FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Kaç zaman bunların her birinde Rusya'da bölgeleri ve bir süre

Her gün, ortalama neputeshestvuyuschy vatandaş Moskova tam olarak ne zaman gönderdiğinde kelimeleri sadece radyoda "saat dilimi", işitme, doğduğu şehirde geçirir. Bu yazıda Rusya saat dilimini sunmaya çalışacağız. Açıkçası Moskova ve Vladivostok hem de aynı olamaz zamanı. "Neden olmasın? - deneyimsiz okuyucuyu sorun. - Sonuçta, hayatın iş elverişli olurdu ".

"Şanslı ve ben hala neredeyse bir gün çalışmak zorunda!": - Moskova'da 11 saat ve Vladivostok'taki duyduğunda 18, hatta Rusya'da ne kadar zaman dilimlerini düşünmüyordum, dedi kendi kendine

Ama cidden ülkenin ekonomisi için önemlidir, konuşma, gezi planlama bakanlıklar, ajanslar, çalışmalarını koordine etmek.

Modern hesaplaşma. Evrensel koordineli zaman

zaman dilimleri içine bakmak karar verdik İnsanlar, bazen «UTC» Standart İngilizce kasılmaları varlığı ile karıştırılmamalıdır. Ne anlama geliyor?

astronomik ve jeodezik araştırmanın en önemli görevi ortalama güneş zamanı belirlemektir. Tanım olarak, bu belirgindir hareket yörüngesi gökyüzünde ana ışık. Güneşin en yüksek pozisyonu astronomik öğlen denir. güneşin etrafındaki yörüngesinden düzlemine gezegenin dönme ve yörünge eğim Dünya'nın ekseninin istikrarsızlığa sistematik kararsız Güneş bir gün. Yukarıdakiler ışığında, Greenwich zaman "Eşgüdümlü Evrensel Saat" denir düzeltilmiş olarak (- UTC İngilizce çeviri kısaltılır), buna göre ayarlanır. Bu yenilik 1970'ten bu yana dünyada çalışır.

Rus İmparatorluğu'nun zamanı ölçülmüş olarak

Nasıl Rusya'da süresini hesaplamak için? Başlangıç noktası yeryüzü bireysel alanlarının gerçek güneş aydınlatması (sırasıyla gündüz) idi. doğudan batıya, Dünya gezegeni kendisi kadar dönme yönüne - Aydınlatma ardışık oluştuğu bilinmektedir.

Basit bir formülle ilde hesaplanır yerel güneş saati, rehberliğinde devrimi öncesinde Ruslar:

M = T0 + Δ,

M - Yerel güneş zamanı;

T0 - Greenwich Saati;

Δ - saat süre dakika olarak bir derece dönüştürülmesiyle elde coğrafi boylam.

Dahası, önemli demiryollarının inşası sonrasında, 1840 yılından bu yana, başlangıç noktası haline gelmiştir "onun" meridyeni - Pulkovo (geçen Pulkovo Gözlemevi'nin).

TP = T0 + h2 1 dakika 18.7 saniye, burada TP - Petersburg bir kez; T0 - Greenwich saati.

Daha eksiksiz oryantasyon okuyucular size Mogilev kentinde bölge Juliani Kiev merkezi aracılığıyla, o Pulkovo (St. Petersburg) Moskova izahnamede ve Chasses yer aldı bildirmek için.

Greenwich meridyeni - Evrensel geri sayım

Şehirlere göre Rusya'da saat dilimleri 1920 yılına kadar Pulkovo meridyen bağlı olması dikkat çekicidir. Washington meridyen konferansı 1884 kararının tavsiye Doğadaki tüm maddeler: a olarak tüm ülkeleri al sıfır Greenwich meridyeni. Bu arada, bu Fransa, İspanya, Cezayir, Mali, Burkina Faso, Togo, Gana ile eksenel geçiş aleti eşsesli Laboratuarı (Peninsula Greenwich, UK) gider.

zaman dilimine kavramı

Rusya'da ne ilk zaman dilimi denebilir? Açıkçası, Kaliningrad (- Üçüncü ama uluslararası bir sınıflandırmadır). insanlar zaman dilimine bahsederken, o zaman bu ile sadece iki değeri anlayabiliriz. İlk - Coğrafi zaman dilimi, bir sonraki "karpuz dilim" 15 0 bir ışın ile yeryüzü ilk, sıfır, "kesik 7,5 0 ±» göz önüne alındığında, sırasıyla sol ve Greenwich meridyenin hakkı. İkinci - idari saat dilimi. Neden idari? Evet, çünkü belli bir idari bölgede, her zaman yasal olarak belirli kurulur coğrafi bölge ile örtüşmemektedir standart zamanı. Bizim muhakeme devam ediyoruz. Rusya'da kaç saat dilimlerini düşünün.

