SağlıkMüstahzarlar

İlaç "Simvastatinin": kullanım talimatları

İlaç talimat kullanımı ile "simvastatin", aşağıda ele alınmıştır, bu, kahverengi bir kabuk ile kaplanır tabletler şeklinde mevcuttur. simvastatin - Her bir tablet, aktif tıbbi bileşenin 10 ya da 20 ya mg içerir.

Tıp "simvastatin": Birisi gösterir?

Hasta diyet ve egzersiz ile düzeltilemez kan trigliserid ve kolesterol bir ilk artış, sahip olması durumunda "Simvastatin" Tabletler atanır. Böyle bir durumda, ilaç ateroskleroda kalp damarları önlemenin bir yolu olarak işlev görür. öyküsü varsa iskemik kalp hastalığı, ilaç "simvastatin" etkili bir miyokard enfarktüsü, inme, hem de yavaş aşağı arterlerin ilerici ateroskleroz (koroner) önlemeye yardımcı olur.

kontrendikedir: ilaç "simvastatin"?

Bir ilaç "simvastatin" komutu uygulandığında, bu tabletler cesetleri ilacın bileşenlerine aşırı duyarlılığı yanı sıra kas dokusu ve enzimin artmış aktivitesinin eşlik ettiği akut karaciğer hastalıklarının hastalıklardan muzdarip olan insanlar kontrendikedir. İlaç küçükleri yanı sıra hamile ve emziren kadın hasta kabul hastaların Emniyet kanıtlanmamıştır.

Buna ek olarak, doktor dikkatle hastanın kronik alkolizm, eğer ilaç alımını izleyen böbrek yetmezliği, epilepsi, hipotansiyon (diş hekimliği dan, özellikle de) ya da erkek iç organların veya cerrahi nakli atlattı. Aslında tüm yukarıdaki koşullar için simvastatin yan etkilerin bir ekspresyon olmasıdır.

İlaç "Simvastatin": alınması ve dozaj için talimatlar

Tabletler 24 saatte bir defa verilen oral yolla alınan ve akşam edilmelidir. ilaç suyu ile yıkanır. ilaç aldığı sırasında zaman, doktor bireysel olarak ayarlayın.

80 Düzeltilmiş bir kez doz bir ay - yüksek kolesterol başlangıç dozu mücadele etmek için 10 ila 24 saat içinde mg ve en fazla. kardiyak iskemi olarak etkili bir günlük dozu, 20 ila 40 mg.

İlaç "Simvastatin": yan etkileri

Bazı durumlarda, ilaç bulantı, dışkı bozuklukları, karın ağrısı, hem de hepatit ve pankreatit eşlik edebilir.

Buna ek olarak, hastanın bağışıklık sistemi, kaşıntı, döküntü, fotosensitivite geliştirme, vaskülit, anjiyoödem gibi uyuşturucu alerjik reaksiyonların alımı yanıt verebilir. Zamanla, bu pobochka genellikle kaybolur.

Sinir sisteminden oluşabilir: Genel güçsüzlük, baş dönmesi, uyuşma ve uyku, bulanık görme durumunu, tat bulanık.

Böbrek yetmezliği eşlik rabdomiyoliz, kas arıza, - Başka kaslarda ve çok nadir durumlarda kaslar, kramplar ve ağrı zayıflık gelişebilir. İkinci varyantta ilacı derhal, "simvastatin" alarak durdurmak ve o uygun tıbbi tedaviyi atadı böylece doktora görünmeli.

Tıp "Simvastatinin": muadilleri

Hemen hemen herhangi bir başka uyuşturucu gibi, aracında karşılığı var. "Vasilip", "Aktalipid" "Zocor", "Simvakol olarak onları vydelittakie ilaçlar arasında", "Simgal", "Simvor", "Simvalimit", "Ovenkor", "Simvastol", "Aterostat". olsun veya olmasın Hakkında, uyuşturucu "Simvastatin'in" benzer bir eylemin ilacı yerine onların birincil bakım doktoru ile daha iyi öğrenmek için.

Dikkat

Tedavi "Simvastatin'deki" döneminde her zaman karaciğerin fonksiyonel durumunun araştırma yürütmek gerekir. Enzim aktivite (en fazla üç kez) kalıcı artış bir resim varsa, o zaman tabletleri alarak durdurmak gerekir.

"Simvastatinin" ilaç alarak, diyet ve düşük kolesterollü diyet lehine değişmelidir. Ayrıca unutmayın greyfurt suyu bu ilacın artan yan etkilere neden olabilir Günde bir litreden daha bir miktarda.

Önemli! Eğer hap "simvastatin" çekici başlamadan önce bir doktora danışın emin olun. değil kendi kendini iyileştirme için kılavuz olarak sadece bilgilendirme amaçlı okuyucuların erişimine ilaca Talimatlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.