Ev ve AileEvcil

Burma kedi ırkı: doğa, fiyatın bir açıklama

Eğer hayvan seviyor musun? Ve Burma kedi ırkı tanıdık? O lezzetli, sadece güzel. Aşk değil imkansız. Kedilerin bu cins Hakkında ve makalede ele alınacaktır.

köken

Burma cins kediler (Burma) Tayland bitişik Burma'dan daha doğrusu, Asya'dan bize geldi. Bangkok Müzenin eski kitaplar hayvanlar Birmanya için inanılmaz bir benzerlik açıklamasını bulabilirsiniz. Ve Siyam eski başkentinde - Ayutthaya, antik tarihçiler kitaplarında, görüntüler birçok temsilci kedi görünümü ile bulunmuştur bizim güzel Birmanya çok anımsatır.

Burma - çok eski sakinleri tarafından saygı kedi,. O, tapınağın bir mahkûm oldu tanrı eşitti. Yerel keşişler böyle güzel ve bunu dikkat çekmek için bir onur kabul edilir ve daha sözde daha yakın onların Allah'a çekti sevdim. Ve sahibinin ölümünden sonra kedi başka bir dünyaya geçiş sırasında ruhunu eşlik ve öğrencileri bağlıydı rahat bir konaklama vardır. Burma Daha bu harika kediler son derece prestijliydi sahibi mutluluk, barış ve refah ve evde bir kedinin varlığı vermek inanmak katlanmış ve aileleri ve aristokratlar kapalı hale çalışılmıştır. bu gizemli kaya temsilcileri saraylarında kendisine sadece kraliyet konumu vardı Kraliyet ailesi, ve Birmanya kendi arkadaşlarının önce orada yerleşti - siyam kedileri.

"Çikolata" yeni bir cins, bir "karanlık Siyam" olarak XIX yüzyılda getirildi Burma Avrupa'da yetiştirilen edildi ve zaten Joseph Thompson tarafından 1930 yılında Asya kedi ve geçip koyu yavru kedi seçimi ile Amerika'ya getirildi. Sekiz yıl sonra doktor kedilerin tamamen bağımsız ve çok aristokratik cins olarak Birmanya sunmak başardı. 1948 yılında Burma Avrupa'da yerleşmiş ve sonuç alışılmadık kırmızımsı bir renk, yeni sürüm aldı zaten orada felinologists, hayvan "kırmızı geni" ekleyerek, kaya küçük ayarlamalar tanıtıldı - krem ve hatta bir kaplumbağa. sayısız geçişlerinde bağlantılı olarak Birmanya kedi ırkı olan zarif şeklini kaybetmeye başladı. Avrupalılar kendi standart Birmanya oluşturulan bu yüzden Amerikan yetiştiricileri, buna karşı idi. Amerikan ve Avrupa Birmanya - Böylece tek ve aynı cins iki türü vardır. Her iki ırkları küçük özelliklerin dışında, güzellik ne de zeka ya birbirlerine aşağı değildir.

Avrupa Burma

Avrupa Burma gibi namlu üçgen şeklinde içsel özellikleri haline gelmiş, bu ABD biraz daha dardır. Kulakları biraz vardır daha uzun ve daha yakın Birmanya diğer tür daha dikildi. O bacakları daha uzun ve daha ince, biraz yanıltıcıdır görünüyor.

Amerikan Burma

amerikan Burma hallmark'ın için daha yuvarlak namlu olduğunu. Çok büyük kulaklar, hatta hafifçe sonunda yuvarlak değil. Biraz karşılama görünüyor biraz daha uzağa birbirinden Avrupa Birmanya cins ve bakışta daha yer almaktadır.

