GüzellikCilt bakımı

Cilt yağları: tipleri, faydaları, referanslar. Cilt bakımı için en iyi yağlar

kozmetik ürünlerin piyasa kadınlara cilt bakımı ve vücut için devasa bir ürün yelpazesi sunar. genellikle pahalı ve etkisizdir. Biz bu araçların birçoğu kompozisyonunu karşılaştırırsanız, ana bileşenleri olarak üreticilerin çeşitli cilt yağları işaret olduğunu göreceksiniz.

Her zamanki diyette yetersiz vitamin A ve E Doğal kaynaklar, ve yağ asitleri, - Yağlar. Eski kadınlar mucizevi haberi esansiyel yağların özellikleri ve bunların şiddeti güzel ve sağlıklı görünümünü korumak için kullanıldı. Peki neden güzellik ilkel kaynağına dönüş değil mi?

Özel cilt bakım

Doğal yağlar cilt için - Modern kozmetoloji temeli. Bunlar, nemlendirir besler ve narin kadın vücudu korumak edebiliyoruz. Onlar cilt ve saç, kaş, kirpik hem bakımı için kullanılabilir. kullanım yoğunluğuna göre ve herhangi bir sınırlama yoktur - Yağ günlük bakım ilave edilir, bunun yerine yıkama için kremler ve köpükler kullanılan bunların bir maske yapmak. İşin tuhafı, hatta makyaj kaldırmak, bu ürünü kullanabilirsiniz.

doğal ilaçlar lehine en ağır avantajı - onlar neredeyse olmayan comedogenic olmasıdır. Bu, ılık su ile yıkanarak ilave olarak daha fazla bakım, önermek değildir. Yapay kozmetik ayıran sebum bileşimin içindeki yağ,. Hızla cildin oksijen dengesini yeniden ve böylece nemlendirici ve yeniden elastikiyet daha iyi katkıda bulunur. 25 yıl yaşındayken zaten olması aktif genç uzun cildi korumak için yağları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Jojoba yağı: fiyatı ve kullanım yöntemi

Jojoba yağı, aslında, sıvı balmumu bir yapıya sahiptir. Ama bu zaten yorgun gözenekleri tıkayan anlamına gelmez. soğuk preslemeyle fındık Simmonds elde edilen nihai ürün. sadece çok nadir durumlarda alerjik reaksiyonlara neden, çünkü çoğu kadın araçlarını ihtiyacı var. Bu hızlı bir şekilde emilir ve cildin üst tabakalarında nem dengesini geri yükler.

kollajen yapısal olarak benzer bu yağda Proteinler. Bu, nem dengesini geri temizler, derinin esnekliğini geri - bu jojoba yağı. Ürün ortalamalar 1000-2000 ruble 10 ml başına fiyat. Bu şişe yeterince muhafazakar bakım nedeniyle 10 damla, uygulamanın birkaç ay sürecektir.

Çay ağacı yağı

cilt için uçucu yağlar - aynı zamanda mükemmel bir antiseptiktir. Çay ağacı yağı kolayca sıkıntılı ve iltihaplı cilt kurumasına ve akne görünümünü azaltır. Oysa bu araç yağlı cilde sahip kadınlar için idealdir. Gerek çay ağacı yağı parlak yüzünü katacak endişe. Bu yaygın bir klişe olduğunu. noktayı uygularken Aslında, tüm cilt tipleri için etkilidir.

Çay ağacı yağı yenmesi zehirli olduğunu bilmek önemlidir. Sadece haricen kullanılabilir. bu amaçla bir antifungal ve antibakteriyel bir madde olarak kullanılabilir. Kestiğiniz veya yanmış ise, örneğin, etkilenen bölgeye uygulamak yeterlidir, bu yağ iyileşme sağlamak üzere en kısa sürede iltihabı ve azaltmak için. yorum kozmetologlar göre, petrol bile saf olarak, cilt ve mukoza tahrişine neden olmaz, hipoalerjenik.

