InternetSpam

Ne email spam olduğunu ve bunlarla mücadelede nasıl

E-posta reklam içerikli bir mektup alırsınız? Evet? Sonra ne Spam biliyorum. Hemen hemen tüm e-posta hizmetleri, bugün dünyada olan spam ile mücadele etmek fon büyük miktarda tahsis. Geliştiriciler programları ve reklam iletileri bulabilir ve bunları yanı sıra bunların gönderenleri engellemek için izin komut çeşitli oluşturmak.

Buna rağmen bu harfler hala geliyor. Bazıları (şimdi her posta sağlayıcısı) gerçekten kararlı ve otomatik olarak bir klasör "Spam" transfer olan; gerisi gerçekten "Gelen Kutusu" bölümünde gelebilir.

hakkında daha fazla bilgi için neler istenmeyen gönderildiği neden e-posta, ve nasıl mücadele içinde, biz bu makalede anlatacağım.

Spam nedir?

Aslında kelime "Spam" adı 1971 yılında bir komedi dizisinde kullanıldı akut kıyma (domuz ve sığır), adından gelmektedir. yazar tarafından planlandığı gibi, bir kafede ziyaretçilerin yüzden agresif olan anlamıyla kelimesini «SPAM» kullanarak durmadı ürünü reklamı. anlamı bu kelimenin aynı tekrarı de, sabit aşırı ve agresif yatmaktadır.

Bugün "Spam" otomatikleştirilmiş toplu postalar posta reklam anlamına gelir. Basit bir reklam aksine, bu tür dağıtım değil hedef kitle - Onu belirli bir hedefi olmayan insanların çok sayıda gönderin: Sadece alıcıların küçük bir parça önerisi ilgilenen umuduyla.

elektronik teknolojisinin bir dönemde, biz tüm spam nedir biliyorum. Bir e-posta, SMS olarak, sosyal ağlar ve hatta sıradan posta kutularına onların hizmetlerini sunan çeşitli firmalar adına gönderilen mesajların bir sürü bulabilirsiniz.

Spam çok müdahaleci ve alıcı için hatta bazen tehlikeli olabilir. Daha fazla ayrıntı için, aşağıda tarif eder. Bu arada, daha spesifik tür dağılımı yarar olanlar hakkında.

Kim spam gönderen?

Daha önce bahsedildiği gibi, biz olmayan hedefli reklamcılık teklifler çok şey var. Tüm bu e-postalar (spam) onlar reklamı şirketleri (tedarikçileri yararına en sık olan mal ve hizmetlerin, teklif anlatılmıştır). rakibi kızdırmak için tüketicilerin korkutmak için - Bazı durumlarda, istenmeyen posta ters etki elde etmek için gerçekleştirebilir.

posta kutunuzda, bir ayakkabı mağazası reklamcılığı bir mektup bulursanız Elbette, bu bülten mağaza kendisi yapar anlamına gelmez. Büyük olasılıkla, mesajlar tür amaçlar için tasarlanmış özel bir sunucuya, gönderildi. Bir mağaza sahibi basitçe benzer bir liste sipariş edebilirsiniz.

Eğer bir istek ile spam göndermek için çalışıyoruz başka durum para transferi veya teklifin bazı açıkça hileli niteliğindeki. Örneğin, sizin bazı uzaktan akraba milyonlarca dolar olarak zengin bir miras bıraktı müthiş, "zincir mektuplar", ve sen $ 200-300 tutarındaki ücretini ödemeleri gerekmektedir. Bu doğa büyük olasılıkla bir mektup, gerekli araçlarla erişimi olan kişilerin sadece bir grup gönderir (örneğin, posta spam, sunucu ve veritabanı için bir program olabilir).

Ne reklamını?

Eğer spam e-postalar bu reklamı konuşursak, öyle - birçok seçeneği. Bülten herhangi bir özel şirket, ürün ya da hizmet, bir çevrimiçi mağaza veya hizmetin tanıtımını yapabilirsiniz. Bu durumda, elbette, spam servis sağlayıcı zarar etmemek için, ihtiyatlı davranmaya çalışıyoruz. yasadışı olduğu için örneğin, şirketin resmi, spam meşgul olmaz. İçin ürünlerin tanıtımı , site-pad veya bir kukla mağaza kullanabilirsiniz.

Diğer durumlarda, istenmeyen virüs içeren çeşitli web sitelerine bağlantılar içerebilir; bilgisayarınıza zarar verebilir programları pornografik materyaller, saman erkeklerden çeşitli istekleri. Böyle postalar sadece yasadışı yollarla para kazanmak insanların sadece gruplarını yürütülmektedir. Bu alanda özellikle uzmanlığa sahip uzman - Hatta hackerlar olabilir.

kârlı mı?

Resmi olmayan araştırmalara göre her yıl spam faaliyet için milyonlarca dolar kazanç vardır. Bunlar ilaç ilaçlar, gönderme virüs ve milyonlarca insana farklı mesajların sahte doğa ile yetişkin siteleri, mağazalar reklamını. Birçok bu spam e-posta ve nasıl alıcıya zararlı olabilir farkında olmasına rağmen, insanlar yazılı inanmaya devam ve internet siteleri, tablet erişimi satın almak ve hatta programı ayarlamak için para gönderdi, düşünün.

Eğer somut bir cevap vermek, o zaman evet - Spam çok faydalıdır. Aksi halde meşgul olmaz. Sadece madalyonun diğer yüzü - biz yatırım maliyeti açısından para dağıtıyorsunuz ne kadar zor bir sorudur. Sonuçta, hatta meslekten olmayan açıktır ki spam programı (veya herhangi bir özel komut dosyası) ve dağıtım yapılacaktır hangi sunucu yanı sıra diğer teknik nüansları bir dizi - bunlar gönderilen mesajlardan kazancı geri ödemek zorunda ek maliyetlerdir. imkansız, bu basit bir egzersiz - Bu nedenle, istenmeyen söylemek. Bu birçok insan ile ilgilenen, ancak sadece küçük bir bölümü burada gerçekten büyük para kazanmak için yönetir.

