BilgisayarlarEkipman

Çıkarılabilir sabit disk - flash sürücü daha

ilk kişisel bilgisayarların gelişi bir bilgisayardan diğerine bilgi aktarımı kullanıcıları ihtiyacını geldiğinden beri. Başlangıçta, bu sorunu çözmek için tek yol taşınabilir çeşitli olmuştur depolama ortamı (- bir disket biraz sonra delikli kartlar, kağıt bant). Yavaş yavaş, ağ teknolojisinin gelişmesiyle birlikte uzun mesafelerde veri yeterince büyük miktarda iletmek ekonomik ve kabul edilebilir performans ağ çözümleri idi. Ama, ne kadar sofistike ağ teknolojisi, kişinin belirli aralıklarla farklı cihazlar arasında veri (gerçekten) aktarmak için bir ihtiyaç hala.

Günümüzde bu tür bilgilerin aktarımı için en yaygın araçlar içerir optik diskleri ve USB flash sürücüler (o DVD, değil Blu-Ray üzerinde, elbette,). çıkarılabilir sabit disk (harici veya bazen denir) - Ama egzotik değil kendisi, henüz çok daha az yaygındır ilk iki daha vardır başka bir seçenek vardır. Sesi - Bir adet önemli avantaja sahip olacak cihazın bu tip konvansiyonel flaş sürücülerle karşılaştırıldığında olduğu açıktır.

Özünde, çıkarılabilir bir sabit disk sürücüsü özel kutuya yerleştirilen bir geleneksel sabit disk olduğunu. muhafaza üç işlevleri yerine getirmelidir:

Böyle nem, mekanik stres ve diğer şeyler gibi dış etkilerden, 1. Sabit Disk Koruması.

2. Soğutma cihazı. Bilindiği gibi, sabit diskler yüksek sıcaklıklara çok duyarlıdır. Bu nedenle bile aktif soğutma genellikle çıkarılabilir sabit disk ile donatılmıştır. Buna ek olarak, gövde kendisinin yetkin bir pasif ısı giderme sistemi radyatörün bir tür olabilir inşa etmek.

ortak bir arayüz aracılığıyla, bir bilgisayara veya başka bir elektronik cihaz için harici bir sabit disk sürücüsü bağlantı 3. imkanı veri iletimi. USB, eSATA veya FireWire - Genellikle çıkarılabilir sabit disk biri üç arayüzleri ile donatılmıştır. Birçok cihaz bir değil iki arabirimi var. Bu, daha fazla esneklik verir gücünü yavaş fakat daha yaygın USB 2.0 - onun yokluğunda olduğu gibi, mümkün olduğunca hızlı eSATA kullanarak, örneğin, harici sürücü.

çıkarılabilir sabit disk çalıştırmak için, bir kural olarak, ek güç gereklidir. Bu, sıradan bir çıkış 220 takılır veya USB bağlantı güç şeklinde tek bir güç kaynağı olarak ya da uygulanmaktadır.

yerden yere aktif taşıma için öncelikle tasarlanmış harici sabit disk Üreticiler, dizüstü bilgisayarlar için kompakt diskler kullanın. Bu yaklaşım, öncelikle boyut ve güç tüketimi tasarruf sağlar, ve ikinci olarak, bu tür sürücüler kaza sonucu düşmelere karşı yeterince güvenilir veri koruma sistemi, portatif cihaz için çok önemli olduğunu var. Ancak, sabit sürücülü modellerde piyasa oldukça çok 3.5 Onlar, daha az kompakt bir hantal gerektirir." Boyutu soğutma sistemi, ancak kompakt modellerden daha büyük bir hacme sahip.

üreticilerin itibaren özellikle kimseyi tek tek çok zordur. o sağlam "vida" tasarlayarak daha az karmaşıktır - Bu, bu cihazların doldurma aynı fabrikalarda (Samsung, Hitachi, Western Digital, Seagate) açıktır ve bir beden ve güzel bir kutu tasarımı gerçeği kaynaklanmaktadır. Bu piyasada ünlü markaların (HP, Samsung, Transcend vs.) yanı sıra samimi çince noname ürünleri olarak görülebilir çünkü.

Bir bilgisayara bağlı genelde sorun yok. kolay yeni bir dahili sabit sürücüye sahip bir anlaşma vardı bir zamanlar bir adam, bir harici sabit sürücüyü biçimlendirmek nasıl anlamak. Bunun için Kamu - Deniz (gerçi, maalesef, çoğu ödenir). Sen OS'nin standart araçları kullanabilirsiniz, ancak hızlı bir şekilde çıkarılabilir kapak dahil olmak üzere sabit disk bölümleri oluşturmak gerektiğinde böyle EASEUS Partition Manager Home Edition, Kolay Disk Norton PartitionMagic veya Acronis Disk Director Suite gibi programının en yöneticileri, tanıdık çok daha uygundur.

Daha sonra, böyle bir cihaz zaten düzgün biçimlendirilir ve mark-up sistem yöneticisi olarak yararlı olabilir ve normal kullanıcılar (sistem ve kullanıcı dosyalarının yedeklerini oluşturmak ve saklamak için) (bir düzine flash sürücüler için bir yedek olarak). Özellikle yararlı bir çıkarılabilir sabit disk Mobil yaşam tarzı için kullanılan, ancak dizüstü sabit diskinde yer olmaması sorunuyla karşılaşır kullanılmaz olanlar için olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.