Ürün Uygulama argan

cilt için argan yağının faydaları nelerdir? maddenin mucizevi özellikleri saç bakımı olarak kendini gösteriyor. Bu Fas'ta yetişen ve hatta daha nadiren diğer güney ülkelerinde bulunan argan ağacı meyve elde edilir. Pratik olarak anında etki buna ek olarak, ihtiva eden kozmetik yerine saf bir yağ kullanımını sağlamaktadır, diğer bir ağırlık silikonlar ve diğer zararlı maddeler. Bu maksimum besin aracıdır, bu nedenle asgari miktarda olmalıdır kullanın. hemen temizlenip yıkandıktan sonra saç üzerine uygulayın, nedenle bölünmüş biter görünümünü önlemek mümkündür.

deri ve erken yaşlanma kuruluk mücadelede kullanılabilir Argania meyve derisine Uçucu yağlar. Bu yağ, besler nemlendirir ve iyileştirir, E vitamini, büyük bir miktarda içerir. Onları güçlendirmek ve cuticles nemlendirilmesi, hatta çivi ve çevrelerindeki bölgeye uygulanabilir. Alıcılar bu yağ oldukça pahalı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, para kazanmak için arzu seyreltilmiş sahtecilik satın yol açabilir. onun uygulamadan istenilen sonucu beklememelisiniz.

hindistan cevizi yağı

En popüler güzellik-yağlardan biri - hindistan cevizi. Tüketiciler bu cildi nemlendirici yağ olarak ideal olduğunu söyleyebilirim. Hindistancevizi yağı yerine saç ve besleyici krem için klimanın, sabah yıkanmasında kullanılabilir. Küçük bir miktarda deneyin ve yavaş yavaş cildin reaksiyona bağlı olarak dozu arttırmak için daha iyidir.

Genellikle kozmetik amaçlarla, rafine ürün için kullandı. Ancak, soğuk presleme ile elde edilen saf hindistan cevizi yağı kullanımı, engellemez. Bu kalın sıvı geçirmez beyaz. yoğunluğuna rağmen, kesinlikle nekomedogenna olduğunu. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Şeftali yağı: fiyat ve faydaları

Hepimiz biliyoruz sulu meyve, bir şeftali gibi. kusurlu deri uygulamaları şeklinde şeftali bir yağ olarak kullanılır. Onun fiyatı nadir durumlarda daha uygun olduğu. Sadece 50 ruble, sen Cilt esnekliği için doğal ilaçlar 50 ml satın alabilirsiniz. Hatta şeftali ezmesi ile nemlendirici maske yapmak ve hemen kullanım öncesinde damla birkaç bakımı için olağan formülasyonları eklemek deneyebilirsiniz. Ve güvenli olarak kullanmak makyaj çıkarmak için araçlar.

Kadınlar dudaklar soğuk ve rüzgara özellikle duyarlıdır ve çevresel etkiler çatlaklar ve soyma tepki bu ürün, soğuk mevsimlerde basit kurtarır olduğunu söylüyorlar. Hafifçe dışarı çıkmadan önce dudaklarına şeftali tereyağı sürün, o zaman hiçbir kötü hava senin çekici görünümünü etkilemez.

zeytinyağı

Garip ama gerçek: cilt için değerli yağlar ve pişirme sırasında kullanılır. Bunlar zeytin ağacı meyve yağı içerir. Sağlıklı korumaya yardımcı olur doğal antioksidanlar büyük miktarda içerir görünümlü bir cilt. Zeytinyağı bodur temizlenmesi için ve günlük yıkama için bir temel olarak kullanılır. Aynı anda gözenekleri tıkamadan bile çok kuru cilt nemlendirici ile baş edebiliyor.

A, E, B, K ve D. Bu yanısıra saç sağlığı için, yüz ve vücut derisi topikal olarak kullanılmaktadır - Zeytinyağı neredeyse tüm vitaminleri temel gruplarını içerir. Yine de, bu ürünün derin yüzünün derisinin kirlenme ve su geçirmez makyaj çıkarmadan ile başa çıkmak için yardımcı olabilir. Göz çevresindeki deriye yağ uygularken, hatta yıkama yapabilirsiniz - Sabah up, bu alanda yeterli düzeyde yararlı mikro ile yerine getirilmektedir.