Görünüm Burma

Burma kedi ırkı yeterince güçlü kasları ve küçük boyutta güçlü bir gövdeye sahip. Bu kediler düz sırt ve geniş göğüs. Pençeleri ucuna doğru çok sayıda orta ölçekli konik düz, ince bir kuyruğa sahiptir. İyi birbirlerine göre yer Değil çok büyük bir baş, orta büyüklükteki kulaklar,. Var yüksek elmacık kemikleri. Gözler sarı bal veya sarı-yeşil.

neredeyse hiç astar çünkü Burmalı kediler, olağanüstü düzgün ve hassas dokunmatik yün diğer ırkların ayırt edilir. şaşırtıcı yün çok doku, bu kediler çok sıcaklığa bağlı ve onların saç karanlıktan soğuk sezon ve sıcak, üzerinde tersine, çakmağa. Sadece sürece onu kollarına sürmez olarak ama, çok hafif türüne bu zarif ve zarif kedi: Ve tabii ki, biz ağırlık hakkında söyleyemeyiz. Onun şaka olduğunu Birmanya hakkında şaşmamak - ipek sarılı bir tuğla vardır. Hayvan erkeklerin ağırlığı hafif bir artış ile, 10 kg ulaşır.

Ama, onun ağırlık rağmen bu kedi hala tavırları ve muhteşem çiçekler, sadece nefis ile, o narin zarifti, çok şık görünüyor ve. inanılmaz güzel bir rengi vardır Bu pürüzsüz ipeksi saçlar, dünyanın herhangi bir kedinin iftihar edemez. Ve sadece sihirli gözler, gerçekten sıradışı bir sihirli özellikleri var gibi gözüküyor.

rengi Burmalı

Nedeniyle belirli bir gene siyah yün Burmalı kahverengimsi oldu. Burma nasıl çalışır? Kediler alt biraz daha koyu üst kısmında o farklıdır Renkler.

En yaygın 4 renk Birmanya olarak kabul edilir:

  • Brown (samur) - Ana tanınabilir renk burmanok. Yün bir çikolata tonu vardır ama gerçek çikolataya hafif sütlü rengi ile değiştirilebilir. Çok kahverengi ayaklarında ve burnunda Yastıklar.
  • Çikolata - neredeyse samur rengi, sadece namlu ve kedilerde kulaklar tüm vücut daha koyu bir renge sahiptir. Burun yastıkları renk tarçın veya bitter çikolata fazla olabilir.
  • Mavi renk - Daha az yaygın, ama çok güzel. British Shorthair, hatta benzemeye Burmochki Rus mavi, yalnızca İngiliz kadınlardan daha hafiftir ve saç uçları mavi kediler gibi aydınlatıldı değildir. Pençe pençeler ve burun çok yumuşak mavi.
  • Mor renk - çok nadir, tüm renklerin ihale ve çok aristokrat. Başka kedi ırkları sadece böyle güzel mont Birmanya gıpta edebilirsiniz.

Başka bir çok ilginç bağa bulundu - birden çok renk birleştirirken. Efsaneye göre, bu kediler evine iyi şans getirecek.

Birmanya karakterin ne tür?

Burma karakterim çok sakin değildir. Bunlar çok eğlenceli çocukluk ve erişkinlikte aynı kalır. Bunlar, tek başına veya uykuda yürümek kediler olmayan top gibi kıvrılmış. Onlar insana çok yakın, inanılmaz hareketli ve komik hayvanlar, hepsi iken onunla olmaya çalışıyorum ve ev sahibi başlatmak tüm etkinliklere katılmaya. Ben, oynamak pusuda yalan ve hatta bazı komutları gerçekleştirmek için seviyorum. Onlar da sahibi ile konuşmak ister, olur ki tüm iletişim ve katılımı gibi "konuşkan" bu mühürler.

Avantajları Burma

Burma - küçük çocuklar ile çok iyi anlaşıyor bir kedi. O saldırgan değil, çizik yok, çok oynak. ıslah kolay. kendisine iletişim ve dikkat Loves, her zaman ev sahibi tarafından eşlik, hatta sokakta bir tasma olmadan yürümek mümkündür. Burma doğru çakışmaması ve kindar değil, yorumlara cevap, iyi bir karaktere sahiptir. Çok akıllı ve sadık.

