Ev ve AileGençler

İletişim sırları: çocuklarla, ebeveynlerle, doktorla ve patronla nasıl konuşulur?

Herkes yabancılarla iletişim kurmaktan korkar, ilk ziyaretlerdeki garip sessizlik sizi sertleştirir ve iyimserlik kaybeder ve çoğunlukla akrabalarıyla ortak bir dil bulamıyoruz - patronla iletişim kurma korkusu değil, çocuklarla veya ailelerle. Çevrenizdeki insanlarla doğru şekilde nasıl konuşacağınızı öğrenmenizi öneririz.

Çocuklarla, özellikle de gençlerle nasıl iletişim kurabilirim?

Çocuklar çoğu zaman yetişkinlerin yanı sıra kelimeleri de konuşmazlar, ayrıca düşüncelerini okumakta güçlük çekerler ve bu nedenle onlardan ne istediğini her zaman anlamıyorlar ve "okulda ne işler var?" Sorusunu soruyorlar. Onların genel kabul gören "normal" e cevap vermeleri veya hiç cevap vermemesi daha kolaydır. Ve bu, bir şeyi gizlemeye çalıştıkları, kendi başlarına ve nasıl başlayacaklarını bilmiyorlar ve sık karşılaşılan sorular onları heyecan verici bir konuya yönlendirmiyor.

Örneğin daha net ve duygusal sorular sormaya çalışın, örneğin: "Bugün sizi en çok etkileyen nedir?" Veya "Yorgun görünüyorsun. Bir şey seni üzdü? " Ve her zaman cevabını dinleyerek ona maksimum dikkati gösterin ve hemen ev işlerine yönelmeyin. Aslında, ergenler ortak faaliyetlerde daha açıktır. Çocuğu masaya girmenize yardım etmeye davet edin ve bu sefer kendisini endişelendiren sorunlar hakkında ayrıntılı bilgi isteyin. Unutma, çocuklar için bu büyük bir problem, büyük harfle!

Yabancılarla nasıl konuşulur

Çoğumuz yabancılarla birlikte rahatsız hissediyorsunuz ve bu doğal bir şey. Dahası, büyük bir şirkette, evdeki partinin ev sahipleri bile hemen hemen her şey rahatsız, kısıtlanmış veya yaşanıyor. Ne kadar rahatsız olduğunuza odaklanmak yerine, gelmek için bir sebebiniz varsa, başkalarının da buna sahip olduğunu unutmayın. Kendinizi düşünceye almanız daha iyi: başkalarına rahatsızlıktan kaçınmaya nasıl yardım edebilirsiniz.

Bilmediğiniz bir kişiye, partinin sunucuları ile nasıl tanıştığına ya da yemek hakkında konuşmaya ne dersiniz - neredeyse herkes yiyecek hakkında konuşmaktan hoşlanır ve hava ile aynı klişe haline gelmez. Başkalarından dinlediğiniz hikayeleri anlatın. Örneğin, görüştüğünüz kişiler genç veliler ise, arkadaşlarınızdan bir hikaye anlatabilirsiniz. Dinlemek ve empati edebilmek için muhatapınızla aynı olmak zorunda değilsiniz.

Bir doktor resepsiyonunda nasıl davranılacağı

Önemli olan, neden doktor ofisine geldiğinizi ve bunun hakkında konuşmaktan korkmamaktır. Sonuçta, yardıma ihtiyacınız var ve bir profesyonel sadece yapamaz aynı zamanda size yardım etmek istiyor. Bu nedenle resepsiyonda asıl görev doktora yardımcı olmaktır, çünkü size aşina olmadığı ve düşüncelerinizi okuyamadığı için, teşhis, kural olarak hastanın alnına yazılmıyor.

Belirtileri tarif ederken ne kadar iyi ve ayrıntılıysanız, bir uzmanın sizin için neyin yanlış olduğunu ve neye ihtiyacınız olduğunu belirlemesi tedavi veya testlerde o kadar kolay olur. Sadece semptomları değil aynı zamanda kalıcı oldukları veya değiştirilebilecekleri gibi ne kadar süre ortaya çıktıklarını açıklayın.

Doktorlar da insanlar

Korkularınızı, varsayımlarınızı ve korkularını gizlemeyin, doktor kendisinden bir şey saklamayıncaya dek daha rahat hissedeceksin ve gizleyin. Öte yandan düşünmeyin ve önceden bir teşhis koymayın, çünkü kendisine değil, kendisine gelmenizin bir nedeni vardır. Muhtemelen bir sorunun kararını mesleğe emanet etmek gerekir.

Tıbbi çalışanların çalışmalarına saygı gösterin. Bütün gün insanlarla çalışırlar ve bazen duygusal yük çok profesyonel, hatta ağırdır. 21. yüzyılda yaşadığımız halde tıp her şeye gücü yetmez ve birçok yerde pahalı ekipman ve uyuşturucu yoktur, bu yüzden beklemek veya beklemek istenirse, daha fazla tedaviye ihtiyaç duyan insanlarla karşı karşıya kalmanız mümkündür.

