Ev ve AileEvcil

Ne beslemek için yavru kedi (2 ay), ne yenir?

Kedi büyüme dönemi özellikle önemlidir. Artık o hayatının geri kalanı için düzenlenen tüm temellerini, serilir. Genellikle kadar 8-10 hafta çocuklar kendi evinde, annesi ile geçirmek ve ancak o zaman bırakmak ve yeni efendilerine dağılmaya başlar. Biz damızlık davet edilir, biz orada yetiştirilen yavru kedi (2 ay) bekliyoruz nedeni de budur. Ne beslemek için ve bakım nasıl - bu yeni keşfedilmiş sahibinin görünür ilk iki soru vardır. Bugün tamamen beslenme ve aşı bebeğiniz temasını ortaya çıkarmak için en iyi çalışacağız.

büyüme ve gelişme Kontrolü

Her seven sahibidir zorunluluk bilgi nasıl gelişebilir kedi yavrusu (2 ay). Onları beslemek için ne biz sonradan biraz anlayacaksınız, ama şimdi normal büyüme oranını ve ne zaman alarm çalması için değerlendirmek nasıl tanımlayalım. Günlük hayvanınızı tartmak önemlidir. Normal kilo alma - Günde 10-30 gr. Bir hafta içinde yavru kurtarıldı veya kayıp değilse, acil ihtiyaç veterinere gitmesi. cins bağlı olarak, 2 ay içinde yavru ağırlığı değişebilir, ancak ortalama Eğer tartı haftalık gidebilirsiniz C 4 aylık yaklaşık 600 gram olmalıdır.

besleme Özellikleri

İlk cezbeder bebek maması için öncelikle, ama olursa şimdi yeni bir feed tanıtmak zamanı. Yani, yavru (2 ay) canlı onlara ne beslemek için? Yavaş yavaş, gerek katı gıda diyet eklemek için. Bu ince et, tahıl, sebze püresi balık kıyılmış edilebilir. Çok iyi, güç doğal olup olmadığını. Bitmiş beslemesine bebeği aktarmak için karar verdikten sonra marka dikkat emin olun. Sadece süper premium sınıf kırılgan çocuğun vücut için olduğu gibi uygun değerlendirilebilir beslenirler. Böyle kırıntısı için bu kuru gıda olarak uygun değildir - Sadece konserve yiyecek.

Bir kedi yavrusu besleyemez neler

kedi iken - onlar parazit bulaşmış olabilir gibi bir avcı, çiğ et ve balık o verilemez. Çok yağlı olduğu için bebek domuz beslemek için gerekli değildir. Kediler doğal olarak daha kuş yeme üzerinde duruldu. Çocuğunuz sosis veya sosisli, herhangi fast-food vermeyin. Diyet tereyağı ve diğer yağlı gıdalarda Çok istenmeyen. Hemen kemikler verilemez unutmayın. Tabii ki, tablodan bir kedi yavrusu yiyecek besleyemez. Bu çorba ve ana yemekler, genellikle çok keskin ve baharatlı, kızartılmış ve yağlı için de geçerlidir.

Nasıl düzgün diyet değiştirmek için

Bir kedi yavrusu (2 ay) Besleme onun biyolojik ihtiyaçlarına gibi doğal olmalıdır. Doğada, kedi ilk çocuklarının süt beslenen ve sonra kuşlar ve kemirgenler getirmek başlar. Yani sadece diyet mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmek için daha iyidir değiştirmek için, tutsak olması gereken de bu. "Yeniliklerle" alışmak için, yavru yaklaşık iki hafta sürer. Bu yaşta, bebek aktif gelişen ve büyüyen ve o günde gıda 120-150 gram almalısınız. Bu ona günde etin 30-40 gram vermelidir. bebek yemek reddederse, derhal veterinere görünmelidir.

