KanunCeza hukuku

Küçükler için koloni. Eğitim ve ıslahevleri

Ne yazık ki, sık sık suç izi sadece yetişkinler değil, aynı zamanda çocuklardır. Kötü şirketlerin etkisi ebeveynlerin eğitim eksikliği, yetişkin olmak için mükemmel bir arzu. Bazen genç nesil suçları işlemekle edildiği zulüm tarafından çarptı. Birçok genç yaşı nedeniyle, ceza izledi ve derinden yanılmıyorsam olduğuna inanıyoruz. Bu burada genç suçluları düzeltmek için özel kurum bulunuyor - küçükler için kolonisi. Nasıl kolonilerde gözaltı ve eğitsel önlemlerin koşullar bu makaleyi anlamaya çalışmak ne cezaevleri, farklı yoktur.

koloni nedir

Bu aynı ıslah müessesesi, sadece cümle, çocuk yaştaki suçluların edecektir. Rusya'da küçükler için Koloni tüm ceza sistemi içinde özel bir yeri vardır.

şey bu tür işyerlerinde cezalarını çekmekte olan suçluların yaşı oldukça genç, dolayısıyla içerikleri için özel koşulların yaratılmasını gerektirir olmasıdır. Genellikle burada da, hapishanenin içeriği ile karşılaştırılamaz böyle kolonilerde son tarih hizmet sadece gençler için her türlü çabayı kalmak, ancak, daha iyi hale rehabilite.

ceza kolonilerin Özellikleri

Rusya'da, FPS sorumluluğu küçükler için 62 ceza koloniler, bunlar 54 deneklerde bulunan olduğunu. Çoğu - bu erkeklerin içerik için bir koloni olduğunu ve Belgorod bölgesinde küçük yaştaki kızlar için bir koloni ve Tomsk bölgesinde aynıdır.

İşte küçükler tarafından işlenen suçların türüne göre istatistikleri geçerli:

 • % 16 hırsızlığı suçlu.
 • soygun için hükümlülerin yaklaşık% 15'lik bir hapis cezasını çekiyor.
 • bedensel zarar kasıtlı eziyet -% 11.
 • Öldürülmesi -% 10.
 • diğer suçlarda tarafından kullanılan alanın tecavüz yaklaşık% 8 ve geri kalanı için Hükümlü.

Hangi yaşta kolonide alabilirim?

14 ila 18 yaş arası ergenlerde cezasını çekmek üzere tasarlanmış Çocuk ıslah. 14 yaşındaki başlar sorumluluğu hangi suçların bir dizi vardır, bu yüzden pek çok genç insan hala küçük oldukları için kasten ihlalleri için hiçbir şey olacağına inanarak hatasına düşer.

Her şehirde veya bölgede bir çocuk komitesi vardır. Onu personel ve her çocuğun anne-baba bu yönde eğitim çalışmalarına öncülük ve hangi yaşta ve cezai sorumluluk Ne suçları için, açıklamak gerekir.

ceza, suçun ciddiyetine bağlıdır çocuk suçlu küçükler için kolonide ona hizmet başlar ve zaten hapse girmeyecek zaman genellikle bu. Bu onların suçluluk farkında değildir ve kolonideki davranacaksan iğrenç değiştirmek için istemiyoruz ergenlerin özellikle doğrudur.

bir genç bir kurumda Orada ne alabilirim?

Kim küçükler için koloniyi tehdit? Kaç yaşında kendi duvarlarının dışında olabilir? Eğer yasa incelersek, endikasyonları ülkemizde cezai sorumluluk 16 yaşından geliyor, ancak 14 yıldan beri böyle bir kurum haline alabileceği için suçların kategorisine başvuran bir maddenin olmadığından emin vardır görebilirsiniz:

 • Kaçırma.
 • Hırsızlık ve hırsızlık.
 • Hırsızlık.
 • Araba hırsızlığı.
 • Ne zaman kasıtlı insan sağlığına zarar verdiler.
 • Tecavüz veya başka herhangi bir cinsel işlev görür.
 • terörizm dahil olması.
 • rehin alma.

Oldukça sık son zamanlarda gençler vandalizm, hasar veya kültürel malların imhası eylemi işledi. Böyle çocuk olarak hapisteki duvarlarında yer almaktadır.

Orada da gençler genellikle görülen edildiği suçların bazıları, ancak genç yaşta ilişkilendirmek istemiyorum gibi onlar:

 • Toplama ve patlayıcı taşıyan.
 • İmalat ve dağıtım patlayıcıların.
 • silahların Hırsızlık.
 • Gasp.
 • Dağıtım ve narkotik maddelerin çalma.

