak istedi. 20.000 konularını alabilecek Bu büyük saray, kale gerçek olur. Ama burada o geniş daireler soylu lordlar sağlanan dikkati çekiyor ve sık sık, hizmetçiler küçücük dolaba yaşadı.

Tanrıların salonları

İkamet gururu Hall of Mirrors oldu. 11 m 357 ayna görsel yanılsama yaratmak -. Uzunluğu genişliği, 73 metreye kadar ulaşır. Parkı sarayın iki tarafında bölünmüş olduğunu görünüyordu. salon tablolar ve freskler, yaldızlı heykel ve kristal avizeler dekore edilmiştir.

Sonra her zavallı adam nereye Versailles biliyordu. O Fransa'nın tamamında gurur kaynağıdır emindim çünkü Kral, hepsini ziyaret etmesine izin. Her halktan saray duvarları içinde hükümdar hitap olabilir.

Yunan ve adını taşır çok popüler odalar oldu Roma tanrılarının. Yani, Diana Hall bilardo odası olarak resepsiyonlar için kullanıldı. Tüm tablolar Kenarlarda altın püskül ile pahalı kızıl kadife ile kaplı.

Apollo Hall diplomatik görüşmeler için görev yaptı. Akşamları, o kendini Sun King katıldığı sahneler gösterdi. Fransa'nın askeri zafer oda da yoktu.

park benzeri bir cennet

André Le Nôtre kraliyet bahçeleri tasarımı yapan edildi. Araştırmacılar parkın ihtişamı Louis XIV kişiyle bağlı olduğunu düşünüyoruz. Alanlar 8300 hektar işgal etti. Her şarkı mükemmel topluluk sığar. Monarch ağaçları ve çalılar büyür kadar kısmen diğer topraklarda, temiz ve Vaux-le-Vicomte taşınmıştır yüzden, yıl beklemek istemiyordu.

sokakları ve meydanları merkezinden yayılan güneş ışınlarının anımsatan Versay düzeni. Yani kafa bahçıvan Güneş Kral Louis XIV yüceltmek istedi.

"Küçük Venedik" asker istihdam binlerce olarak tanındı kanallar ve çeşmeler, üzerinde. Bir kilo havuzları için su yeterli, böylece komşu nehirlerden özel Boğazı'nı yaptılar değildir.

mali tarafı

Favori ifade hükümdar diyordu: "devlet - Benim," Çünkü bu hususlar olduğu, hazinenin hemen inşa para buldum. Ama para almak nerede konusunda çalışmaların sürdürülmesine ile daha sık görülür. Başlangıçta, binlerce köylünün yapım işi. Gelecekte, 30.000'den fazla inşaat işçileri katıldı. Barış zamanı, araçlar kralın askerlerinin eline alındı.

Tabii ki, bu yapmak ve can kaybı olamaz. Yüzlerce kale temeli üzerine ölüme parçaladılar. Daha kazalar takımının programı üzerinde çalışmaya başladı oldu. İnsanlar gece gündüz çalıştı. Birçok karanlıkta İnşaat ölümcül oldu.

Uzun bir süre Kral gerçeği sakladı. bilgi, o bütçeyi esirgemeyen yüzeyli, ben kurbanları ve ailelerine tazminat ödemeyi başladı.

Yine her şeyi kurtarmaya çalışırken. şömine Onlarca çalışmıyordu. Kapılar ve pencereler sıkıca bitişir. Bu kışın sakinleri için rahatsızlık yarattı. kale çok soğuktu.

Uzun bir süre, sarayın her sakini zevkinize göre dairenizi yeniden başladı. Ama Dokuz Yıl Savaşları sırasında, onarım için tüm maliyetlerin soyluların omuzlarında yatıyordu.

Bugün, yüzyıllar sonra, sarayın toplam maliyetini tahmin etmek zordur. Ve belgesel delil muhafaza edilmemiştir.

Kader sonra ikamet Louis XIV

O onun çalışmalarının içinde yer aldı çünkü proje, kralın sevdiği çocuğuydu. Saray - Bu Versay sarayında sırları, ancak dünya önemi olaylar ibaret değildir. Orada komplolar ve entrikalar, yaklaşık hükümdar izledi ve kendilerini üyeleriydi kraliyet ailesi güldü ve ağladı sevilen ve nefret, ölümlülerin ve tüm ulusların kaderini orada karar ...

Versailles az iki müteakip cetvel yaşadı. Ancak, siyasi ve ekonomik iniş ve çıkışlar, zaten 1789 yılında saray zordu sayılabilir. Sadece bir müze odası olarak kullanılan odalar.

Aynalı Salonunda Fransız-Alman savaşında kaybettikten sonra ilan edildi Alman İmparatorluğu'nu. Birkaç yıl sonra, aynı odada ateşkes tanık oldu ve Triple Alliance yenmek.

Fransa'da gidemez ve Versailles ziyaret etmek değil. Bu hayata bir rüya, sadece mimari değil. ne bir kişi can kesinlikle her şeyin sembolü. Asıl - şansını kullanmak firması gelecekte inanç ve kararlılıkla biraz var. Hiç Fransa'da kendinizi fark edersek, Versailles ziyaret ettiğinizden emin olun. Sadece hevesli mimarisinin bu mucize Yorumlar. saray ve park ensemble - Avrupa'nın en lüks kraliyet konutu. Büyük konut binaları, geniş alanı, doğrudan parkın girişinde, galerinin mükemmel çimenler ve simetrik yolları, çitlerin geniş teras, parlak, canlı ve çeşmeler Flowerbeds - bu kral, ailesi eğlendirmek için Versay'da yaratıldı ve mahkeme sık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.