diyet

Bütün çocuklar gibi, az ve sık sık kedi yavrusu (2 ay) yemek. Ne onları beslemek ve nasıl? İster bir yetişkin kedi ile ilgileniyor sanki beslenmesini düzenlemek mümkün değildir. Gıda sabah günlük kısmında sergilenen - yanlış seçim biz bir kedi yavrusu ile ilgileniyor eğer. Bebek beş kat günlük besleme hızı bölünmelidir. Menü aynı anda mümkün olduğu kadar farklı olmalıdır. Diyet bireysel özelliklerine bir göz ve pet büyüklüğü ile inşa edilmiştir. En önemlisi, kase o içmek için sürekli temiz su oldu. Her zaman taze, oda sıcaklığı olmak bir kedi yavrusu için besleyin. bebek günde 20 kez kupayı kadar yaklaşabilir çünkü sonları sırasında, kapta gıda az miktarda bırakabilir.

yavru davranışı beslenme sonrası

Biz zaten bir kedi yavrusu (2 ay) beslemek için kaç kez belirtmiştik. Eğer çok meşgul Sadece eğer, bütün gün bunu doğru yiyecek bırakabilirsiniz, ama tercihen her zaman (günde 4-5 defa) burayı bir taze gıda vermek. yedikten sonra tüm çocuklar, dinlenmek yok istisna ve pisi gerekir. Yani şu yemekten, bu yaşta yiyecek sindirim sonra onunla oynamak yok - çok önemli bir süreç ve aşırı aktivite sadece zarar verirler.

Besleme İskoç yavru (2 ay)

Bu yaşta çok iyi için de beslenme kediler herhangi cins öncesi kaynatın ve pirzola olmalıdır tavuk göğsü, uyuyor. hayvanınızı ve çiğ sığır etinden pes etmeyin. kabarık hayvan sabitlemek için, bir parça et dağıtmak ve 2-3 gün süreyle dondurucuya koymak gerekir. donma Böyle bir yöntem, bir kedi iletilebilir parazitleri yok eder. Bu durumda da götürdü çiğ et '30 Mükemmel takviyesi bir gün vermek için yeterli değmez - haşlanmış karaciğer, eser element ve vitaminler bakımından zengindir. İskoç yavru (2 ay) haftada bir alabilirler. Tavuk yumurta sarısı aşklar en kediler, bu olabilmesidir gibi verilen haftada iki kez. Giderek artan vücut kalsiyum için daha büyük bir ihtiyaç yaşanıyor, bu nedenle yavru az yağlı süzme peynir vermek için en az üç kez bir hafta gereklidir.

Genellikle yavru süt için hepsi çok kullanışlı ürünü incelemek, ama öyle değil. Ancak, az yağlı kefir, fermente pişmiş süt ve ekşi krema yapabilirsiniz. Mükemmel bir uyum ve krema, mutlaka bebeği şımartın diyete girmeye gerek ama onlar küçük miktarlarda olmalıdır. uygun büyüme ve gelişme için gerekli ve tahıllar vardır. Yani her gün farklı bebek tahıllar (pirinç, yulaf ezmesi, buğday) pişirin. yavru daha isteyerek yemeye başladı etmek tahıl etin içine karıştırılabilir. Bitkisel et karışımı hazırlamak için çok iyi. Bunu yapmak için, yumuşayana kadar karnabahar, havuç ve yeşil fasulye kaynatın ve püresi pişirin. Balık sadece defadan fazla olmamak ayda, istisnai durumlarda verilmelidir. Ayrıca, Kedi yavruları için özel vitamin ve mineral takviyeleri satın almayı unutmayın. Şimdi İskoç yavru (2 ay) beslemek ne olacağı. Bebek için bir diyet hazırlamak için, herkes can. Kedileri tutmak asla bile, kolayca işleyebilir. Şimdi diğer ırkların yavru kedi besleyen farklı olup olmadığını öğrenelim.

Nasıl yemek İngiliz yavru (2 ay)?

