KariyerKariyer yönetimi

Bondar - tarihin bir parçası haline gelmiştir bir meslek

Bondar - Bir ticaret ve büyük bir ahşap konteynerler, varil, kadushek üretiminin aynı zamanda antik zanaat. Oysa Cooper zanaatkar bazen gemi direklerini imal çağırdı.

Böyle ticaretle iştigal için, fiziksel güç ve büyük beceri bir çok ihtiyacımız var. Tarih tek dişi bakır değildi nedeni budur. Sadece kaliteli bir ürün yaratmak mümkün olacak çünkü Namlu, tek gerçek ustaları güvenilen yapma. Ve çok çok teşekkür ederiz.

insanlar uzun raf ömrü için hasat ürünlerine geldiği için, iyi varil günlük yaşamda bir zorunluluk haline gelmiştir. Yine de şarap ve üzüm bağları için önemlidir. meşe fıçılar itme ve şarap, konyak, brendi gibi ince içecekler olarak saklanmaktadır. bir esnaf düzgün seçip bir ağaç hazırlarsanız, içmek, okside buharlaşması ve düzgün mayalanmaya mümkün değildir.

yüzyıla kadar uzanıyor geçmişi olan meslek, - Cooper

İlk Bondarskaya yemekleri Antik Yunanistan'da MÖ çıktı. Tarihçiler yerli şarap, yağ, su ve gıda malzemeleri depolamak için varil kullanılan düşündürmektedir. Şimdiye kadar, arkeologlar başta Avrupa ve Rusya'da, tüm dünyada Bondarsky ürünler bulduk. Eski yapılar, modern aynı unsurları var - bu çemberler, perçinleme ve Donets.

X-XV yüzyıl hakkında ortaya bir meslek - Rusya Cooper içinde arada,. ve orta XX yüzyıla kadar yaygın vardı. varil tuzlama ve salatalık, lahana turşusu, mantar ve diğer ürünleri saklamak için kullanılır. Bir ana bütün köyün insanları saygı bulundu.

XXI yüzyılda sektöründe talep az bondarstvo. Modern teknolojinin düzeyine rağmen, birçok şarap imalathaneleri hala meşe fıçıları tercih ederim. Tabii ki, onların üretim süreçlerinin hepsi olmasa da çoğu, otomatik vardır. Hiçbir araç ustanın el işi yerine olmayacaktır.

Cooper mesleğini demek istiyorsun

İlk bakışta sözü zanaat basit ve fiziksel kuvvet fazla bir şey gerektirmez haricinde olduğunu görünebilir. Ama aslında, efendi önce birden fazla görev değer, ancak birçok olduğunu. iş yani seçilmiş ahşap Hangi cins belirlemek, malzeme seçimi ile başlar. en pahalı yüksek kalite ve meşe varil olarak kabul edilir. Bu malzeme, örneğin, diğer çok fazla avantaja sahiptir:

  • esneklik ve bükülgenlik;
  • hızla kurur ve çatlak etmez;
  • Suyla temas edince ayrıştırmak, ama daha sıkı hale gelmez.

Lipa o çatlamaz ve çatlamaz, kesmek kolaydır. Ve titrek kavak ürünleri diğer ırkların aksine çok daha uzun ve daha iyi korur.

İkinci aşama - özel prosedürler yardımıyla ahşap hazırlanması. Daha önce, o üç yıl boyunca açık havada, güneşin altında bırakıldı. Bu süre zarfında, ağaç kurur ve yağmur ondan tüm zararlı elementleri yıkanmış. Şimdi kurutma malzemesi özel fırınlarda vasıtasıyla gerçekleşir, işlem 3 ile 12 ay arasında sürer.

Bir sonraki adımda (Cooper meslek bu makalede tarif edilmiştir) hesaplamaları yapar ve çizim yapar. üretimde önce, ürünün kullanılacağı için ürün, ne kadar malzeme ürün için gerekli olacak hangi boyutta öğrenmek için gereklidir.

Yalnızca yukarıdaki prosedürlerini yerine getirdikten sonra, ana davul yapmaya başlayabilir. Birkaç adımdan oluşur:

  • Montaj.
  • porteler yükleniyor.
  • varil üzerinde çemberler fatten.
  • Yanma veya içindeki ürünün yakma.

Eğitim mesleği Cooper

Bondar - kimin eğitim dünyanın herhangi bir kurum tarafından sunulan olmayan bir meslek. Bu çalışma çok özeldir ve sahipsiz olarak kabul edilir. Yine eğitim denilen özel fabrika, şaraphane veya bira gidebilirsiniz - varil üretmek için gereken işletmeler için. Ya da zanaat üretimi davul, testiler ve kadushek öğretmek profesyonel Cooper, kiralamak mümkündür.

kazanç Cooper

Mesleğin ömrü boyunca coopers son derece takdir ve iyi kazanılır. Birkaç yüzyıl önce, bu adam saygı ve eserleri büyük talep olduğunu edildi. para ile o arazinin küçük bir arsa satın almak ve bir ev inşa başladı. Tabii ki, Cooper şu anda doğrudan toprak elde edemez, fakat maaş 30 ile 50 bin arasındadır. Ruble iyi. sürecin yarısı tekniğini değil, ellerin yapılır beri yanı sıra, emek kendisi eskisinden çok daha kolay hale gelmiştir.

özel bilgi, ama ilginç gerektirir zor mesleği - Sonuç olarak, biz bu Cooper söyleyebiliriz. Buna ek olarak, Bondarsky craft çok eskidir ve dünya tarihinin bir parçasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.