Arazinin beşinci bölümü. Saat dilimleri

Onların "isimleri" Temsil. Tüm bunlar UTC olarak Eşgüdümlü Evrensel Zaman sistemine göre belirlenir: Üçüncü saat dilimini dahil oniki. Buna paralel olarak, bu "iç" Rus sistem Moskova saati gösterir - MSK. Aslında Rusya, Moskova başkentidir sıfır saat dilimini alır. Bütün bunlar onun batı - "-" işareti ile ölçülür Doğu'da o - "+"

- Kaliningrad süresi. Tanımlama: UTC + 3 (MSK-1);

- Moskova saati. Tanımlama: UTC + 4 (MSK);

- Yekaterinburg Saati. Tanımlama: UTC + 6 (MSK + 2);

- Omsk süresi. Tanımlama: UTC + 7 (MSK + 3);

- Krasnoyarsk süresi. Tanımlama: UTC + 8 (MSK + 4);

- İrkutsk Saati. Tanımlama: UTC + 9 (MSK + 5);

- Yakutsk Saati. Tanımlama: UTC + 10 (MSK + 6);

- Vladivostok Saati. Tanımlama: UTC + 11 (MSK + 7);

- Magadan süresi. Tanımlama: UTC + 12 (MSK + 8).

Vyshepredstavlenny liste eş zamanlı soruya bir cevap olarak anlaşılmalıdır: "Kaç saat dilimleri Rusya'da." 28.03.2010 arazi beşinci bölümünde, dokuz saat dilimleri vardı.

O 11 yaşındaydı ve Nasıl 9. oldu?

Başlangıçta, Greenwich sistemine uygun olarak Rusya'da 11 saat dilimleri oldu. 171 derece 21 saniye - bu uzunluğudur "huş alaca ülke." Ayrıca, optimizasyon bir fikrin. 12.11.2009 Federal Meclis'e Başkanı Dmitry Medvedev tedavisi ile başlayan "süreç başladı" O zaman dilimleri sayısını azaltmak ve ekonomik yönetimini geliştirmek için gün ışığından yararlanma saati geçişi terk etmeyi teklif etti. ilgili iş ve "Zamanın Hesaplama Üzerine" Federal Yasası düzenlendi. O, aslında, Rusya'da birçok zaman dilimleri gelecekte nasıl olacağını nüfusun ve açıkladı.

Rusya zaman dilimleri için bir referans süresi Örnek

Şehirlerin Rusya'nın saat dilimlerini "çalışmak" nasıl göstermektedir. Örneğin, Moskova saat diliminde 22-00 yılında. Ne kadar zaman diğerinde? Kaliningrad zaman dilimi düzeltme 21-00, Ekaterinburg - 0-00, Omsk - 1-00 (ertesi gün), Krasnoyarsk - 2-00, İrkutsk - 3-00 Yakut - 4-00, Vladivostok - 5-00, Magadan - 6-00.

Sonuç

Modern hayat "... yeni bir zaman sayımı tanıtımı Üzerine" 11 önceki düzeni streç Vladimirom Ilichom Leninym kararname imzalanmasından itibaren süren 9. (Recall zaman dilimleri sayısını azaltarak Rus dinamik 1919/08/02 yıl yol açmıştır. Başlıca geliştirici Rus Coğrafya Derneği Yu başkanıydı . M. Shokalsky).

İkincisi değişiklikler merkezileşme ve hükümetin optimizasyonu yol açmıştır. merkezi bir ekonomi ile daha kısa bir zaman döngüsü yönetimi deneyimi, tabii ki, potansiyel olarak olumlu etki taşır. "Dört saatlik" (3 saat dilimi), bir düzenlenen, kayboldu "zamanında iki saatlik atlama."

Ancak bu yenilik eleştirenler var. Onlar inanıyoruz kaç saat sorunu. Rusya'da bölgeler gerçekten talep, bu nüfus çözmek için büyük ölçüde olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.