ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Bir kır evi için gaz şömine (fotoğraf)

çok yaygın bir fenomen - bir kır evi için gaz şömineler. Bunlar yavaş yavaş odun yakıt arka plan deseni içine itilir. Onların tartışmasız avantajı verimliliği ve kurulumu kolay bir yoldur.

Gaz - evrensel ve ucuz yakıt, genellikle ülke evleri ısıtmak için kullanılır ve mali maliyetler ile önemli ölçüde daha düşüktür yakacak. Ve kolaylık hakkında sessiz devam edemez: Bir düğmesine basın ve daha ne zaman külleri temizlemek gerek, temizlemek için çok çöp, hiçbir koku duman, otomatik kontrol sayesinde odasında sabit bir sıcaklıkta muhafaza etmek kolaydır oluşur. Tüm bu avantajlar soba, şömine gaz ve benzeri cihazlara sahip. Bu modeller bakımını sabit olmadan keyfi canlı yangını vermek edebiliyoruz.

Bir gaz şömine yapımı

Başka ev aletinin gibi, gaz şömineler belli bir yapıya sahiptir. Ana kısmını ele alalım:

 • verilen yakıtın basınç düzenleyici cihaz;
 • Özel bölme, burada yanma gazı;
 • yanma kontrolü için monte otomatik sistem;
 • Gaz brülörü , yanma odası içinde yer almaktadır, bir şömine (meme) için;
 • dekoratif unsurlar, sayesinde hangi doğal odun fırınında etkisini yeniden.

Gaz aletleri Avantajları

 • Evrensel ısıtıcı.
 • dekorasyon özgün tasarım.
 • Basit yapı.
 • Uzun kullanım ömrü.
 • Ülke evler için gaz şömine (performans katsayısı) yüksek verim için, yakıt sadece% 20 israf edilir, ve% 80 ısıtmak için de kullanılır. Bu, elbette, onun karlılık bahsediyor. Karşılaştırma için: diğer türlerde, bu rakam yarısından daha az, hatta daha fazladır.
 • Kolay ve hızlı kurulum. hazırlık çalışmaları ile birlikte ekipmanın montajı yaklaşık 2-3 gün sürer.
 • Ekonomik: Gaz yakıt maliyeti diğer tiplere göre çok daha azdır.
 • insan sağlığı ve çevre için Çevre güvenli. Tüm yanma zararlı maddeler içermeyen türevleri olarak ayrıştırılır. Tipik olarak bu, karbon dioksit ve su buharı.
 • Bu cihazların gücü özel ilgiyi hak. Örneğin, aynı modeli karşılaştırılarak, gaz ya da elektrik ile çalışan, bu parametre, birinci düzenlemenin lehine 8-13 kW göre değişir. Buna dayanarak, biz kesin olarak söyleyebiliriz ki, 60 metrekare evini ısıtmak için. m kimin gücü 6 kW yetmez gaz şömine vardır.

eksiklikleri görüşmek

Gaz şömine, elbette, dezavantajları vardır. Ancak, faydaların arka planı da yok denecek kadar azdır. Ama gerekli hepsini aynı okuyun:

 1. edinimi ve bu tür gaz için tankları gibi ek donanımları sonradan monte edilmesi,. Onların sayesinde ısı jeneratörün güç vardır.
 2. Bu tip cihazların montajı yalnızca kalifiye işçiler tarafından yapılmalıdır. bu gazı sürekli olarak yanma odası içine beslenmektedir, böylece yakıt besleme sistemi konfigüre edilir.
 3. Eğer bahçe için bir gaz şömine kuruyorsanız, o parkı özel depolama donatmak gerekir. Böyle bir çalışmanın maliyeti oldukça yüksektir.
 4. Bu fazlalaştı bu modeller bu yangın güvenliği yüksek düzeyde yok.
 5. Estetik an: yanma sırasında çatırtı ahşap hoş bir ses tamamen yok.
 6. Baca montaj ilgili yetkililerle koordinasyon gerektirecektir. Ve bu süreç genellikle hoş değil.

iç Gazlı şömineler

Ev gaz için Şömineler görünüşte mükemmel bir tasarıma sahiptir. Tersine, büyük bir ahşap dekore veya edilebilir uygun malzemeleri kullanarak onlara daha şık bir görünüm vermek için. Bu nedenle, bu modeller farklı bir tarzda dekore edilmiş odalarda kullanılabilir.