İpuçları Burma sahipleri

bu kediyi başlamadan önce, dikkate hayvanın içeriğinin bazı nüansları almak gerekir:

  1. Eğer yoğun bir program var ve sürekli seni özlüyorum, bunu bilmeniz: evde Burma izinleri bir arzu değil, kaçırmak ve hatta bir usta için özlemek olacaktır.
  2. Kedi çok meraklı ve meraklı olduğu gibi Birmanya, sürekli denetim gerekir için, o derde girebilir. Kapatılmamış durumda ya da başka bir kapı, pencere veya bölmeyi terk şişle ve kediler için tehlikeli olabilir sahibi tarafından sunulan diğer öğeleri açın. Sürekli tetikte olmak zorunda: bir kutu veya bir çanta ayrılmadan önce başlamadan önce çamaşır makinesinin içeriğini kontrol etmek dahil gaz brülörleri veya elektrikli aletleri bırakmayın gereklidir.
  3. hatta birçok çocuğu ya biliyorum ve sıkmak daha da Birmanya olamaz incitme küçük anlamayan çocuklar, varsa o zaman daha iyi zamanlarda hayvanların satın almaktan kaçınmaya.
  4. kediler, sadece kuru gıda Yem, aynı zamanda zorunlu olarak balık, et, yumurta diyet girmiş. Emin olun ve katı gıda verilen, dişler üzerinde plak önlenmesidir. Temiz dişler kedi bir zorunluluk periyodik diş hekimine gitmelisiniz ve. Doğru bakım ve beslenme ile yaşam süresi Burmalı 18 yaş ulaşabilir.
  5. Burma kedi ırkı ve çok efendisine bağlı olsa da, oyun ve saklambaç için hayvanın konumunu veya daha iyisi bir uyku ile küçük bir alan, çizilmeye yazı ve araçları bir çift belirlemesi bekleniyor gereklidir. Ona çok hoşuna birkaç oyuncak satın almak için emin olun. Gıda ve tuvalet için yer temiz ve mümkün olduğunca yer yer yeniden düzenlenmiş bulunmaktadır. Tuvaletler için yaygın olarak kullanılan ahşap dolgu maddesi, nemi emer ve koku absorbe eder.

Burma kedi - ev tutukluluk için mükemmel bir hayvan. güzel oldukça kısa saç için bakımı kolaydır. Onu çok nadiren Burma kendisi ilgilenir yıkanmak gerekiyor, çok temiz ve kıskanılacak sabitliği ile saatler güzelliği içindir. Burma - Çok komik eğlenceli ve neşeli kediler var, sadece bir antidepresan yaşıyor. Kediler içgüdüsü iyi gelişmiştir avcılık, onlar ustalıkla avını yakalamak. Ama ne yazık ki bunu köreltmiştir kendini koruma içgüdüsünü, onlar Korku nedir biliyorum ve adam onlara doğru hiçbir provokasyon ortaya asla inanmıyorum. Bu cins kedileri beslemek ve bazen sevecen için yeterli değildir, oynamak ve onunla iletişim kurmak zaman önemli miktarda ödemeniz gerekiyor. Bu hayvanlar çok iyi onlar, köpek gibi, inanılmaz atlar yapmak ve arka ayakları üzerinde durmak için bir şeyler getirerek, takımın yükünü ki, akıl geliştirilir. Onlar cansiperane efendisine ve onun sınırsız sevgi adamış. Kedi usta yakınından bile olup bir iğnenin iplik gibi, onu takip eder.

Nerede Burmalı kedi alınır?

Evimdeki bu harika, sadece mitolojik hayvan var isteyenler için, Burma yavru satılmaktadır özel kreşler vardır. Orada size tavsiyelerde ve sağlıklı hayvan seçmenizi sunabilir. içerik ve Burmalı yavruları kurallar, doğasını inceledikten sonra, sadece bir evcil hayvan, ama gerçekten sadık arkadaşı büyür.

Fiyat Burma

Bir Birmanya kedi ne kadar? Onun fiyat cins mevcut gerçek aşıklar olduğunu. Maliyet kediler Birmanya cins oldukça kabul edilebilir. Örneğin, Rusya'da o 15,000 ila 35,000 ruble Ukrayna aralıkları - 650 dolar - 5,000 ila 15,000 Grivnası ve dünyanın ortalama fiyat.

fiyat, gördüğünüz gibi, uygun bakım ile bu hayvanların bilenler için kullanılabilir Burma kedi evinizin favorisi ve gerçek bir dost olacak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.