Ev ve AileEvcil

Kızışma hangi gününde çiftleşme köpekler geçirdi? Hangi yaşta bir köpek örme olabilir?

Hemen hemen her köpek sahibinin hayatında mesele, ilgili Mobilyalı yavrular olur bir zaman gelir. Gelecekteki yavru ve hayvan sağlığının sağlığı nasıl aferin büyük ölçüde bağlıdır çiftleşme köpekler. ev sahibi karşılaştığı bu ve diğer birçok sorunları - östrusun hangi günde doğru ortağı, köpeği örme en iyisidir yaşını seçme işlemini belirlemelidir.

Bir köpek çiftleşme için en uygun yaş

Köpek vücut döllenme için hazır olduğu anlamına gelir ilk ısı gelince. Ama bu zaten mümkün vakalar olduğu anlamına gelmez. Tipik olarak, bir köpeğin tam bir fiziksel oluşumu ergenlik çağına denk değildir, bu yüzden, erken bağlama hayvanın daha da gelişmesini inhibe edebilir. Bu dönemde, hâlâ zayıf kasları, eklemleri ve zihin gelişmemiş geliştirdi. Aslında, çok telaşlı ve dengesiz bir köpek hala.

damızlık köpek hayvanın vücut bunun için tamamen hazır olacak yapılmalıdır. Cinsel olgunluk bir buçuk yıl, hatta daha sonraki yaş civarında ortaya çıkar. Zamanında yeni hayvan geliştirme aşaması daha doğal ve uyumlu akacak sağlamak için yardımcı olacaktır bağlama.

Günde örgü seçilmesi

bir köpek herhangi bir gün içinde örgü katılabilirler ise dişi köpeklerin sahipleri her 6 ayda olan oluklar, bir süre için dikkat ve iki üç hafta sürmelidir. Şu anda, o gün sadece bir konu, olası çiftleşme köpekleri uyuyor. östrusun hangi günde bu süreci planlayabilirsiniz?

orospu ilk 7-10 gün içinde bol akıntı, bu dönemde gerçekleşir oositlerinin olgunlaşmasını, ve erkekler ona artmış ilgi gösteriyor olmasına rağmen, köpek onları yakın izin vermez. Bu aşama "Proestrus" denir. Bir sonraki dönemi (kızışma) bu gün 2-4 gün sürer ve çiftleşme için en uygun zamanı olarak kabul edilir. döllenme için hazır Yumurta, seçim biraz daha az olur, köpek çok isteyerek kendim erkeklere itiraf edilmektedir. Bu dönemde, ve östrusun Seçilen gün, tel damızlık köpekler sırasında. Sonuç garantili için 1-2 gün ara ile çiftleşen iki geçirirler.

Nasıl kızışma olduğunu

İç genital yol şişer ve böylece birinci aşama vulva şişmesine yol, östrojen üretimini artar. Bu hormon görünür ve erkekleri çekiyor özel koku nedeniyle. rahim damarlarının kan penetrasyonu, dışarı çıkar. Onun sayısı maksimuma olmayacak ise Östrojen, folikül tarafından üretilir. Bundan sonra folikülün artışa yol açar ve yumurtlamayı neden lutein hormonu artış vardır. Hatta yumurtlama zamanından önce bu dönemde oldu ve kadınlarda bir rut geliyor. Ama yumurta döllenme için hazır 2-3 gün içinde daha erken olduğunu. Damızlık köpekler geçirmek östrusun hangi gün hesaplamak kolaydır - en iyi beşinci yumurtlamadan sonra saniyenin gündür. Genital mukoza şişme olunmakta ve kanama miktarı her geçen gün azalır, böylece sonra progesteron hormonu üretimi arttırılır. Tüm ısı yaklaşık 3 hafta sürer.

Isı belirtileri

Özenli konak hemen kızışma başlar köpek, davranış bazı değişiklikler fark edecektir. Hayvan daha uysal olur. Nedeniyle köpek hormonal değişikliklere daha aktif ve özgürce davranmaya başlar. Cinsel döngüler itibaren köpek sürekli yalama olan kan damlacıkları görünür. onun gösterisi köpeklerde ilginin artmasına başlayın.

Bu dönemde, komutları yerine. Kötü köpek için. eğitim, t girişme gerekli değildir ve çok eğlenceli davranır. Kızışma sonuna kadar eğitim ertelemek daha iyi olur.

Amacıyla değil apartmanda zemin ve mobilya kirli üzere, köpek sahipleri genellikle kendi evcil özel pantolon veya bezi için kullanırlar. Ama tecrübeli köpek yetiştiricileri ilk ısı dikkatle tımar ile köpek tren önerilir.

kızışma döneminde köpeği nasıl kontrol

Şu anda Bütün köpekler özlemleri erkek her yerde kokularını bırakarak ilgilenen gerçeği düşürüldü. Bu yüzden bazen herhangi mantığı aşıyor onun davranışlarını kontrol etmek oldukça zordur. Köpek mükemmel kendisine eğitimi almışsa bile bir köpek ev sahibi ekip taşıyacak. Aynı bir köpek için de geçerli - bu eğitimli, her zaman östrus kadın kokusunu görmezden gelip ana bilgisayarda çağrıyı çalıştırabilirsiniz.

