SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Boyunda iltihaplı lenf düğümleri. durumu hafifletmek için ne yapmalı?

Lenf düğümleri yabancı cisimlerin patojenik nüfuzuna karşı vücudumuzu koruyan biyolojik filtre türüdür. Çeşitli hastalıkların patojenleri yok etmek lenfositler - Onlar belirli bağışıklık hücrelerini bulunmaktadır. Bu yazıda, iltihaplı ise hangi eylemin dikkate alacaktır boyundaki lenf düğümlerine. Ben bu sorunun kurtulmak için ne yapmalıyım ve nedenleri nelerdir? Lenf düğümünün anormal boyutu sonra yere vücutta hastalığı olan bir mücadele vardır bir sinyaldir. Nerede olduğunu ve yerelleştirme tahmin edebilirsiniz.

boyundaki iltihaplı lenf düğümleri: Nedenler

Bu olgu, SARS, bademcik iltihabı, sinüzit, diş çürükleri, mononükleoz, tüberküloz, tularemi ve bruselloz gibi bulaşıcı hastalıklara neden olabilir. Şişmiş lenf düğümleri de vücutta HIV mevcudiyetini gösterebilir. Neoplastik hastalıklar (kronik lenfositik lösemi), ve organı kendisi vurmak mümkün. Bunun bir sonucu olarak, bu sabit ve bükülmez hale gelmektedir. Böcek ısırıkları ve alerji de bu belirtiyi provoke edebilir.

Bunun bir sonucu nadir durumlarda, kronik yorgunluk ve benzeri gibi, vücut zayıflaması, bir artış iltihaplanma ve lenf düğümlerine yol açar.

Ne inflamasyon kurtulmak için ne yapmak?

soruya "boyun iltihaplı lenf düğümlerine? - ne yapacağını" Buna verilecek tek cevap: her şeyden önce bir doktora danışmak gereklidir. Eğer genişlemiş lenf nodları dokunma ve ağrısız, hiçbir endişeleri yumuşak. Bu bağışıklık sistemi aktif hastalık yapıcı organizmaları mücadele demektir. Enfeksiyon mağlup edildikten sonra, birimlerin büyüklüğü normale dönecektir. Ancak, oldukça sık yapamaz bağışıklık sistemi hastalığı direnmek. lenfadenit - Bu durumda kırgınlık, ateş ve ağrı neden olan ciddi bir hastalık gelişebilir. boyun Yani, iltihaplı lenf nodları. Ne yapmalı? Öncelikle bu durumun nedenini belirlemek gerekir. hastalıklar artış düğümleri neden Teşhis sadece tam denetimden sonra mümkündür. neden tespit edildikten sonra, altta yatan hastalığın tedaviye başlamak gerekir. Buna paralel olarak, anti-inflamatuar ilaçları ancak doktorun emriyle olmalıdır. UHF-terapinin Mükemmel bir yardım. Çok sık bir bakteriyel enfeksiyon boyundaki bu iltihaplı lenf nodları nedeni olmasıdır. Bu durumda ne yapılabilir? septik komplikasyonları önlemek amacıyla, tedavi antibiyotik kullanımı ile başlamalıdır.

Hasta yatak istirahati ile takip edilmelidir, vitamin ve takviye maddeleri almak ve sıcak içecekler içilir.

Halk meclisleri

arkasına ya da önüne boyunda iltihaplı lenf düğümü, ya da diğer vücut parçaları ile, bitki çayı içme suyu, lavanta çiçeği, mürver ve kuş üzümü tabaka (50 g) bir litre hazırlayın. çay yerine kabul edildi. Hindiba çok yararlıdır. kaynar su 500 ml tozunun 50 gram dökün. günde 100 ml'lik üç kez İçecek. Karşı iltihaplı lenf düğümlerinin ahududu kökünün çok iyi tentür olduğunu. Üç litrelik kavanoz alın. Onun yerine, kök 250 g şeker 150 g. Malzemeler, su (100 mi) kaynayan ve altı saat için bir su banyosuna konur dökün. Sonra, birkaç gün serin bir yerde aracı kaldırın. Bir kaşık boyunca günde bir defa gerekli ilacı iç.

Bu akılda tutulmalıdır: halk ilaçları yanı ilaçlar gibi yalnızca bir doktora danıştıktan sonra kullanılmalıdır!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.