Tarım

Çilek. Bakım ve yetiştirme: Yeni başlayanlar için ipuçları

Sulu ve lezzetli çilek banliyö bölgenin en popüler sakinleri biridir. Eskişehirspor güzel bir görünüm, aynı zamanda mükemmel lezzet değil sadece seviyorum. çiftçilere ek olarak bir dut gelir iyi vasıta olmasıdır. Ve tüm çünkü büyüyen çok zor değildir ve bir sezonda sizi etkileyici bir hasat toplayabilir ve hangi kendisi yeterlidir ve diğer - satılık. sadece onun çilek arsa içinde dağıtma kararı olanlar için yararlı bilgiler gelecek açıklanacaktır.

Bu berry Çilek, bakım ve yetiştirme onun dacha sıcaklıkta çözünmesi karar verdi herkes bilmeli. Sonuçta, ekili ve sonradan bakımlı ve toplanan urozhaya.Vyraschivanie miktarına bağlı olacaktır edilecek kadar iyi çilek bahçe en uygun yerin seçimi ile başlar. Ana durum - iyi güneşten aynı anda, yaklaşık 8 saat boyunca yaktı gerekmekle birlikte, bunun ağaçlar ve binalar tarafından gölgeli edilmemelidir. Bu arada, bu tür patates, domates, biber ve patlıcan olarak ekinler büyümez çilek bir dizi gelecek için planlıyoruz.

Birçok bahçıvanlar iyi dikim çilek sonbahar katılan ve ilkbaharda bunu bile doğru rağmen. Sonbaharda Eğer tek yer kazıp ve onu dölleyebilirler. istikrarlı ılık bahar hava Oluşturulunca ekim başlayabilirsiniz. humus ve kompost arazi olun unutmayın.

Sadece sağlıklı çilek nedeniyle daha az podverzhenarazlichnym hastalık olması nedeniyle ekim, bakım ve iyi bir hasat garanti ekimi için seçilen. sarı yapraklar ile etkilenen fideler yerleşmek olamaz veya basitçe meyve vermez. Akşam Dikilen fidanlar. Her kuyu için, biraz su dökün sapı koymak ve yeryüzünü doldurun. çilek, küçük boş satır oluşturmak üzere burçlar arasına bir mesafede yerleştirilmelidir çeker.

Böyle bir kültür, çilek gibi, nemi seven, bu yüzden su o hava koşullarına bağlı olarak, haftada yaklaşık 2-3 kez mal olur. Bu su iyi kökleri üzerine düşen böylece Sulama gereklidir. kustikovukryvayut Plastik sargı etrafında toprak: su buharlaşması etmediğini, çilek çalılar çam iğneleri veya normal solomoy.Takzhe empoze edebilir Yani bazı bahçıvanlar bu şekilde pratik. Bu teknik sadece, zararlıları nemi korumak için yardımcı olur, aynı zamanda yabancı otların ekimi korumak için. onlar onu sol temiz ve hasarsız yalan Buna ek olarak, polietilen film yardımıyla, meyve toplamak için daha uygundur.

Çilek, bakım ve yetiştirme hangi sen beslenme ihtiyacı olduğu gibi zaten aşina. Ekimden önce ve sonra hasat edilecek: Bu kez bir sezonda genellikle yapılır. bir verim arttırıcı çözeltisi kullanmak gibi amonyum nitrat 1 m2 başına 20-30 g oranında. çilek bakım topladıktan sonra yabani otlar ve besleyici kompost yapma kaldırılması düşürülür.

İlk yıl bir kural olarak, bu sadece ikinci ve üçüncü yıl elde edilebilir, iyi bir hasat toplamak için başarılı olmak olası değildir. Daha sonraki yıllarda, yine çilek yeni bir şekilde ve başka bir yerde dikilmiş olması gerektiği anlamına gelir ki, azaltmıştır.

Son yıllarda popüler hale büyüyen çilek hydroponically. Bu kavram altında bezpochvenno ortamda bitkilerin ekimi ima eder. Bunun yerine toprağın su, nem, hava veya yapay substrat kullanılabilir. büyüme için gerekli olan aynı maddeler, çilek besleyici çözeltiden alır. Aynı dut özel oluklar dikilir. İstenirse, ayrıca bu yöntemi kullanabilirsiniz, ancak hidroponik tekniği ile daha iyi tanımaya zorunda poz vermeye ve bir yerde çiftlik Çilekler çok yaşadığını görmek en iyisidir. Eğer hidroponik yöntemini gerçekleştirecek olan yolu, çilek, bakım ve yetiştirme ile, çoğu kez olağan şekilde büyüdüğü zaman çok daha yüksek verim verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.