Süt - kedilerin tüm ırklar için uygunsuz gıda, istisnasız. Ama süt lapası-İngiliz çocuklar büyük bir zevkle yemek. Fit yulaf, irmik ve karabuğday. Çok yararlı, herhangi süt ürünleri, düşük yağlı süzme peynir, yoğurt, fermente pişmiş süt, bazen biraz ekşi krema seçmek daha iyidir. İki ya da haftada üç kez Krem (% 10) çok faydalı olacaktır. Her iki veya üç gün yumurta sarısı verilebilir.

Birçok uzman az yağlı balık haşlanmış yavru besleme öneriyoruz. Eğer ince doğranmış et, rendelenmiş peynir, karaciğer, sığır kalbi ekleyebileceğiniz, çorba için hayvan hazırlayın. Mükemmel ve tavuk, pişmiş ve doğranmış. Olarak, teneke görüşemedik özellikle farklılıklar değil, herhangi bir cins kediler yükleyebilirsiniz.BREAKBREAKDevam beslenen yaklaşık aynı deseni. Ama eğer var intoleranslan temsilcileri is senin cins, damızlık zorunluluk bildirir. "Beofar», Kitzim, «Farmovit '' Dr Zoo»: Doğal gıda beslerken vitamin takviyeleri yavru hergün bulunmaktadır.

ilk aşılama

Aşılama yavru 2 ay ayarlamak ya da biraz daha beklemek? Bu soru genellikle ustalar önce ortaya çıkar. Bir yandan, çocuğun vücut anne bağışıklık korurken. Diğer yandan - bu tehlikeli hastalığa yakalanma riski büyüktür demektir gün, tarafından zayıflıyor. Birçok uzman bebek eve götürdü bir hafta sonra ilk kapsamlı aşı koymak tavsiye ederiz. Bu sefer deneyimli ve daha hafif prosedürü uğradığı stres için yeterlidir.

Ne olursa olsun ırkı, bir kedi yavrusu tehlikeli hastalıkların bir dizi aşı olmalıdırlar. Bu Distemper ve lösemi, bulaşıcı peritonit, pnaleukopenia viral rinotrakeite. Bu durumda, kuduza karşı aşı o 6-8 ay yaşına geldiğinde kırılgan organizma için çok ağır olduğunu, diş değişiklikten sonra, koydu.

Aşılama ve yeniden aşılama için ipuçları

Aşılama yavru sadece bir veteriner cerrah 2 ay içinde konulmalıdır. Doktorun evini ziyaret seçenekleri, bebek çok fazla stres deneyimi yoktu düşünebilirsiniz ama kendi başlarına önerilmez aşının seçim yürütmek için. Aşılamadan sonra üç haftalık karantina üstlenecek bir ihtiyaç üretti. Bu dönemde çocuğunuzun bir ev tedavilerini sağlamaları ve düzenli olarak durumunu izlemek gerekir. Aşı, normal aktarılır olmazsa, bir yükleme dozunu içerir. Bu şema vakaların% 99'unda tehdit hastalıklara karşı koruma sağlamak için izin verir. Ayrı olarak, sahiplerinin talebi üzerine, klamidya ve saçkıran karşı aşı olduğunu. Ayrıca, aşılama vücudun savunmasını yenilemek için her yıl yapılmalıdır.

Unutulmaması gerekenler

Aşılama öncesinde hayvan sağlıklı olduğundan emin olmak gerekir. Bunu yapmak için, sadece onu izlemek. O, zinde ve aktif olmak iyi bir iştah olmalıdır. Vücut sıcaklığı 38.5 derece geçmemelidir. yavru aşılama öncesi antihelmintik ilaçlar izin vermek gereklidir. 10 gün sonra, doktora gidebilirsiniz. Aşılama sonra bebek daha fazla kontrol gerekiyor. davranışında herhangi bir sapma - derhal doktorunuza başvurmanız bir fırsattır. Bu yemek için ret veya uyuşukluk, şuur kaybı, kusma, ve çok daha fazlası olabilir. veteriner seçimi çoğu zaman önemli olduğunu unutmamak, bu nedenle klinik durumu ve hekim deneyimine dikkat etmeyin. Bir uzmana bağlı olan, sen hayatı boyunca görülecektir iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.