ÇirkinlikBahçıvanlık

Alışılmışın dışında çeşitli elmalar Pembe inciler

Bahçe elma ağacı, birkaç meyve ağacı türünden geçmenin sonucudur. Eski zamanlardan beri yetiştirilmektedirler. El-Ağaç bahçeleri, Antarktika haricinde tüm kıtalarda çiçek açıyor. Bu muhteşem meyvelerin romantik isimleri, insana verdikleri değeri ve olgunlaşmış meyveleri güzelleştirir. Örneğin, çeşitli elma pembe incileri, isminden anlaşılabilen olağandışı bir hamur rengine sahiptir .

Çeşit çeşitleri

Her yıl, asitli Antonovka'nın merkezleri ve Beyaz yüklemenin bir ya da iki kova kişisel parsellerinde büyüyor . Diğer çeşitler nadirdir, ancak dünyada yaklaşık 20.000 civarında et var, çoğu et beyaz, açık yeşil veya sarımtır. Çok sıra dışı elmalar gibi görünüyor: Kırmızı etten ve saydam cilde sahip pembe inciler. Sözde kış çeşitlerine işaret eder ve 3-4 ay boyunca iyi muhafaza edilir. Böyle bir elma ağacını yetiştirirken, misafirlerinizi ve komşularınızı alışılmadık, lezzetli ve bol bir hasatla şaşkına çevireceksiniz.

Pembe etli elma kullanımı

Elmalar değerli bir demir ve vitamin kaynağıdır. Bunlar besleyici değildir ve beslenme besinleri için önerilirler. Bir diyet için özellikle kullanışlı elmalar Pembe inciler - suya çok sahipler, kağıt hamuru doygunluk hissi verir ve pek çok yemekte tadım tadı iyidir.

Pembe incinin çeşitli özellikleri

Geçen yüzyılın ortalarında, Kaliforniya'daki bu elmalardan (Pembe İncilerin çeşitliliği) türetilmiştir. Pembe etli meyveleri yetiştirmenin temelini oluşturan Nedzwiecki'nin elma ağacı denilen ve Çin, Kazakistan, Güneydoğu Asya ve Sibirya'nın güneybatısındaki topraklarında yaygın olarak kullanılan ağaç kullanıldı . Yeni çeşit yetiştirme yoluyla yetiştirildi ve genetik mühendisliğinin ürünü değil . Albert Etter sadece yüksek kalitede malzeme elde etmekle kalmadı aynı zamanda patenti de aldı.

Şimdi çeşitli elmalar Pembe inciler, çoğunlukla Oregon ve Washington'da bulunan ABD çiftçileri tarafından endüstriyel ölçekte başarıyla üretilmektedir. Ağustos ayından sonbahar sonuna kadar meyveleri toplayın, özelliklerini kaybetmeden uzun bir süre saklanırlar.

Sarımsı yukarıdan, kesik olarak şeffaf damarlar ile hafifçe pembe görünürler. Görünüşe göre gerçekte sedef taşmalarıyla incilerin rengi bu.

Küçük, hafifçe yassılaşmış elmalar Pembe incilerin nötr bir tada yakın sıkışması vardır. Birçoğu için, bir greyfurtu andırıyor. Olgun ahududunun büyüleyici aroması, elmaları bu sulu meyveye benzemektedir. Bir dilim karpuz olarak narin, şekerli tatlılık farkı yoktur ve mükemmel bir şekilde farklı ürünlerle kombine edilmiştir. Ülkemizde çeşitli elmalar Pembe inciler sadece amatörlerce yetiştiriliyor, ancak bu harika meyveleri çok hızlı bir şekilde takdir ediyorlardı.

Büyüyen elmalar için ipuçları Pembe inciler

Elma çeşitleri Pembe inciler sıradan elma ağaçlarının yanı sıra yetiştirilmektedir. Neredeyse her temel aşılanabilir. İlk deneyim için pembe etli çeşitler uygundur:

  • Shtrifel.
  • Tarçın çizgili.
  • Borovinka.
  • Suyslepskoe.
  • Robin.
  • Budagovsky'nin bir çeşit hafızası.

Elma ağacını kendiniz ekmeniz gerekmez, hazır fide satın alabilirsiniz. Modern teknolojiler onları uzun mesafelere taşımalarına izin verir ve Amerikan çeşitleri Rusya'da bulunur. Bu çeşidin elma ağaçlarının iklime, özellikle de ısı, nem ve güneş ışığına karşı çok hassas olduğunu düşünün. Ağacı yarı dwarfalıktır ve 5-7 metre yüksekliktedir. İlkbaharda elma ağacı pembe çiçek salkımlarıyla kaplanır ve çok güzel görünüyor. Çeşit, toprağa karşı iddiasızdır, orta derecede nemlendirilmelidir. Suyun ve alçak yerlerin durgunluğundan kaçınılmalıdır. Humus bakımından zengin topraklarda, elma ağaçları kendilerini daha iyi hissederler. Kırmızı hamurlu elmalar gibi, Pembe inciler ateşe ve kuraklığa duyarlıdır. Meyveler, meyve suyu dolduktan sonra, zaten Ağustos başında tüketime hazır, ancak 6-8 hafta daha asarlarsa daha fazla tatlı elde edecekler.

Pembe etli elmalardan ne yapabilirsin?

Pembe etli elmalar, Avrupa mutfak uzmanlarıyla çok popülerdir. Harika görünen geleneksel açık turta pişirirler. Çal elma çeşitleri Pembe inciler balık veya domuz eti ile tavsiye edilir. İlk Ağustos meyveleri besleyici olabilir, pişirilebilir, şeker serpilebilir. Tatlı sonbahar elma Tatlılara pembe inciler eklenebilir ve çocuklar çiğ hamam yemeyi severler. Meyvenin derisi ince fakat kesilmesi önerilir.

Elmalardan yararlı bir vitamin salatası elde etmek için pembe incileri deriyi çıkardıktan sonra ince dilimlerle sıralayın. Birkaç kırmızı üzüm, bir avuç kavrulmuş badem, bir tatlı elma, küplere kesilmiş ve bir tane çiğ ezilmiş havuç ekleyin. Yakıt alırken akçaağaç şurubu ve soya sosu ile limon suyu ilave edin. Salata natıması ve tarçın serpin. Elmaların orijinal ve yararlı salatası, pembe inciler hazır.

Bir sürü elma pembe incisi yetiştirmeye karar verirseniz, hasat fotoğrafı makalede sunulanlardan farklı olabilir. Hamurun rengi, parlaklığı ve damarların varlığı araziye bağlı olarak değişebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.