Sanat ve EğlenceLiteratür

Gorky "Larry Efsanesi": Hikayenin ideolojik içeriğinin analizi ve anlamı

Yüzyıllar boyunca geçerli eser bulunmaktadır. Onların değeri küçümsenemez ne de bilim adamları için, okuyucular için, her biri dönemin içinden taşınan bilgelik toplanan olabilir değil. Bunlar "Eski Isergil" Gorky ve hikaye haline Larry efsanesini içerir.

Gorky: yazar hakkında kısaca

Gorky - alışılmadık bir kader ve nadir, akut yaratıcılıkla bir yazar. Çalışmaları okuyucuların kalplerinde silinmez bir iz bırakmış. O 1868 yılında Rusya'da Nijni Novgorod doğdu. Gorky - yaya - Bir takma yazarın gerçek adım. Ve Maxim adı o küçükken ölen babasından sonra aldı. Gelecekteki klasik onbir yıllık o yetişkin ile bir seviyede çalışmak zorunda kaldı.

Yazın Maxim Gorky ilk eserleri romantizmin etkisi altında yazılmıştır, yirmi yaşında başlar. Bu "Eski Isergil" ve "Fırtınalı Petrel Şarkı." romantik eserler gerçekçilik ve sosyal gerçekçilik için bir yazar daha yakın olma, büyüyen, büyük bir başarı olmasına rağmen. Bu çerçevede, o Maxim Gorky eserlerinin çoğunu yazdı. Genç yazar onun olaylı gençlik açıklar yaşlı bir kadının öyküsü oldu Larry Efsanesi, yaratıcı yazar yıllar araştırmacılar için yiyecek verdi.

"Eski Isergil" Gorky - aşk ve romantizmin bir ilahi

deli romantik yangın, sevgi, insanın ruhsal arayışı ile dolu, kendi gençlik yıllarında bir yazar tarafından yazılmış Gorky'nin hikayesi. kahraman ve antihero Larry Danko iki efsanelerinden çerçevelenmiş yaşlı kadının hatıraları. Yaşlı bir kadın Izergil, kendileri için onun arama, onların yerine ve aşklarının bütün hayatı - Bu gelenekler arasında. Bu kez genç, canlı kadınlar platonichna ve masum Aşk - bu tutku ve gayretle dolu, dünyevi, şehvetli olduğunu. Hemen hemen tüm insanlar ölüyor, ekledi. çocuğun ölüm - bir Türk soylu oğlu - Izergil kendisi suçlu, soluk sera çiçek için çok dayanılmaz yük olduğunu sevgisi düşünmektedir. adamın olduğunu kendisine sitem, yazar karşı genç, onun şiddet duygularını ve içsel güç düşünün "eski doğmuş gibi." yaşlı kadının hatıraları Larry efsanesini kesintiye uğratır. Anlamı ise belirsizdir ve ciddi dikkat gerektirir.

o tamamlayan organik hikayeye dokunmuş canlılığını ve gücünü, ve şaşırtıcı efsaneleri doldurur, bu hikaye, bir sürü okumak için değer.

Larry Efsanesi

Bu efsane, Danko efsanesi gibi hikaye "Eski Isergil" girdi. İlk diğer bitirdiğinde, işi başlar.

Yazar Yaşlı bir kadın Izergil konuşuyor. bir gölge görünce, ona "Larra" çağırır. Yazar bu Larra olduğu sorusunu sorduğunda, anlatıcı antik tarihi başlar.

bir köyde kartal kız çaldı. Biz onu arıyordu, ancak bulup unutulmuş olamazdı. Ve geri yirmi yıl sonra, bu kız inanılmaz yakışıklı genç adamdı çok bitkin ve yaşlı ve yanında, ama gözleri soğuk ve duygusuz idi. O kartal onu çaldı ve o eski ve kayaların üzerine acele etmedi kadar eşiyle olarak onunla yaşadığını söyledi. Ve bu genç adam - oğulları.

Yaşlılar Onunla konuşurken başladı, ancak kendisine aşağıda insanlar sanki davrandım. çevresindeki insanlara dikkat etmemiştim, o yanında durduğu güzel bir kız gitti. O büyüklerinin kızıydı ve babasının korkusuyla onu uzağa itti. Bu Larry çileden çıkardı ve o vahşice insanların önünde öldürdü. Onun eylem derhal kartal oğlunu öldürür, insanları şok fakat büyükleri onu dinlemek isteyen, durdu. Onlar davrandığını anlamak istedik. Larra o istediği her şeyi yapabilir hakkı olduğunu belirtti. Ve büyükler onları yapmayız, insanın yasalarını anlamadı fark etti.

