GüzellikSaç

Bir saç kesimi nasıl seçilir?

Saç kesiminin ne kadar şık ve ilginç olursa olsun, o kişinin görünmesi o kadar muhteşem değildir. Çoğu kez kaprislerine düşen kızlar kuaföre gelip geleceğin saç stiliyle ilgili tüm isteklerini ustaya yayarlar. Olayların gelişiminde iki farklı varyasyon vardır: ya kuaför sizinle aynı fikirdedir ve sizi istediğiniz şekilde keser, böylece saç kesiminin sizin için uygun olma şansını düşürür ya da yüzünüzün şekli , cilt rengi ve diğer unsurları dikkate alınarak diğer seçenekleri ısrarla reddeder ve ısrar eder. Hem kendim hem de kuaförler için hayatımı kolaylaştırmak için, olası tüm nüansları hesaba katarak bir saç kesimi seçimi konusunda dışarı çalışalım.

Bu yüzden, öncelikle bir ayna ve rujun önünde olmak, yüzün taslağını özetlemektedir. Bu şekli ve dolayısıyla saç stilini belirlemenize yardımcı olacaktır. Birkaç kişi, bir insana tam uyan şeyin kesinlikle bir başkasına uymayacağını biliyor. Yüz şeklinin çeşitleri birkaç olabilir: oval, yuvarlak, üçgen veya kare olabilir. Yüz şekline göre saç kesimi nasıl seçilir? Çok basit!

Oval bir yüzünüz varsa - çok şanslısınız, çünkü böyle bir kişi deney yapmak ve değiştirmek için idealdir. Oval şekli onu kısa kirpi ve sonsuz uzunlukta saç olarak çerçevelemenize izin verir. Bu kadar kızlar bukleler yaparlar.

Yuvarlak yüz sahibi, orta boy saç kesimi için kulaklardan genişleyen bir kontur için mükemmeldir. Deneyimli bir kuaför yüzünü görsel olarak uzatmalı, saçlarını yukarı kaldırmalı, daha kısa olanı kesmelidir. Yüzün yuvarlak biçimi altında fena değil, eğik patlamalar veya eğik dilimleme şeklinde asimetri uyuyor. Hiçbir durumda yuvarlak yüz ile eşit patlama, kıvırma veya yumuşak saç yapılamaz. Unutmak ve hakkında doğrudan проборох.

Aynayı, bir üçgeni andıran bir şeyi gören kızlar, seçtikleri saç teli ve onunla nasıl başa çıkacakları konusunda çok dikkatli düşünmelidirler. Yüz özellikleri yuvarlatılmış ve pürüzsüzse, yemyeşil saçların yanı sıra saçak saç kesimleri harika görünecektir. Açı özellikleri olan insanlar geometrik olarak berrak bir saç stilini tercih etmelidirler. Uzmanlar en geniş kısmı kulağın ortasında bulacak şekilde bir saç stili seçmenizi önerir. Uzun eğik veya düz patlamalara sahip bir saç çıkabilir. Bu formda bir kişinin sahipleri kısa saç ve yanaklarını sonsuza kadar unutmalı.

Kare yüzlü kızlar için bir saç stili nasıl seçilir? Burada, yuvarlak bir şekil için bir saç stili seçerken olduğu gibi aynı problemlere de sahip olabilirsiniz. İyi kuaförler, dalgalı saçlar üzerindeki yapısal ve asimetrik saç kesimi yardımıyla alnı kaldırmaya çalışacaklardır. Ayrıca, hafif dalgalar ya da farklı uzunluktaki iplerin yardımıyla görünümünüze uyum sağlamaya çalışabilirsiniz. Simetrik saç modellerine, uzun saçlara, hatta patlamalara, düz parçalara uymayınız. Ardından taranmış saç stilleri hakkında, hatta buna değer düşünmeyin.

Yüz şekli dizildiğinde bir sonraki aşamaya geçelim. Bir saç stilini seçerken yüz özelliklerinin de büyük bir rol oynadığını unutmayın. Pek çok nüans var burada, bir saç kesimi seçmeden önce, burun, gözler ve boynun bu kararı nasıl etkilediğini görün, kuaföre danışın. Bu nedenle, küçük burun sahipleri için daha küçük tress ve patlama eksikliği daha uygun olmakla birlikte, uzun bir burunlu kızlar için muhteşem bir saç modeli tercih etmek daha iyi.

Üçüncü adım saç türünü belirlemektir. Birçoğu, bu önemin de hesaba katılması gerektiği gerçeğini düşünmüyor. Prensip olarak, kuaförler saç türünü ve her biri ile ilgili olası sorunları ilgili olarak ayrıntılı olarak söyleyebilir. Bununla birlikte, ince saçların "uzun saç" kavramıyla uyumsuz olduğunu ve kalınlaşmak zor olduğunu ve onları şekillendirmek için daha iyi olduğunu anlamak için profesyonel bir kuaför olmanız gerekmez. Şanslı sahipleri saç yapısı içinde orta şekildedirler, çünkü her tat ve renk için saç stilleri yapabilirler.

Sonuç: eğer oval bir yüzünüz varsa, ortalama burun, etkileyici gözler, orta uzun boyunlu ve orta kalınlıktaki tüyler varsa - "Kesmeyi seçmek nasıl?" Sorusundan bu yana, dünyadaki en mutlu kız sayılabiliyor. Tek başına ortadan kayboluyor.

Bir saç modeli seçerken iyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.