SeyahatYol tarifi

Rekreasyon için hangi plaj Finlandiya Körfezi'ni sunuyor? Finlandiya Körfezi sahilindeki en güzel plajlar: harita, fotoğraflar ve incelemeler

Finlandiya Körfezi üç ülkenin kıyılarını yıkayan Baltık Denizi'nin doğusunda yer alan bir bölgedir: Finlandiya, Estonya ve Rusya. Estonya'da, Tallinn, Toila, Sillamäe, Paldiski ve Narva-Jõesuu şehirleri Finlandiya'da Helsinki, Kotka ve Hanko ve Rusya'da - St Petersburg (bitişik kasabalar dahil), Sosnovy Bor, Primorsk, Vyborg, Vysotsk ve Ust-Luga.

Finlandiya

Ülkenin sahil kentleri yaz gelişiyle kelimenin tam anlamıyla hayat buluyor - gittikçe daha fazla insan kırsal bölgeye çıkmaya ve boş zamanlarını sahilde geçirmeye başlıyor. Bu Rusya sakinleri için de geçerlidir.

Burada yurt içi turistler komşularına düzenli olarak tatile gidiyorlar; burada kesinlikle şaşırtıcı bir kombinasyon bulabilirsiniz: kuzey doğası ve güzel güney denizi. Ve Finlandiya'da dikkat çekici güzel yerler olsa da, öncelikle Baltık Denizi kıyısında dinlenmek isteyenlere dikkat edilmesi gereken yerler var.

Helsinki

Finlandiya devletinin başkenti, yaklaşık on düzine plajdan ibarettir ve bunların 11'i sahildedir. Finlandiya Körfezi'nin bu bölgedeki en iyi plajları Hietaniemi, Pihlajasaari, Rajasaari, Tervasaari ve Tuorinniemi'dir.

Hietaniemi Plajı

Sermayenin merkezi plajı, yerel ziyaret ziyaretçiler için en çok ziyaret edilen dinlenme yeridir. Temiz ve konforludur, bakımlı kabinler, tuvaletler, çöp kutuları, çocuklar için oyun alanı ile bakımlı ve donanımlıdır.

Pihlajasaari

Ayrıca güzel, ama sakin ve huzurlu, Finlandiya Körfezi'nin kalabalık plajları yok. Haritada Pihlajasaari, köprü ile birbirine bağlanmış iki araziye benziyor.

Ona yalnızca gemi veya feribotla ulaşabilir, ancak Finlandiya toprağının bu köşesinin güzelliği ve plajının sakinliği ve konforu çaba harcamaya değer.

Pihlaasaari bir zamanlar konak ve kulübelerden oluşan bir ada idi. Bazıları kayalar ve ağaçlar arasında meraklı bir gözle saklanarak bugüne kadar varlığını sürdürdü. Ancak daha sonra, bir tatil beldesi haline geldi.

Neden en iyilerinden biri? Island Pihlajasaari, güzel doğanın, konforlu kumsalların ve peyzajlı bölgenin birleşimidir. Burada çıplaklar için bir plaj var. Pişirme için gazebos, tekneler için bir iskele, saunalar, restoranlar yanı sıra burada hafta sonları çadırlar düzenleyebilirsiniz.

Estonya

Finlandiya gibi, bu ülke denize de erişebiliyor ve Finlandiya'da olduğu gibi dinlenebilecekleri ve neyin görülebileceği yerler var. Ülkenin ana deniz alanları Pärnu, Kuressaare, Haapsalu, Toila ve Narva-Jõesuu olup, son ikisinin Finlandiya Körfezi kıyılarında plajları vardır.

Toila

Bu küçük tatil beldesi, burada düz taş yığınları nedeniyle oldukça tuhaf görünen muhteşem bir kumlu sahil sunabilir. Bir sahil güvenlik görevlisinin yanı sıra ücretli otopark, Wi-Fi, bilgi standları ve çocukların gözde mekanları ve tabii ki kıyafetleri değiştirmek için kullanılan tuvaletler ve kabanlar da var.

Estonya ve yabancı turistler arasında oldukça popüler olan bu plaj (Finlandiya Körfezi, Estonya'nın bu tatil beldesinde temiz ve sıhhi standartlara uygun), 24 saat kullanılabilir durumda ve ücretsizdir. Yaz aylarında, alkolsüz içecekler, atıştırmalıklar ve dondurma içeren bir lokali burada çalışır.

Narva-Jõesuu

"Northern Riviera", aynı zamanda denilen bu belde, Estonya'nın en uzun plajıdır - uzunluğu yaklaşık 9 kilometredir. Yakınında kozalaklı bir orman var.

