FormasyonBilim

Çakırdoğan

Atmaca bir olan yırtıcı kuş. Bu Accipiter'e familyası anlamına gelir ve böylece üretim huş tavuğu ait olduğu gibi seçim için onların "bağımlılığı" için adlandırılır, ancak diğer kuşlar küçültmek ve yok: ördekler, orman tavuğu, Ardıçkuşları, güvercinler. Ve tavuklar yırtıcı bir kuşun pençeli pençeleri ölmek olasılığı muaf değildir. Ayrıca, kanatlı avcı tavşan veya sincap ve diğer küçük kemirgenler kapmak için fırsatı kaçırmayın. Köylüler bir şahin ufak kuzu sürükler ve çocukları gözetimsiz ayrılırken zamanlar olduğunu söylerler. Ve şahin kez küçük köpek yavrusu sürükledi!

Kuzey Amerika ve Asya'da ve Avrupa'da yırtıcı bu kuş yoktur. Bu kuşun ailesinin en büyüğüdür. hayatın herhangi şartlarına mükemmel alışık şahinlerin Bu tür mükemmel tutsak uyum sağlar. Bu nedenle, sık sık hayvanat bahçeleri ve hayvanat bahçeleri görülebilir. Ve birçok avcılar uysal şahinler, "ihale" ptenchikovom çağında daha bireysel alma onu gerçek el yardımcısı yapma - tavuğu ve tavşan avcı.

Atmaca, hem de tüm diğer şahinler, gözlerin üzerinde tüy tipik beyaz çizgili - bu beyaz kaş etkisi yaratır. göz rengi olgunlaşmış Yetişkinler için kırmızımsı-kahverengi ile karakterizedir ve genç için - parlak sarı.

Erkeklerde ve kadınlarda renk saf siyah arasında değişen ve mavimsi grimsi ulaşan önemli ölçüde değişebilir. erkekler ve kadınlar boyutları da farklıdır - dişiler daha büyüktür. vücut uzunluğu 60 cm -2 ağırlığının kg'ı, ve kanatlar bunların büyüklüğü 110 cm olabilir, böylece çok büyük.

Atmaca hareketsiz varlığını tercih eder. Yaşamı boyunca yakın aynı bölgeye tutulması ve bir çift bir ömür boyu birini oluşturmaktadır. kuzey yaşayan Şahinler rağmen, kış sıcak iklimlerde uçabilirsiniz.

Onlar mükemmel kaslı bacakları "özelliği" oldukça güçlü pençeleri olduğunu var. Kanatlar goshawk kısa ama kuyruk oldukça uzun. Bu tüylü yüzünden kolayca avlarını kapmak için mümkün olduğunca yakından inanılmaz stunts performans, uçuş sırasında havada manevra olabilir. O kadar uzun av için bekleyen bir dal üzerinde veya bir ağacın taç oturup, ancak doğru anda, aniden acele, böylece yoksul hayvanı isteğini azaltabilir. avlamak için mükemmel bir yeteneği vardır agresif kuş, - Atmaca.

Doğadaki Hawks - tek her kuş kendi toprakları vardır. Atmaca yuvaları Mart ayı başında, ilkbaharda inşa etti. Gelecekteki yavru kimse kuluçkalık engelledi için Tipik olarak, prizler, yerden 5 ila 18 metre seviyesinde yer almaktadır. kuru dallar, ot ve yosun, kalın dalları, kabuğu ve iğne: diğer kuşlar için hemen hemen normal yapı malzemesi. Delik çapı 60-70 cm'dir.

Hawk - kuş çok pratiktir. çift uzun süre birlikte kalır yana, "ölümüne kadar onları ayırana", "eş" yıllık inşaat ile ilgili değildir: bunlar birkaç yıldır aynı yuvada yumurtalarını bırakmak için. Gerekirse, onun tam imha önlemek için, yuva tamirat, tabii ki, uzun sürmez. Ancak şahin kuş hala eski yama daha tercih ediyor, sıfırdan yeni bir ev inşa etmek başlar.

Yumurta koydu Hawk gıda üreten ve sevgili getiriyor, dişi yumurta oturur iken bu sayı 2 ila 4 değişir yaklaşık 38 günlük bir kuluçka süresi vardır. kadın daha sonra yavru vicdanlı babaya sahip korumak, av uçar o durumlar vardır.

Şahinler Bir çift özenle onlar yuvada bebekler yavrularım sonuçlandırmak ya da zaten olması beklenir, özellikle bölgesini korur. en ufak potansiyel tehlike kuşlara anında tepki: Kafasında ve gözlerine gagalamayı failine saldırıp, ve keskin pençeleri ile yendi.

Küçük civciv genellikle Haziran ayında yumurtadan goshawk. 3 hafta boyunca anne vigilantly çocukları izlerken, yuvadan uçmak değil. Hawk-erkek, bir bütün olarak karkas yakalandı hayvanları getiriyor ve kadın, küçük parçalar alarak aç küçük şahinler beslenirler.

İlk tüyler tüy civcivler 2 hafta sonunda görünür değiştirin. Ancak bu süreç biter bile, yetişkinlerden hala farklı gençler. Biraz alacalı ryzhinkoy ve altta ile onlar kahverengi olan üst tüyleri, - bir sarımsı-kırmızı toprak boyası. Göz genç parlak sarı bir renk tonu.

Atmaca iyi ebeveynler şunlardır: En önemlisi diğer avcılar, eğitmek, beslemeden gelen beslemek civciv ve - avı öğrenirler. Bir aylık yaşta yetiştirilen piliçler, yuvasını terk dallarına gidiyor ve bir yetişkinin gözetimi altında sinek ve av öğrenir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.