Biz yeterince çocuk suç cezasız kalmayacak demek, ama çoğu zaman farkında bile ve kararlı yasadışı eylemler yanıt vermek zorundayım için şüpheli yok teens olabilir.

çocukları yapmak Özellikle suçları

sık sık Çocuk suçu işlediği tüm suçları dikkate varsa, bunlar birkaç gruba ayrılabilir:

 1. İnsan kişiye karşı Kanunsuz davranır. Bu kategori şunları içerebilir: cinayet, tecavüz, ağır bedensel zarar. Neyse ki, bu tür suçlar için gençler az muhtemel bir koloniye girer.
 2. mala karşı suçlar. Bunlar şunlardır: dolandırıcılık, hırsızlık, soygun, mülkiyet hasarı. Bu suçlar çoğunlukla gençler tarafından işlenen edilir.
 3. insanların ve toplumun güvenliğine karşı yöneltilmiş suçlar. Bu uyuşturucu kaçakçılığı, taşıma ve silah ve patlayıcı madde bulundurma. ergenlerin yaklaşık% 10-12 gibi suçları ilgilidirler.

Hatta, örneğin, herhangi bir gruba menkul eşkiyalık sahtekarlığı, onların yeni doğan bebeklerin öldürülmesi uymayan bazı suçları çağırabilir.

Tüm çocuk hükümlülerin zaten her beşinci suç gerçekleştirmiştir. Ve ilginç olan nedir: sert ve daha tehlikeli birinci suctan daha muhtemel ergen tekrar yapacak.

suçtur Her yıl çocuk suçluların "genç", yeni gruplar sürekli geçmişte suç büyük bir deneyime sahip olanlar tarafından yenilenmektedir. Bu tür gruplar toplum için tehlikelidir onların iyi uyum, ile ayırt edilir.

ceza kolonisi nerede

Eğer küçükler için kolonide ilgileniyorsanız, adresler internette ücretsiz bulunabilir. Rus topraklarında onlar, bu tür birçok gibidir:

 • Biysk ve Novoaltaisk içinde: böyle kurumların 2'nin Altay bölgesinde.
 • Krasnodar bölgesinde küçük yaştaki çocuklar için Koloni.
 • Krasnoyarsk ve Primorsky Krai.
 • Belgorod bölgesinde küçük yaştaki kızlar için bir koloni olduğunu.
 • Volgograd ve Voronej bölgelerinde.
 • Ryazan olarak, Rostov ve Samara bölgeleri de böyle imkanlara sahiptir.
 • Moskova bölgesinde küçükler için iki kolonisi bulunmaktadır.
 • Nizhny Novgorod, Omsk, Orenburg, Novosibirsk ve Orel bölgeleri ve kendi topraklarında hapishaneleri var.

Hemen hemen tüm kolonilerin listesinden cümle yaşı tutmayan çocukları hizmet etmesi için tasarlanmış, bütün Rus kızların sadece iki düzeltmek için almaya hazırdır. Örneğin, Ukrayna Melitopol komşu sadece ceza kolonisi bir kadın, geri kalan erkek nüfus için vardır.

Yine de, kızlar daha az suç grupları üyesi olmak ya da tek başına suç işleyen muhtemeldir.

ıslah kolonilerde tutukluluk koşulları

Çocuk gençler için ıslahevleri onlar bazı farklı koşulları uygulanmaktadır ki hapishanelerden farklıdır:

 1. Tercihli.
 2. Sıkı.
 3. Hafif.

çocuk suçlu sahasına hemen sonra eşik koloniler normal şartlarda da içerir. Ama bu ilk defa suç işlediği olanların için geçerlidir. mahkum gencin izlerken üç ay içinde. Bu süre boyunca o yanlış bir şey yapmadığını taahhüt etmez ve iyi davranmak olacaksa, o zaman tutukluluk hafif koşulları aktarıldı.

koloni sonları rejim çatışma fiyatının ilk günlerinde zaten olanlar, çok farklı bir tutum tehdit etmektedir. Onlar gözaltı titiz koşullar yerleştirilir.

kolaylaştırılmış şartlarda gözaltına alınanlar serbest bırakılması öncesinde olumlu çevirmek. Ama bazen gençler, yakında eve kutlamak rejimini ihlal etmeye başlar, ancak bu durumda onlar gözaltı sıkı koşullar tercüme karşıya etmek olur.

