Gıda ve içecekMakarna Idel

Spelt pasta - sağlıklı gıda Masanızda!

Makarna - raflardan yok asla Rusya'da en yaygın gıda,. katkı maddeleri ile buğday unundan yapılmış en ürünleri (mısır, çavdar unu, nişasta). alış bütün tahıl veya yazıldığından gelen ürünlere tercih vermek önerilir zaman makarna faydalı özellikleri dolayısıyla küçüktür ve.

yapı

Emmer (yazıldığından, dvuzernyanka) - antik bir tane kırpma, çağdaş ekmek buğdayın selefi. Karakteristik özelliği - kulaklar hafif renkli, zararlıların görünümünü engelleyen katı bir film ile korunur tane kırmızımsı. Modern Tarımda, fasulye besin korunmasını sağlayan gübre kullanımı olmadan yetiştirilir yazıldığından.

Çünkü çünkü vitaminler, mineral iz elementlerin hacminin yazıldığından "kara havyar tahıl" eşsiz bileşimi de ileride buğday olduğunu. tahıllar bitkisel protein (25-37%), doymamış bir yağ asidi, lif, vitaminler, amino asitler ve eser elementler (kalsiyum, fosfor, bakır ve diğerleri) ihtiva eder. fasulye Faydalı maddeler bile ısı işleminden sonra yok değildir. özelliklerinde yazıldığından makarna Yani kepek ve ürünlerin aşağı değildir tam tahıllar.

Kullanım endikasyonları

Spelt pasta sağlık gıda numarasının yerini alabilir. tahıl Bu çeşitlilik obezite, bağırsak bozuklukları muzdarip, zayıf bağışıklık sistemine sahip insan tavsiye edilir, solunum sistemi, kronik yorgunluk, yüksek tansiyon, hem edilenler gibi sürekli zihinsel ve fiziksel stres yaşayan hastalıkları.

Günlük diyette yazıldığından ürünlerin dahil edilmesi aşağıdaki yardımcı olur:

1. barsakların Normalleştirme ve ishal ile gastrit rahatlama.

2. Kan basıncı oranında azalma ve endokrin sistem.

ateroskleroz 3. önlenmesi, kan şekerini düşürücü.

4. cildin esnekliğini arttırmak ve organizmanın genel durumunun geliştirilmesi.

Ayrıca yazıldığından makarna kanserin önlenmesi parçası olmak ve insan üreme fonksiyonlarının restorasyonu katkıda bulunabilir.

diyette Spelt ürünler

Spelt - olduğu unu, tahıl ürünleri, çeşitli öğütme, makarna (erişte) şeklinde ifade edilebilir bir bitki. Gelen polbyanoy un krem gölge ve normal ve tatlı hamur işleri için kullanılabilir. yazıldığından süt lapası haşlanmış mükemmel bir diyet gıdalar olur ve 3 yaşından büyük çocuklar için bile uygundur.

yazıldığından Makarna koyu renktedir ve yemekler çok sayıda kullanılır - çorba güveç. hazırlanması için, kaynar su büyük miktarda gerektirir. soğuk su ile durulanmış ve yağ ilave, bu yüzden birlikte yapışmadığından olmalıdır Spelt makarna pişirme sonra. Mükemmel sos ve soslar ürün yelpazesini tamamlar.

Spelt makarna. Reçete sos "a la pesto"

1 ila 10 dakika süre ile, kaynar su içinde makarna kaynatın gerekir gıda 200 gram büyük bir bölümü, daha sonra bir kevgir içinde atılır ve akan su altında durulama. Sonra 1 yemek kaşığı ekleyin. zeytinyağı, bir kaşık ve yavaşça karıştırıldı.

aşağıdaki gibi Sos "a la pesto" hazırlanır:

  • 2 çorba kaşığı. zeytinyağı.
  • Katı son (parmesan) 50 g.
  • 5 md. kaşık ince taze fesleğen veya 2 kuru baharat kıyılmış.
  • Çam fıstığı 50 g.
  • 3-4 limon suyu düşer.
  • 2 diş sarımsak.

Tüm ürünler bir blender içinde karıştırılır ve sos polbyanye makarna yeniden doldurulabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.