SeyahatYol tarifi

İspanya, Cordoba: konumlar, fotoğraflar

Ortaçağ İspanya atmosferi yaftalananlar - Birçok gezginler turistler için gerçek bir cennet olduğuna inanıyoruz. Cordoba uyumlu farklı kültürlerin mirasını birleştiren, bir ünlü turizm merkezi olarak kabul edilmektedir. Sun City adını taşıyan eyaletinin başkenti, aktif bir yaşam tarzı ve ziyaretçiler de tarihi anıtlar güzellik ruhu donar açar herkese hitap edecek olduğunu.

Biraz tarih

Hem verdi yaşlı mevkiinde Card adı bile Fenikeliler ve daha sonra Persler Kartaca hakimiyetini işaretleme, toprakları ele geçirdi. Roma İmparatorluğu zamanında, şehir Korduba en büyük ve kültürel biri olarak kabul, ama Müslümanlar zengin ve fakir için ücretsiz bir okul açmak için, iktidara geldiğinde kurtarma başında hala X yüzyılda, kabul edilir.

sıhhi tesisat, aydınlatma sokaklar ve drenaj - medeniyet faydaları vardı. Geniş sokaklar ile çeşme ve geniş evlerin lüks saraylar inşaatına başladı ve emirlik sermaye dünyanın en zengin şehirlerinden biriydi.

Üç yüz yıl katıldıktan sonra İspanya Krallığı, nüfus nedeniyle açlık ve salgın düşer ve sadece XX yüzyılın başında ülkenin kültürel sermayenin yeni versiyonunda ve refah başlar.

dost şehir

Yıllık güneşli ve İspanya karşılama milyonlarca turist alır. Cordoba istisna değildir. Şehir, tek söyleyemem hangi turistik zengin aktif dinlenme ve eğlence sunan. Mimari çok sayıda turistik merkezinde yabancılara ilgi anıtlar ve biz bunların en ilginç anlatacağım. Farklı dönemlerin Tarihi binaları girift tek topluluk içine dokunmuş.

İlk binalar Romalılar toprakları ele geçirdikten sonra ortaya çıktı ve şimdi ülkeye ziyaretçilerin gözleri önünde görkemli binaların kalıntıları, sadece tahmin edebilirsiniz hangi güzelliği görünür.

Roma tapınağının kalıntıları

Eski cazibe İspanya sahiptir kültürel miras, çok değerli bir nesnedir Roma Tapınağı vardır. Cordoba, Roma eyaletinin gelişen sermaye, o imparator adanmış bir tapınağın muhtaç oldu.

Bu kutsal ben yüzyılda ortaya çıktı ve antik kentin ana dini bina idi etmiştir. 1950 yılında - zamanın geçmesiyle Templo Romano harap nispeten yakın zamanda bulunmuştur. mermer sütunlar, sunak podyum yontulmuş bloklar yeniden teşkil edilir bir tapınağın kalıntıları, herhangi turist görebilirsiniz ve bazı parçaları şehir müzesi saklanır.

Orada değerli binaların bir düzen da vardır ve eşsiz bir fırsat olacaktır ziyaretçiler iddia Roma İmparatorluğu döneminde tapınak nasıl göründüğünü hakkında bilgi almak için.

eski köprüsü

Cordoba (İspanya) güzel şehir ünlüdür diğer önemli tarihi eser, Augustus döneminde ortaya bir Roma köprüsü vardır. Birkaç yüzyıl güçlü bir yapı Guadalquivir Nehri boyunca sadece ticaret yolu oldu.

Bizim güne kadar yaşamadı 16 kemerler tasarım oluşan ve sayısız savaşlar sırasında yerle bir edildi. Yavaş yavaş eski temeller üzerine yeniden inşa köprü. 2004 yılından bu yana eski binalar taşıtlar seyahat yasakladı.

azizi köprü heykel üzerinde yer alan - Arhangela Rafaila, bu turistlerden büyük bir ilgi çekti. heykele hep mum yaktı ve onun avukat getirmek hergün sakinlerine çiçekler bıraktı.

Sokak Şal

Geçmiş çağların kanıtı ziyaret eden konuklar kalbinde grev ve İspanya'da bol ilginç hikayeler paylaşacak. çıkmaza yol açan şehrin en ünlü caddelerinden - Cordoba dünyanın her Callejita del pañuelo üzerinde ünlüdür. Eğlenceli bir yer nedeniyle erkekler mendillerin diyagonal eşit genişliği, bildiği üzere - en fazla 50 santimetre daha.

manzaraları gerçek adı bir hatırlayamıyorum ve turistler heyecanla unutulmaz fotoğrafı hale dar bir geçit ile sıkın.

Çiçek sokak

Hatta renklerin çok sayıda dalmış tek cadde geçmek mümkün değildir. değil, ülkenin tarihi merkezinin sembolü olarak kabul boşuna Calle de Flores Arapça çeyrek bulunan.

Çok farklı konumlar vardır Cordoba (İspanya), her zaman sıcaklık ve ışık dolu en güzel şehri olarak kabul edilmiştir. Eski sokaklar canlı panorama yaratır renklerin çeşitli renkli kapları ile dekore edilmiştir. duvarları evler Ama şehrin ana yer fotoğraflandırıldığı Çiçek Sokak, açık tonlarda boyanmış ve bu arka planı bitkilerin renkli isyan özellikle etkileyicidir.

Burada Bahar sadece büyüleyici köşelerinden çekicilik keyfini binlerce turist almak eğilimindedir, ama aynı zamanda çiçeklenme döneminde gelen ilahi aroması hissetmek.

bahçeleri Alcázares

Sun City çok sıcak yazlar ve ılık kışlar Akdeniz iklimi ile ünlüdür. turist sokak sıcak hava olduğunu unutulmaz Alcazar, bahçelerinde dinlenmek için acele nedeni budur.

Cordoba (İspanya) gurur olabilir! Çarpıcı saray ve park topluluk, eski kale bulunan, tüm ziyaretçileri sevindirdi. abartmadan bir oryantal lezzet ile yemyeşil bahçeleri kentsel başyapıt olarak adlandırılabilir.

sevimli çeşmeler çiçekler parkın çitlerin ile dekore edilmiş balık ve parlak çiçek yataklı pitoresk havuzlar tüm ziyaretçiler üzerinde güçlü bir etki yapar. İspanyol kralların ikamet - Burada bir kez Alcazar Sarayı kaldı Columbus H., için anıt görebilirsiniz.

şehre kolay bir başlangıç

Ünlü Cordoba (İspanya) tüm önemli mekanlara, tanıma için Elbette, bir hafta bile yeterli değildir. Bu makalede sunulan Fotoğraflar mümkün dünyanın her yerinden turistlerin ilgisini çeken antik kenti, büyüklüğünü ve güzelliği takdir kolaylaştırır.

Acele ve rahatlamanın tadını ve kentin zengin tarihi eşsiz bir tanıklığı oldu mimari anıtlar, keşfetmek için tavsiye edilmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.