E-posta Spam

Bir e-posta spam, muhtemelen, her şeyden önce göründü içinde. o Özellikle etkili bir araç tabii ki, İnternet teknolojilerinin gelişmesi en başında oldu. O zamanlar insanlar hiçbir miras gerçekten orada olmadığını bir mektup ve bu ayrıntılar üzerinde gönderilen parayı aldıktan ne yapacağını ne spam bilmiyordum unutursunuz.

Daha sonra, tabii ki, istenmeyen e-posta hizmetlerinin problemi katılmıştır. Daha sonra başarılı bir şekilde çözüldü ilk kilit mekanizması spam yapanların girmek zorunda kaldılar. Son birkaç yıldır anti-spam sanayi ve çalışır: posta yapanlar, yeni bir şeyle geliyor; ve e-posta hizmetleri görevi - kullanıcılara e-postaların girişini engelleyecek bir filtre oluşturmak için.

Bir fenomen bu makalede, "Yandex" dahil tüm modern internet şirketleri, mücadele anılacaktır. Spam onlar ana düşman haline gelmiştir, bu yüzden arama motoru geliştiricileri ekibi sürekli şimdi birkaç yıldır promosyon e-postaların seçim yöntemlerini geliştirmektedir. onlarla Başarı istenmeyen posta olarak alternatif geliyor devam ederken.

Diğer hizmetler ve hizmetlerde Spam

e-postaya ek olarak, spam yapanların kat daha birçok hizmetleri vardır. Aslında, hangi üzerinde artık üzerinde çalışılıyor kaynakları terk forumlar, bloglar, sıradan web siteleri, mesaj panoları, sosyal ağ sitelerinin bir çeşididir. Bu olayıyla mücadele rağmen, hiç kimse istenmeyen temizlemek bilen belirtir.

Spam sürekli algılanır ve kaldırılır büyük sosyal ağlar (Facebook, Twitter), - bu teknolojik konularda bilişim en gelişmiş oyuncuların deneyimlerinden öğrenmek mümkün mü. Ve sonra - hatta orada gizli (ve o kadar) spam büyük miktarda bulabilirsiniz.

Nasıl başa?

Sadece soru ortaya çıkıyor: nasıl böyle olumsuz bir fenomen başa? tarayıcınızda istenmeyen çoğunlukla, sunulan ürün ilgilenmiyor, düzenli kullanıcıları rahatsız durdurdu yapmak mümkün mü?

obsesif mesajlar ihtiyaç başa çıkmak için, ama spam olarak böyle bir şeyi ortadan kaldırmak için, hala imkansızdır. en etkili araç basitçe kullanıcıların birbirleriyle, hem de herhangi bir kısıtlama gönderdiklerimizle üzerinde otomatik ve manuel kontrol gerçekleştirmek, spam mesajların sayısında artış azaltmak için kullanabilirsiniz.

Örneğin, aynı Gmail insanların her türlü geniş hacimli göndermek bağlantıları içeren iletileri reddeder filtreleri var. Böyle hesaplarından da çok hızlı bir şekilde bloke edilir ve spam mesajlar hedefe ulaşmak olmayacaktır.

Bu yöntemdeki sorun, istenmeyen varyasyonları formlarının bir kümesidir. Kabaca söylersek, bu bağlantı şeklinde değil, tek bir hesapla sadece dağıtılabilir. Aslında, hacker kendi gerçek niyetlerini gizlemek için bu şekilde farklı IP-adresleri birden fazla hesap oluşturabilirsiniz. Posta hizmeti tür faaliyetleri tespit etmek daha zor olacaktır.

Ne yapılıyor?

Filtrelerin basit hazırlanmasına ek olarak, e-posta hizmetleri bir form veya başka spam tanımasını sağlayan yeniliklerin bir yeri vardır. Onlarla birlikte, Kullanıcıların spam kaldırma hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak ve postayla birlikte iş çok daha kolay hale getirecek.

Ancak, yine de müdahaleci reklam mesajları eksik neden bu çözümlerin, nasıl çalıştığını, hiç kimse bilmiyor. Sadece teknolojinin altında haber büyük e-posta sağlayıcıları bazen yeni koruma mekanizmalarının test hakkında bilgi yayınlamak; Gerçekten spam ileti sayısını azaltır nasıl ve zamanla görebilirsiniz. Bu tür mekanizmaların işlem yöntemleri gizli kalır.

Spam geldi. Ne yapmalı?

Eğer posta kutunuzda görürseniz istenmeyen e-posta reklam açıkça (veya hileli) karakteridir - panik yok. Eğer yapılması gereken tek şey - reklam mesajları hizmetini bilgilendirmek amacıyla (e-posta sağlayıcısı varsa) "Spam olarak işaretle" tıklamaktır. düğmesi "Burası spam" Eğer yoksa - sadece e-postayı silin.

hiçbir durumda bu bağlantıları oraya dışarı çıkmayın ve ekteki dosyayı salıncak yok! İstenmeyen bir e-posta olduğunu unutmayın! Bu veri çalmak veya bilgisayarınıza bulaşabilir bir program olabilir.

bülteni için Sorumluluğu

suç eylemlerini, ülkemizde dahil - aniden bağımsız spam girişme denemek isterseniz, bu olduğuna bizi uyarmak izin verin. Bu nedenle denemek için değil tavsiye ederiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.