Bir randevu nasıl iletişim kurar

Belki de, herkes partnerinden hoşlanmayacak bir şeyler hakkında endişe ederek tarihe kadar gergindi. Toplantı sırasında, ölçekler eşin lehine kullandıklarında, ikisi de dezavantajlı hissediyorlar. Ama bu yanlış. Bir randevuda kendinize en çok hangi soruyu soruyorsunuz? Ve onu ben seviyor muyum? Fakat bu tamamen yanlış ve umursamaz bir yaklaşımdır. Doğru soru: Bu kişi benim gibi mi? Ne kadar rahat hissediyorum? Bu toplantılara devam etmek ister misiniz?

Görüştüğünüz kişinin neyi konuştuğuna özellikle dikkat edin. İlk tarihlerinizde size dökülen geçmiş ilişkilerin olumsuz deneyimi açıkça yeni olanlara başlamak istemediğini gösterir. Ayrıca, kendinize ne söylediklerini izleyin. Samimi olmak önemlidir, ancak çok müdahaleci değil. İlk randevu için uygun olan ve olmayan röportajları ayırt edebilme. İş, meslektaşlarınızla ilginç vakalar, ziyaret ettiğiniz güzel yerler, en sevdiğiniz kitaplar ve filmler hakkında konuşun. Olumsuz geçmiş ilişkilerden, ailenin zorluklarından ve finansal problemlerden bahsetmekten kaçının.

Bir kişinin sizin için ne kadar uygun olduğunu belirlemek için ilk birkaç tarihin kullanılması gerektiğini unutmayın. Bu yüzden garip sessizliğinden korkmamalı ve konuşmayla doldurmaya çalışmalısın. Kendinize şu soruyu sorun: "Ne kadar iyi zaman geçiririm?"

Ebeveynlerle nasıl konuşulur

Ergenlik döneminde çocuklar ebeveyn etkilerinden kurtulur ve kendilerini akran topluluğuyla ilişkilendirmeye başlarlar. Sonuç olarak, bir çocuk bir yetişkin olduğunda, üstesinden gelmek zor olan kendisiyle ebeveynleri arasında bir tür duygusal uçurum oluşur. Bu uçurumdan kendiniz bir köprü kurmaya başlamalısınız, çünkü "bağımsızlık" ın birkaç yılda, ebeveynler kişisel alana saygı göstermeye alışık ve onu kırmaktan çok korkuyorlar, bu nedenle size öfkeli bir öfkeye neden oluyorlar. Hayatınızda neler olup bittiğini düzenli olarak ebeveynlerinizle paylaşmaya başlamak en iyisidir.

Anababalarla olan ilişkiler dostluktan daha fazladır. Niyetlerini doğru bir şekilde nasıl ifade edeceğini bilmeseler de sürekli sizi eğitiyor ve destekliyorlar. Anlaşılan anne-babalar sizi kontrol altına alıyor, bir kopyasını yapmaya çalışıyor ya da umutları ve rüyalarınızı anlamış olsalar da, aslında anne ve babalar yaptıkları hataları korumaya çalışıyorlar. Ebeveynlerinizin mutlu olduğunuzu, hayatınızın size uygun olduğunu, onlara minnettar olduğunuzu bilmesine izin verirseniz yeterli olacaktır.

Ailenle temas kurma

Hoşunuza gitmemeye çalışın ve çok sinirlenmeyin. Ebeveynler yaşlanmaya başladı ve bu herhangi bir yerden kaçınılamayacak bir gerçek. Onlar daha yavaş, daha unutkan, bazen daha fazla müdahaleci olurlar ve tahrişleriniz onları kaybetme korkusunu maskelemektedir. Yaşamınızın ilk gününden itibaren, aileniz sizin için bir destek ve koruyucu bir duvar olmuştur ve hayatları için onların ihtiyaçlarını hissetmeleri son derece önemlidir. Hayat vakalarını hatırlamak için daha fazla zaman harcayın, birlikte yaşadığınız öyküler.

Patron nasıl konuşurum

Çoğu insan için, konum ve kariyer büyümesine bakılmaksızın, rahat bir çalışma ortamı iletişim kalitesine bağlıdır. Çalışanlar için, özellikle değişim ve ekonomik güçlükler sırasında neler olduğunu bilmek önemlidir ve patronların, onun için çalışanların görüşlerinin farkında olmaları gerekir. Kıdemli kişilerle röportajda iletişim kurarken, bunu telaşlandırmak önemlidir. Patronunuzun patronlarına cevap verip vermediğini, patronları ne zaman bu bilgilere sunmanın daha uygun olacağını düşünün. Günümüzün yönetimi, kendinizi itaat edenlerin yerine koymanız ve sizi astlarınızın yerine koyma becerisinden oluşur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.