SağlıkTıp

Beklenmeyen hastalık. Kadınlarda kalp krizi belirtileri

Miyokard enfarktüsü kan dolaşımının tam veya kısmi eksikliği ile ilişkili olan koroner kalp hastalığının bir formu anılacaktır. hastalık can hem kadınlar hem erkekler tanışın. Ancak, kalp krizi daha sık erkeklerden muzdarip kadınlardır. Gelişmiş ülkelerde istatistikler ilk etapta ölüm nedeninin kalp krizi geçirir.

Kalp krizi belirtileri kadınlarda

Bu hastalığın kadınların durumunun Semptomatoloji beş ardışık döneme ayrılır.

1. PIS iki dakika veya iki ay olarak devam edebilir. İlk dönem göğüs arkasında ağrı veya rahatsızlık en varlığı ile karakterize edilir. zamanda önlemler kalp krizi vücudu getirmesine izin verilmeyecektir.

2. akut dönem. Onun süresi - semptom başlangıcından sonraki ilk saat. Kadınlarda kalp krizi belirtileri Bu dönemde, sol kol, köprücük, omuz çeneye yayılan göğüs güçlü artan ağrı ile karakterize edilir. korku, hızlı nefes alıp verme kalp atışı, bilinç kaybı olasılığı hali eşliğinde.

atipik formlar

Kadınlarda kalp krizi belirtileri atipik formları erkeklere oranla daha sık görülür.

  • Karın şekiller pankreatit karakteristik semptomlar mide üst zayıflığı mide bulantısı ve kusma, ağrı, verir.
  • Astım semptomları - Astımlı bir şekilde nefes darlığı ve pulmoner ödem ile karakterize edilir.
  • Serebral formu. Kadınlarda kalp krizi belirtileri baş dönmesi, baş ağrısı, görme bozukluğu, nörolojik semptomlar şeklinde farklıdır.

3. Akut periyodun 10 güne kadar olabilir. Bu dönem nekrotik alan üzerinde bir yara izi oluşturacak şekilde başlar sırasında oldu.

4. Sekiz hafta bir iz oluşturdu ve bu süre subakut denir.

5. Postinfarkt süresi - hastanın durumunun bu işleme ve sabitleme.

kalp krizi sonrası kurtarma

Daha önce, bilim adamları bu hastalıktan kurtarmak için şans bir kişinin cinsel etkileyebilir sorgulamaktadır. Bazıları kadınlar erkeklerden daha kötü kalp krizi muzdarip olduğunu savundu Bu görüşe, yatkındır. Almanya'dan bilim adamları bir karara vardı: Kişinin cinsiyeti kalp krizi sonrası iyileşme özel bir rol oynamaz. Hayatta kalmak için Şans erkek ve kadınlarda aynıdır. Bir şey açık - kalp krizi geçirmesinin ardından hızla kalbe kan akışının sağlanması için gereklidir. Üç şekilde yapabilirsiniz: tıbben, cerrahi veya birlikte her iki yöntemlerle.

kadın - deneyde, 1435 erkek ve 502 katıldı. Bir kalp krizinden sonra aynı şekilde tedavi edildi. Kadınlar yaşlı ve kardiyovasküler sistem üzerinde komplikasyonları verdi hipertansiyon ve diyabet, muzdarip. Ancak, nihai sonuç herhangi bir fark saptanmadı. Bu nedenle, kat olarak kalp krizi sonuçlarından hastanın tedavisi faktör olarak kabul edilmemelidir.

Genel olarak, inme belirtileri ve kalp krizi, damar tıkanıklığı çeken kişilerde ortaya çıkar. Koroner damarlar kalbe oksijen ve besin taşır. trombüs - ama miyokard böyle bir kap kapatılır. Oksijen kaynağı kalbin sadece 10 saniye sürebilir. kalp hücreleri geri dönüşü olmayan değişiklikler de 30 dakika açlık sonra. Birkaç saat sonra, tamamen nekrotik arazi mahrum. Tabii ki, yaş faktörü, obezite, alkolizm, şeker hastalığı gibi birçok başka nedenler vardır yüksek kolesterol, sigara, küçük hareketlilik. Her durumda bir dakika için hastayı bırakmak zamanında değil, doktor çağırmak önemlidir. Yakında, "ilk yardım" kurbanlarının konuşmak ve onu rahatlatmak için de takıma önemli. Kalp krizi Man yakın ölüm korkusu onu korkutuyor çok huzursuz. Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.