çiftleşme için hazırlık İşaretler

Sahipleri, elbette, üretilen bir gün ısı farkında çiftleşme köpekler olabilir, ama "damat" ile görüşmek üzere istekli belirleyebilir işaretleri bir dizi vardır. boyutundaki artışlar ve köpeğin kıç okşayarak, ondan dokunmatik cinsel döngü izolasyonu bir sarımsı bir renk yumuşak, o kenara kuyruk koymak ve bir imaj oluşturuyor. Bütün bu işaretler yumurtlama oluştuğunu belirtmek ve köpek çiftleşmeye hazırdır. Genellikle, kızışma başından 13-15 gün sonra olur.

Deneyimli yetiştiriciler köpeğin kanallardan şartlarını ve özelliklerini açıklayan bir günlük tutmanızı öneririz. Bazı hayvanlar döngü ısı boyunca sert kalabilir, bu süre içinde hemen hemen hiç yoktur serbest ve köpek - gösterir saldırgan davranış erkeklerde. Köpek sahibinin Bu bireysel özellikleri bilmeli. Günlük tutma ve çiftleşme için uygun bir gün tespitinde dikkate tüm hataları alacaktır.

çiftleşme ve farklı cins köpekler, t sürecindeki farklılıkları var.. Onlar kendi fizyolojik özelliklere sahip ve buna ya türler olduğu tuhaf özgüllükler belirleyin.

Büyük kayalar ağır ve sık sık sahiplerinin varlığını değil, profesyonel bir eğitmen, düzenlenen çiftleşme köpekler gerektirir. Bu süreç (kural olarak, bu östrusun 9 ve 20 gün arasında sadece 3 gündür) karakteristik özellikleri tarafından belirlenir için östrüsün hangi günde Alman Çoban hazırdır. Önce bir viskoz köpek 12 saat boyunca beslenen edilmemelidir. Be emin ve köpek ve bir orospu namlu, t. Belirleyin. Saldırganlık mümkün tezahürü. Köpek Çiftleşme sırasında erkek ağırlığı altında sarkma yok Yani, ihtiyaç sahibi karnının altında korunmak amacıyla.

küçük köpeklerin Bağlama - östrusun bir günde gerçekleştirilir

Küçük ırkları pratik örgü için gerekli, fakat onların küçük boyutta, belli karmaşıklığı vardır değil yardımcı olur. Bu yüzden ilk çiftleşme geldiğinde özellikle eğitmen, katılımlarını gerektirecektir durumu hariç tutmaz. Uygun bir tarih köpeğin dikkatli gözlem gerektiren belirlemek. Örneğin, bir terrier östrus 20 gün sürer. gelişi beri kanama onlar açık renkli olunca, 7-9 gün geçirir. 10-16 gün deşarj bu dönemde ve düzenlenen çiftleşme köpeklerde sırasında oldukça açık hale gelir. kızışma oyuncak hangi günde çiftleşme hazır terrier? Ayrıca köpeğin bireysel özelliklerini etkileyebilir.

kızışma döneminde Davranış ücretleri pek farklı değildir. istisnai durumlarda örgü Bu köpekler ağızlık saldırganlık farklılık, bu yüzden giymiyorum. Ama yaka emin olmak için, onu kalede duracak zaman köpek tutmak için gereklidir. Bağlama başlangıç oluğunun sonra yaklaşık 12-15 gün içinde gerçekleştirilir. Yumurtlama dönemi sadece üç ila beş gün sürer. Bu zaman aralığında ve döllenme meydana gelebilir. O ilk günden kullanılan olmamalı ve döllenme gerçekleşir bile, çöp içinde yavru çok küçük olabilir. Köpeklerin çiftleşme olarak, bu süreç için bereketli zaman ortasında iki gün boyunca en uygun. Ne bu işlem için hazırlanan kızışma vergi gün, biz belirlemek ve köpek davranış olabilir.

olası sapmalar

Bazı kadın, ne olursa olsun ırk, çiftleşme problemlidir için hazır olup olmadığını belirlemek fizyolojik özellikleri vardır. İzolasyon, parlak yeterli değildir onlar sadece kaçırmayın böylece bazen orada kansız ve ısı yapar. Bazen döngü pratik artabilir ve kızışma dönemi boyunca sıkı kalır etmez. Bazen damızlık köpek ile ilgili olarak saldırganlık orospu zaman çiftleşme köpekleri yapılmalıdır bile belirgindir. köpek bir gezi için östrüsün hangi gün yapmak planları üzerinde köpek bireysel özelliklerinin sadece bilgi belirlenmesine yardımcı olacaktır. Çok yararlı bir önceki oluklar sırasında yapılan gözlemler ve kayıtlarındır. Onlar çiftleşme için optimum gün belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.