Sanat ve EğlenceSanat

Boyama açıklaması "Kulikovo sahada Duel." Rusya'nın Patron. Vatan kurtarıcıları

parmaklar Rus tarihinde savaş, Anavatan kaderi sayılabilir. Bunlardan biri - Kulikovskoe. boyama "Kulikovo alanında Düello" açıklamasını vermek için, her şeyin başladığı biraz, temsil etmek gereklidir.

boyunduruğundan kurtulmak için nasıl

O kendi aralarında Tatarlar davaları ve onlar daha önce olduğu gibi güçlü olmadığını öğrenince Prens Dmitry Ivanovich, prensler ve onun savaşçılarını topladı. Fakat şehzadelerin birçok Tatarlar'ı karşı vaadinde tarafından, onun sözü tutulmaz. Bir Tatar izci Rus kuvvetleri toplanıyor kalabalık için bildirmişlerdir. Ve ilk caizse. Prens Dmitry için ne yapabilirdi? Toplayın milis. Ama nasıl yapılacağını? Boyama "Kulikovo alanında Düellosu" tarihsel açıklaması Resimde neler olduğunu anlamasına yardımcı olacaktır.

iletişim Blessing. Sergius

bir selam ve Prens Dmitry için büyük bir istek ile Rusya'da en saygın kişiye ulaştığını - St. Radonezh Sergius. Ve o Moskova girişiminin Büyük Prensi kutsadı. PERESVET ve Oslabya - Ve onun rahipler verdi. Artık tüm Rus halkı hareket Prens harika başladığını görmek ve yardıma ihtiyacı var. Ve Moskova'da toplanan sıradan insanlar Tatarlar mücadeleyi destekleyecek. Bu resmin açıklamasını anlamak için en önemli anahtarlarından biridir "Kulikovo sahada Düello".

güle güle

Archangel'e ve Kremlin Ağustos 12 Varsayım Katedrali dua sonra, ordu ile prens ve milis Moskova'dan yapıldı. Tüm yerleşim Rus ordusunu görmeye çalışan geldi. simgeler ve bayraklarla Rahipler, ordu bypass kutsal suyla serpilir. ordu üzerinde pankart taşımak. Gümüş kasklar ve zincir posta, zırh altın süslü prensler. Orman kopyalar ordu üzerinde oldu. Eşi, gelin, kardeş ağladı ve feryat etti. Borazan sarstı tef geliyordu. Ordu hareket etmeye başladı.

Kulikovo

Ve sabah misty haze effect. Böylece sabahı başlayan Kulikov Savaşı. Düşük sis Don ve Nepryadva, yalama alanın üzerine sürünerek. Birbirinden Rus ve Tatar barındırmıştır. Sadece bir beyazımsı sis içinde rakiplerinin sesini duymak. Herşey bittikten aslında bilgi ve anlayış, "Kulikovo sahada Duel." resminin açıklamasına açıklık Tatarlar özel oldu. birliklerin önünde sahada sporcu inşa etmek bıraktı. O düşman askerlerin herhangi savaşmaya çağırdı. O cesur ve güçlü savaşçı gitti. Ben herkese bir örnek olması amacıyla bir kavga başladı. Arkasında iki taraf yakından takip: kazanacak hangi tarafta. Şimdi, en kısa sürede sis uyuyordu, ben Han Mamai alan sporcunun ortasına gitti. Onun adı Chelubey Demir Warriors lakabı. kendini Chelubey - yakışıklı, güçlü ve ona gelen atı - yakışıklı, güçlü meşe değil, at. Bu kahramanların ikisi de. Ve pik, iyi ağır ve normalden daha uzun. Bir saman, kudretli Chelubey gibi esneme ve bağırarak: "Çık dışarı, cesur birisi" Ama şimdi Rus askerleri ayırdı - Relight vermektedir. Büyük Relight için Namaz, rahipten bir nimet alınan tüm yerden selamladı herkesin af istedi. Onun gümüş kask, o St. tarafından kendisine verilen şema aldı Sergius. Sonra savaş atı oturdu ve tam hızda ona izin. Ve o büyük zirve vardı. Tartar savaşçı uçan doğru. Biniciler yaklaştıkça alıyorsanız. Hazır tepe. dörtnala, neredeyse aynı anda birbirlerine içine ihanet. Chelubey darbe, PERESVET darbe. Böyle güç atlar zar zor durdu ve altta yerleşmiş darbelere oldu. Herkes sahada dondu. Bu nedir? Kim kazanmak? Tümünü gör - Tatar kahraman çöktü ve ikinci - eyer ve Rus kampında atını sürer. Ancak iki kahraman öldürüldü. Ancak, zafer Relight içindi, o onun için var.

Resim üzerindeki görüntü

Boyama savaşın belirleyici an yazılmıştır. Yani bir Kulikovo sahada sanatçı M. I. Avilov maçı görür. Güçlü atları, bir yetiştirme ve biraz greve çömelmiş ve onların gözler önünde namlu verilen yakın çekim. Atın Chelubey üzerinde kızıl altın işlemeli battaniye çırpınan. Bu relight deldi altın boyalı onun yuvarlak siyah kalkan, dikkat çekiyor. başını kırmızı malakhai ile fırlamak üzere. Gümüş güneş zincir posta ve kask Peresvet. etkisinden o geri yaslandı, ama gözleri onunla dalga, Ortodoks insanları eziyet düşman için nefretle yanıyor. Rus Tatar boyunduruğu Nefret. Ama arka planda birbirlerine karşı savaş başlamaya hazır iki kuvvet vardır.

Savaş sonbahar günü

Prens Dimitri dedi bütün cesaret verici sözler bütün askerlerini gitti ve o herhangi komutanlığına yaptığını yaptı. O, tüm önder kendisi hakkında düşünmek etmediğini hissettim, ama vatan ve savaş geldi insanlar hakkında, birliklerin önünde durdu ve mücadele arkasına saklanmış değildir. Tatarlarının güçlü darbe Rus ordusunun merkezine koştu, ama prens öylesine ustalıkla Horde kazanma şansı olmadığı asker yerleştirdi. Düşman Rus ordusunu çevreleyecek başaramadı, bu sevdikleri yöntem oldu. Bir pusu onları Serpukhov Prens alayını çarptı. Onlar geri koştu o zaman oldu. kavga bitmişti. savaş, Prens Dmitry yaralandı, ancak bulundu ve bir at üzerinde oturmak için yardımcı oldu ve o yaralandı aradığı, ordu Altınordu üzerinden tüm ilk büyük zaferini tebrik gitti. Kulikovo düellosu kısaca kalabalık ve Tatarlar aşılabilir Rus halkının güven ana kuvvetlerin yenilmesi başlangıcı olarak tarif edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.