Yağlı ve gözenekli cilt: yağ bazlı tarifleri

kalın tip epidermiyle Kızlar dikkatli cilt yağları tercih etmelisiniz. Bazıları tahriş, kızarıklığa neden, hatta yakabilir. Nedenle bir anlamına en Skin gibi temel ve uçucu yağlar bir dengeyi korumak için özellikle önemlidir. Arıtma için yağlı cilt de bergamut yağı ile buğulanmış yulaf gevreği ve taze greyfurt birkaç damla maskelemek için deneyebilirsiniz.

cilt uzmanları yağlı tipine akne rezene, melissovoe, ardıç ve narenciye yağları kullanılmasını tavsiye zaman. haftada bir kez bir kozmetik birkaç damla ekleyin ve gözenekleri zararlı kirletici arındırılır.

Yağlı cilde sahip bir kız da genişlemiş gözenekler muzdarip, o zaman sakinleştirici dikkat edilmelidir. Mükemmel papatya yağı, nane, okaliptüs veya limon uygun. Vitaminler enflamatuar lezyonlar ve dar gözenekleri tıkayan, içerdikleri.

Kuru cilt tipleri için Bakım

yumuşatma ve ecza dolabının her kız olmalıdır nemlendirici ihtiyacı cilt için en iyi yağlar. lavanta yağı, sardunya, jojoba yağı, paçuli ve Şam'ı gül - bu amaçlar için en iyi seçenek çoktur. Bu araçların herhangi biri hızlı olarak, saten yapısı sayesinde bir yağlı kalıntı bırakarak, emilir. Uygulamanın Cilt Bakımı buna eklenebilir önce her yağı birkaç damla cildi nemlendirmek ve daha elastik hale getirmek için, seçilecek. Örneğin, 10 ml'lik bir 3 damla yeterince krem Şam gül yağı.

Kuru cilt sahipleri, uzmanlar kendilerine sandal ağacı ve gül ağacı yağı birkaç damla ekleyerek yüz için buhar banyoları nadiren tavsiye yok. Bu prosedürde, en hızlı etki sağlaması gözeneklerin genişlemesi yoktur. kendisini verecektir esansiyel yağların tıbbi özellikleri işlemden sonra hemen hissettim.

Bir yüz cilt bakımı gibi sürece doğal güzelliği ve gençliği uzatmak için mümkün olduğunca isteyen birçok kız, esansiyel bileşenleri olan bir çamur maskesi uygulayın. şifalı çamur papatya çayı kaynatma ve yağ kaşıkla karıştırıldığında kremsi kitle almalısınız. Göz bölgesi hariç yüz ve boyun derisi boyunca eşit şekilde yayılır. Kurutma işleminden sonra, maske sıcak ilerleyen su ile yıkanmalıdır.

Kombinasyon cilt tipi

Cilt bakımı için evrensel yağlar vardır. Derinin herhangi bir başka türü ile yanı sıra, kombine bir kız olarak kullanılabilir. temizleyici bal temelinde bir maske yapmak için önerilir nasıl. 1 çay kaşığı lavanta ve yasemin yağları 1 damla düşer. İyice karışık kütlenin olması ve onun parmak uçlarını dokunarak, yüzünde geçerli olmalıdır. 5 dakika sonra, sıcak su ile ıslatılmış bir pamuk ile tortu kaldırabilir. Sıradan çocuk krem prosedüründen sonra uygulanabilir azaltmak için.

o sandal ağacı ve portakal yağları 2 damla eklerseniz bir gece kreminin etkisi, birkaç kat artacak. 22 saate bu tarifi yukarı uygulamak daha iyidir. Artı krem ıslak ve kuru bir bez almalısınız. Sabahları ayna bakımlı ve kadifemsi deride göreceksiniz.

Anti-aging reçete

daha da gerekli yağ cilt için Orta yaşlı kadınlar. Evde, onların temelinde etkin antieydzh krem hazırlanabilir. bir cam kap içinde, 20 ml, kakao yağı ve 10 ml üzüm çekirdeği yağı ve balmumu karıştırın. kütle, bir su banyosu içinde ısıtılmasına olanak tanır. Elde edilen sıvı krem, 10 dakika boyunca gaz karıştırıcı ve harman olmadan maden suyu ilave edilmesi gereklidir. Serin ve tereyağı fındık 10 gram ve çuha çiçeği 5 gram ekleyin. Bu tarif sağlık ve kusursuz görünümünü korumak için uzun bir süre için doğal güzelliği yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.