başka bir ortama transfer kendini koloninin başını alır.

tutukluluk koşulları arasındaki fark nedir?

gençler bunlar özel Pansiyonlar yaşadığı, uygun şartlarla kolonilerde cezalarını çekmekte edin. Paranın yerini her biri kendi hesabı var ve bunlar süresiz kullanabilirsiniz. Bu gençler için her an kısa ziyaretler izin verilir. Yıl boyunca, onlar bile koloninin toprakları dışında yaşamasına izin sırasında uzun toplantılar almaya izin verilir.

uygun şartlarla bulunan küçük, fakat sadece idarenin gözetiminde, dış kurumların yaşamasına izin durumlar vardır. Gençler daha sonra nakit kullanımı ve normal giysiler giymek izin verdi.

Çocuk daha kolay şartlarda bulunuyorsa, o yiyecek satın alabileceğiniz bir pansiyon yaşıyor, ama miktarı 7 asgari ücret ile sınırlıdır. dörtte bir kez - yıl boyunca, kısa ziyaretler her ay ve uzun izin verdi.

tutukluluk olağan koşullar hostellerinde konaklama önermek, ürün satın alınması için 5 kata kadar asgari ücretin gider. Sadece yıl boyunca 8 ve uzun Kısa ziyaretler - 4.

Katı koşullar zararlı sorun çıkaran içermek üzere tasarlanmış veya böyle bir kurum düşmek olanlar ilk kez olmuyor edilir. diğerlerinden tamamen farklı, tabii ki, sağlanmıştır. Gençler mahkum İş veya okul işgal değilken kapalı ayrı odalarda, ikamet. Bir ay içinde sadece 3 asgari ücret geçirebilirsiniz, uzun toplantılar koymak ve yılda 6 kısa yoktur.

Bu kurumlar için şu anda yetersiz fon göz önüne alındığında, bu gencin tutukluluk uygun şartlarda çevirmek serbest bırakmak için her zaman mümkün değildir söyleyebiliriz. Ve bu süre çocuğun özgürlük içinde yaşayan uyum sağlayan, yeterli önemli kabul edilir.

Cezaevinden gibi, hapishaneden devam edebilir. Hücum kararlı genç ise, iyi davranış ve bağlılık mahkum kişiyle zamanın üçte hizmet vermiş bir kere eve gidebilir, orta yerçekimi veya vahim değil kategorisine girmektedir. Ciddi suçlar sadece zaman 2/3 sonrasında erken tahliye durumunda.

Çocuk Topluluk Okulu çalışmalarında ergenlerin almasını önermektedir. Çalışma gününün süresi mahkum yaşına bağlıdır. Geceleri, bütün iş hem de hafta sonları olarak yasaktır.

Konaklama, yiyecek ve giyim devlet tarafından kınandı İşletmesi. Her yavru balık kişisel hesap her ay kendi kazançlarının en az% 50'sini transfer edilmelidir.

Hangi koşullar altında sıkı koşullar transfer

Tüm mahkum küçüklerin hapis iken, mod uymak belli sırasını takip etmek zorundadır. için Kasıtlı ihlal almak ya sıkı takip ediyor aydınlatıldığından için elverişli koşullardan biri:

 • o alkollü içki, hem de ilaç tüketmeye gözlenmiştir edin.
 • holiganlık eylemlerinin gerçekleştirilmesini için.
 • Başarısızlık idaresinin gereksinimlerine uymak için.
 • hapis uygulama hakaret temsilcileri.
 • Depolama ve yasaklanan maddelerin üretimi.
 • zorunlu tıbbi tedavi Kaçırma, varsa mahkeme tarafından atanmıştır.
 • Katılım veya çeşitli grevler, ayaklanmalar grubun organizasyonu.
 • Reddetmek çalışmak.

tutukluluk sıkı şartların aktarımından sonra küçüğün hukuki statüsünü değiştirdi.

koloniyi desteklemek için önlemler

küçükler için Konum alıkoyma yetişkin yumuşak koşullar için koloni farklıdır. daha ziyaretleri, koli veya paketleri izin vermek, onların hesaplarından para harcayabilirsiniz. kolonisinde iyi davranış, kurumun kültürel yaşama aktif katılımı, iyi akademik ilerleme için gençleri teşvik etmek için özel tedbirler de vardır:

 • Bir çocuk koloninin duvarları için kültürel veya spor olayını ziyaret hakkı, ancak yalnızca eğer bir eğitimci kurumları eşlik eder.
 • Bir süre ebeveynleri veya yakınları eşliğinde koloniyi terk izin verdi.
 • Eğer suç işlemek için oraya eğer erken, izolatörün çekebilirsiniz.
 • tutukluluk hafif koşullarına Erken transferi.

mahkum sportif ve kültürel etkinlikler ziyarete izin verilirse, bu sadece gündüzleri mümkündür. sırayla konu sıradan giysi anda Gençler, başkaları tarafından kendilerine istenmeyen tutum önlemek için.

küçüklerin önlemler ceza

Bir kez değil bir ceza kolonisi tüm gençler, mod, prosedürü gözlemlemek ve geliştirmek için çalışıyoruz. özgürlük aynı kötü suçlular olanlar vardır. Onlar için özel cezalar vardır:

 • küçük düzensizlikler olası kınama için.
 • Gençler ay boyunca uzun metrajlı film erişimi inkar edemez.
 • Tesiste 2 asgari ücret ceza uygulanabilir.
 • disiplin tecrit içinde Yerleştirme.

 • tutukluluk daha ağır koşullar çevrildi.

Biz ödüller ve cezalar uygulanacak önlemlerin sayısını karşılaştırırsanız, ilk çok daha fazla olduğu sonucuna varabiliriz. Bu ergenlerin çoğunluğu suçluluk, koloni verimleri sonuçlarında eğitim çalışmalarının farkında olduğunu gösterebilir.

Eğitim iş kolonisinde

Ergenlik olarak, hala çocuk etkilemek ve dış dünya ve kendiniz karşı tavrına değiştirmeye fırsat vardır. çocuk tutukevlerinde eğitim çalışmalarına çok zaman ayırmaya nedeni budur.

aşağıdaki alanlarda iş:

 • Beden eğitimi.
 • Ahlaki.
 • İşçi.
 • Estetik.

Gençler, istenirse serbest bırakıldıktan sonra kendilerini kendilerini savunmak ve beslemek için onlara yardımcı olacak bazı meslekler, becerileri elde etmek için, koloninin duvarlarında bulunmaktadır.

Bakıcılar kurumları düzenli tutun gençler görüşmelerden aile ve evlilik, ahlaki değerlerin tema üzerinde ve konferanslar. Pekçok çocuğun boyu hapis cezasını annelere doğarlar, bu yüzden çoğu zaman normal bir aile olması gerektiğine dair bir fikrin yok, işlevsiz ailelerden gelmektedir.

Çoğu zaman sorunlu gençler sigara, alkol gibi sağlıksız alışkanlıkları var, yani önemli fiziksel eğitimdir.

gözaltı merkezleri genellikle çocuk gençlerin katılmak ve zevkinize onları seçebilecekleri birçok takımlar ve kulüpler çalışmaktadır.

koloninin duvarları içinde eğitim sürecinin organizasyonu birkaç çalışmaların hedefleri:

 1. gençler düzeltilmesini ulaşmak.
 2. kurum dışından bağımsız yaşam için onları hazırlamak.
 3. yasalara uyan davranışı Form vicdani tutum çalışmak.
 4. kültürel ve eğitim seviyesini arttırmak.
 5. Eğitim.

Küçükler arasında eğitim çalışmaları sürecinde hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç inanç oluşmuş olması önemlidir.

Daha önce kabul edilmiştir liste olan bazı koloniler, kurumun başkanı başkanlığında faaliyet ebeveyn komiteleri organize uygulaması. Bu konuların ele, eğitim sürecinin organizasyonda yardımcı olacak çeşitli kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve sıradan vatandaşların, temsilcilerinin Mütevelli Heyeti tarafından oluşturulabilir gençlerin istihdamı girmesinin ardından.

çocuk, öğretmen ve ortak çalışmanın veliler, Komisyon gençlerin suç izi değildi sağlamak için deneyin ve ülkemizin yasalara uyan vatandaşlar büyüyen olmalıdır.

Rusya'da şu anda serbest bırakılmaları sonrasında mahkumların normal hayata dönmek için yardımcı olacak hiçbir sistem yoktur. Çoğu zaman, genç iskeleye götürdü aynı koşullar ile karşı karşıya kaldı. Bu nedenle, nüksetmeler ve minör yüksek oranda koloni duvarları içinde yine.

Ergenlerin kurtuluş sosyal ve ekonomik desteğe ihtiyacı sonra olması önemlidir, ancak ülkemizde bu konuda çok iş hala var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.