Bu kır evlerinde şömine yüklemek için bir gelenek haline gelmiştir. Onlar gerçekten dikkat çekiyor mobilya merkezi parçası vardır. Onun varlığı rahatlık ve sıcaklık atmosferi doldurur gibi akşam şömine karşısında sandalyede oturup canlı ateş zevk içinde, o kadar güzel.

Ortak tasarım çözümleri:

 • Pencere perdeler ve döşeme mobilyalar renk dekorasyon şömine kombinasyonu. Böyle bir yöntem, tutarlı bir bileşim oluşturmak için yardımcı olacaktır. bir kez dönüştürülmüş daha doygun renk, kahverengi, sarı, mavi, vs. Oda olmalıdır ve akıllı parlak olacak .. - duvar, tavan ve taban - Örneğin, tercih beyaz renk, palet ana yüzeylere verilebilir Bu etki aksine mümkündür.
 • bahçe için bir gaz şömine modern tasarım trendleri içine mükemmel uyum sağlar. oda hi-tech tarzında dekore Örneğin, tercih Metal çerçeve verilir. Bir ahşap duvar dekorasyonu yaklaşımlara rağmen oldukça olumlu ve etkili bakacağız.
 • Çoğu zaman ikili bir model imar tesislerinde kullanılan. Bunu yapmak için, ilgili bölüm inşa ve şömine kendisine monte edilir. Kurulum yalnızca profesyonellere güvenilir olması gerekir üzerinde Ancak, biz bu işi unutmamalıyız.

Daha sonra, şömine temel modellerini düşünün.

Trim gaz şömine

Adından da anlaşılacağı gibi, bu model doğrudan duvara monte edilir. O etkileyici boyutlara bol, geniş tesislerinde için çok uygundur vardır. tasarım ana unsurdan oluşur baca ve ocaklar olduğunu. Oturma odasında ya da lobide yüklemek için önerilir. dekorasyon için taş, tuğla, seramik karo gibi doğal malzemeler kullanın.

köşe modeli

Böyle şömineler çok çekici tasarım vardır. Uygun bir formda sayesinde fazla yer almayacağız odası, herhangi bir köşesinde yer alabilir. Birinci düzenlemeden farklı bir şekilde, örneğin modeller için baca metalik yapılar ve beton bloklar kullanımı ile belirli bir şekilde ortaya koydu. En sık kullanılan sıva, tuğla, taş bitirmek için.

Yerleşik şömine

Dahili gaz şömine küçük odalarda yüklemek için izin veren bir kompakt boyutu vardır. x 80 70 ve 60 x 70 Başlıca avantajı - - baca gizli bir yerde bir kural, en yaygın model olarak. Dekorasyon seçilen hafif malzeme için: tavlanmış cam, dövme öğeleri . Diğerleri Bu düzenleme yatak için idealdir. bir şömine kurulumu sayesinde, odadaki atmosfer sıcaklık ve konfor ile doldurulacaktır.

ada modeli

Büyük bir kır evlerinin, bir gaz şöminenize adayı yükleyebilirsiniz. Kullanılması böyle modeller genellikle belli bir alan üzerinde yer paylaşır. Onun avantajı panoramik manzarası şömine her tarafından yiyebilirsiniz olmasıdır. Bu tür bir model, hemen iç dönüşümü gerekli bir vurgulamak olabilir olup. Bir kapı ve açık gibi adada Firebox şömineler olduğunu. Düşük ısı - Ancak bu tasarımın önemli dezavantajı vardır. Bu nedenle, en sık dekorasyon amaçlı kullanılmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.