Konuklar için sahilde, kabin ve tuvaleti değiştiren, yangın yeri olan, açık hava duşu, cazibe merkezleri, voleybol sahaları var.

nova

Bir başka layık plaj (Finlandiya Körfezi ve sahillerindeki tatil beldeleri Estonya'da haklı ve popülerdir), Tallinn'e sadece 120 km uzaklıktaki Nyva kasabasında yer almaktadır. Çam ormanları, çeşitli hayvanlar ve kuşlar, burada birçok kilometrelik sahilin en saf "şarkı" kumları ile birlikte bulunurlar.

Nyva 20'den fazla piknik alanı, barbekü, masa, yaklaşık bir düzine tuvalet, hatta engelli insanlar için. Böylece her şey çok temiz ve derli toplu, plaj her gün temizlenir. Çadırlara orman dışında her yere izin verilir.

Ancak, bu plaj, küçük çocuklu aileler için çok uygun bir yer olmayabilir - burada su keskin, derinlik iki metredir, kıyıdan sadece on adım.

Pirita Beach, Tallinn

Talin sınırları içinde, içinde kalan en iyi yerlerden biri. Burada neredeyse kıyıya yakın, ince kumlarla kaplı çamlar, birlikte büyük, peyzajlı, 4 km'den uzun bir plaj oluştururlar. Yaz mevsiminde Finlandiya Körfezi, sıcak günlerde, özellikle rahatlamış, banyo yaparak +16 ° C sıcaklığa kadar burada ısınır. İki başkentin "kumlu plajlarına" yakın olan su - Stroomi ve Kakumäe - genellikle daha az ısınır.

Altyapı Pirita iyi bir seviyede geliştirildi - tuvaletler, kabinleri değiştiren, duşlar, sahil boyunca bisikletçiler için yollar var.

Buna ek olarak, sahilde, aktif eğlence amaçlı seyahat edenler için yapacak bir şey var - barlar, restoranlar, spor salonları, diskolar ile bir eğlence kompleksi sık sık düzenlenen bir yanındaki bir limana sahip konuklar Yachtport Merkezi'nin hizmetlerine.

Bununla birlikte, Pirita'nın da dezavantajları var - çok popüler, ancak burada neredeyse her zaman gürültülü, bir sürü insan var (ve sonuç olarak şezlongunuzu koyacak hiçbir yeriniz yok), çıplak güneşlenemiyorsunuz.

Rusya Federasyonu

Yukarıda bahsedilen iki ülke arasında yer alan Rusya, Finlandiya Körfezi kıyısında ve kıyısında kayda değer kumsallara sahip bir semtine sahiptir. "Kuzey başkenti" sakinleri bile - St. Petersburg - yaz aylarında güneşlenip, dalgaların ölçülü fısıltıları altında bırakmadan rahatlarlar.

Petersburg Laskovy, St. Petersburg

Sunny adlı köy St. Petersburg'un tatil beldesinde bulunur ve XVIII. Yüzyıldan beri bilinir. "Şefkatli", 1960'ların sonlarında - 1970'lerin başında burada ortaya çıktı ve o zamandan beri bugüne kadar Finlandiya Körfezi'nin sunabileceği en iyi seçeneklerden biri olarak görülüyor. Fotoğrafları yukarıda gösterilen plajlar, altyapı açısından aşmakta ancak kullanılabilirlik ve özgünlük açısından kaybolmaktadır.

"Şefkatli" halka açıktır, ücretsizdir ve günün 24 saati kullanılabilir. Ziyaretçilerin hizmetleri - giysiler, tuvaletler, çöp bidonları ve ayaklar için bir çeşme için kabanalar.

Voleybol vantilatörleri "Laskovoy" ta yaklaşık 10 oyun parkuru bulacak. Hemen hemen tüm yaz yarışları burada bu spor yapılmaktadır. Erişilebilecek çok sayıda kafe ve restoran var.

2012 yılından bu yana, sahillerin artık şenlik ateşi yapmasına izin verilmemektedir ve "değiştirme" rolünde köpüklü kebaplar yapmak, masa, tezgahlar ve barbekülerle ayrı alanlar olmasına izin verilmektedir.

"Şefkatli" benzersiz bir plaj değil: Finlandiya Körfezi, daha çok Komarovo beldesi köyü bölgesindeki önemli kıyı kesimi, bir yangın yasaklayan ve bir kamp kurmak yasaklanmış özel korunan bir doğal alan haline geldi.

Bununla birlikte, Rospotrebnadzor, Finlandiya Körfezi'ndeki birçok plajda olduğu gibi burada yüzme önermez; ancak, yüzme için en iyi yerin güney kesiminde olduğunu belirten "Laskovoy" patronları: kayalar yoktur ve yeterince derintir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.