Larry Efsanesi. Gurur için Ceza

bilge büyükleri öldürmek ve kabile onu sınırdışı etmekten vazgeçmiştir Bunun üzerine onun delilik ve yalnızlık kendini cezalandırmak olacaktır. Larra yüzlerinde güldü ve başını sol yüksek tuttu.

Ama serbest bozkırlarında o mutluluk, bazen insanlara döndü kartal gurur oğlu o kabile ve onların sığır kız çaldı bulundu. taş bıçak kalbi vücudunu kırdı gelen Oklar uçtu.

Yıllar geçti ve bir gün insanlar yerleşim Larry gördü. Ama o kendini savunmak vermedi, onlardan uzak çalıştırmak vermedi. Yaşlı insanlar onu öldürmek istedi ve ona gülerek ona dokunmadı anlaşılmaktadır. Bu yüzden, sol bütün reddedilen ve şimdi çölde dolaşıp, bir gölge haline yalnızlık yayan yeteneğine taştan bile bir kalbi döndü. Gurur - korkunç bir günah, ama Larry tarafından öngörülen ceza - bu karşılaştırılabilir suçtur.

Analiz görüntü Larry

Larra - ölümlü insan günah şekillenme - gururu. Onun isteksizliği arka plan o kadar canavarca annenin kabile görünmüyor bile vahşi cinayeti almaya karşı. gururlu kartal - Larry babası tarafından büyütüldü. Ama özgür bir kuş, bir adamdı. Oğlu en az poluchelovek. Ve insanlar çevresi dışında var olamaz, sosyal bulunmaktadır. Ama ben bile Larra insanlar arasında yerini bulamamıştır sınırdışı olmaz. Onun gururu yalnız olamayacağını ona göstermek mümkün ceza ve tek araba üretir ve toplumun yasalarına dikkat edilmesi gerekir. Larry efsanesi ideolojik içerik - aslında vurgu olduğunu kendi türünün arasında insanın yer. Ama kalbi sempati, pişmanlık ve empati için yer yer, toplum er veya geç püskürtmek olacak eğer. İnsanlık birey olmadan hayatta ve doksan dokuz yüzde bireysel olabilir - hayır.

hikaye ve bireysel işin sonu olarak Danko Efsanesi

Larry'nin hikayenin Efsanesi başlar ve Danko efsanesi hikayemizin son akor sesleri. Bu fırtına ve korkunç orman boyunca kavmine yol genç bir adamın Danko hikayesi anlatılıyor. O sadece insanların, daha iyi bir hayata bataklık ve ormanların çıkarabilirim inanıyordu. Yarım o berbat onlara liderlik gerçeği sorumlu başladı. Bu korkunç fırtına ve fırtına başladı. Rüzgar ve yıldırım daha fazla kişi Rüzgarlar inancını kaybetti. insanlar aziz hedefe gelmiş Böylece, Danko onun yanan kalbini parçaladı ve başının üstünde yüksek kaldırdı. insanlar ve tüm orman ışıklı ve insanlar için yolu gösterdi inanç için ne kadar çok sevgi vardı. Onlar ışığı takip etti ve tehlikeyi atlatmış. Danko'nın kalbi hala ateşe, ancak batıl korkusu ayağın bazı üzerine basan ve sönmüş. İnsanlar yeni bir yere yerleşmiş ve Danko unutun.

soru efsaneleri Larry ve Danko alimlerin yazılarında çok farklı yorumları vardı anlamı nedir vardır. açık bırakın, ama tartışılmaz bir gerçektir iki efsane, onun belirgin bağımsızlık rağmen, birbirleri olmadan eksik kalacağını olmasıdır. gelenekler olmadan hayatın Izergil hikayesi kuru ve tamamlanmamış ses olur gibi. Danko ve Larry - antagonistleri. Bir bütün kalbimle insanları sever ve onlara uğruna, bir yabancının ikinci aşk için kendini feda, ancak her iki kişi tarafından reddedilir.

sonunda

Bazı çalışmalar onların keskinliğini kaybetmez, zaman sadece kendi değerine ekler. Böyle Larry efsanesi. ürün analizleri edebiyat bize sürü önce gerçekleştirdi. Bu nedenle, tekrar edilmeyecektir. hayat - Böyle eserler mutlaka okunması gerektiğini söylemek yeterli, onlar fikir ve ahlaki dersler bir sürü yanlış adımlardan affetmez, okuma değil, öğretmen daha iyi olsun saklayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.