SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Bu hastalığa karşı kabızlık ve mücadele nedenlerini bulmak.

Bu durumda biz bir kişinin kabız olduğunu söyleyebiliriz? Bu nasıl belası başa? En etkin bir şekilde önlenmesi, bu hoş olmayan bir fenomen ve önlenmesi için, detaylı bir şekilde kabızlık sebeplerini ve oluşum mekanizması dikkate öneriyoruz.

Kabızlık nedir?

Kabızlık - bağırsak işlev ihlali, yıl (kronik kabızlık) boyunca sandalye iki günden fazla (akut kabızlık), ya da en fazla üç kez bir hafta o sahip olmamasıyla karakterize edilir. Yetişkinlerde oluşabilir ve çocuklarda sıklıkla gebe kadınlarda görülmektedir.

kabızlığın en sık nedenleri:

· Gerilme ve periyodik olarak her dönük DC gerilim. Sonuç olarak, tıkanıklık çalkalandı sinir sistemi olarak, otonom fonksiyon bozukluğunun bir olgudur (beyin, ilk etapta acı, uygun şekilde bağırsak iç organları kontrol edemez) vardır.

· Hareketsiz yaşam tarzı nedeniyle bağırsak Düşük motor aktivite. Yavaş bağırsak motilitesi yaşlılar için özellikle de karakteristiktir.

· Yanlış diyet, yağlı gıdalar gerektiği, et, tatlı tüketimi için ilk etapta hangi pasta, tatlılar. Bu tür gıda doğal yerinden lif açısından zengin ürün, aktif ve bağırsakları içerir.

· Gastrik ülser gibi mide bağırsak hastalıkları, duodenal ülser, dysbacteriosis, kronik pankreatit.

kabızlık nedenleri de aynı zamanda dışkı yetersiz sayıda (bu sadece düzgün bağırsak teşvik etmek mümkün değildir) oluşumunda, dışkı (şişme, daralma, polip, safra taşı) yolunda bir engel kaplı olabilir.

Gibi kabızlık var mı?

diskinezi veya diskheziya kolon - hastalığın oluşması için iki baskın mekanizma vardır.

Diskinezi kolon , bağırsak kontraksiyon veya bağırsak duvarı sesi azaltmak koordinasyon bozukluğu temsil eder. Tüm sebebi kolonun sinir düzenlenmesi yanı sıra hormonların etki uygunsuz bir egzersizdir.

sedef ana belirtileri:

· Şişkinlik, mide gazı.

· Karın ağrısı.

· Kabızlık.

· Ağızda hoş olmayan müdahaleci tat geğirme.

Nedeni kabızlık Bu işlem ayrıca dışkı transit ihlal ediyor olabileceğini kalın bağırsağa. Sağlıklı insan gıda ince bağırsaktan geçişi süresi ortalama 4 saat, 10 dakika üzerinde, ve bu süre kabızlık beş buçuk saat yükselmiştir.

Kolon diskhezii görünümü bağırsak boşaltmak için doğal dürtü kalıcı bastırılmasını desteklemektedir. Sonuç olarak, rektum son derece acı hale dışkı ve bağırsak hareketlerinin etkisi altında gerilir.

Ne olursa olsun, çocuklarda kabızlık nedenleri veya yetişkin, hemen vücuttaki dışkı devam varlığı bağırsak etrafında haşerelerin ortaya çıkması ve yayılmasının yol açar, çünkü bunları ortadan kaldırmak için tedbirler almak zorundadır. Sonuç olarak, insan vücudu intoksitsiruetsya ve yavaş yavaş kendimi zehirleyerek. hayal kırıklığı İstatistikler - Gelişmiş batı ülkelerinde yaklaşık yüzde on kronik kabızlık muzdarip. kadınlar buna sahip bu hastalığa karşı en hassas karşı cinsle daha sık üç kez gerçekleşir.

Nasıl kabızlığı önlemek ve nasıl bu hastalıkla başa?

· Bitkisel lif (meyve, sebze, kepekli ekmek) yüksek gıdalar dahil ve sıvı her gün en az iki litre içmeye Diyetinizi gözden geçirin.

· Beslenme sadece tam değil, aynı zamanda düzenli (günde beş kez) 'dir.

· Ağırlıklı sıcak yiyecek ve içecekler yiyin.

· Aktif bir yaşam tarzı koruyun.

Hastalık sizinle yakalanmış ise, ana şey - sağ erken ortadan kaldırılmasına katkıda kabızlık nedenleri, kurmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.