SağlıkTıp

Bir kene ısırması durumunda yapılması gerekenler

Orman mantar ve herkes tarafından sevilen çilek toplama, temiz havada yürür. Ancak, gür çalılıkları boyutu küçük olsa gizli değil, ciddi bir tehlike. Birlikte olumlu bir tutum ile, yanlışlıkla eve gelebilir orman akarı vücut üzerinde. Ormanın ziyaretinizi azaltabilecek. yapılacak işlemler bir kene tarafından ısırılan, ensefalit - yaşamı tehdit eden hastalıklar gelişmesini önlemek için zamanında her birimiz, bilmesi gerekir.

ensefalit hakkında daha fazla bilgi

Isırık zaman keneyle taşınan Ensefalit enfeksiyon vücuda girer. hiçbir şey birkaç gün olur, ama sonra sıcaklık önemli ölçüde bozulan yükselir gibi, baş dönmesi, mide bulantısı, şiddetli baş ağrısı, nöbetler görülür. Zaman doktora vermezse, ölümcül bir sonuç gelebilir. Ensefalit insan bağışıklık sistemini, kan, beyin etkiler. Bazen hastalar, geç hastaneye gitmek yaşam için devre dışı kalır. Ensefalit enfeksiyon olasılığını önlemek için önleyici aşı yapılması tavsiye edilir.

Şu anda geliştirilen mükemmel araçlar etkin bir şekilde mücadele Jodantipyrin kene kaynaklı ensefalit böcek ısırığı sonrası 12-14 saat boyunca ilaç kullanırken.

Doktorlar bir kene tarafından ısırılan eğer ne yapacağını bilmiyor

Vücudunuzda bir kene bulursanız - panik yok, arada kendinizi toplayın. değil her kene ensefaliti bir taşıyıcı olduğu için onun ısırık hep, sağlık için tehlikeli olamaz.

yakın bir tıbbi tesis varsa uygulamak için derhal duruyor. Bir kene ısırmasıyla ilk yardım verilmelidir, bir böceği taşıyabilir bir enfeksiyona karşı immunoglobulinin önleyici enjekte etmiştir. Isırık 72 saatten fazla değildi sadece Bu prosedür gerçekleştirilir. Daha sonra o işe yaramaz.

Ayrı bir küçük kapta çıkarılan böcek koymak ve enfeksiyonlara kontrol etmek sıhhi ve epidemiyolojik istasyonlarında alınması tavsiye edilir.

Akarların bağımsız kontrol

Ama birkaç saat uzaklıkta sürücü en yakın tıp merkezine, uygarlıktan kesilir olur. Bir kene ısırması durumunda ne yapmalı? Eğer vücuttan böceği kaldırmak zorunda kalacaktır. Birinci ve ana kurallarından biri: kene üzerinde yağ damla yoktur. Bu bloklar havanın erişimi ve böcek sağ deride ölebilir. Ve bu daha da tehlikelidir.

Eğer olsun kene o cımbızla bükük gerekmektedir ısırırlar. Ayrıca ip düğümü yapıp vücudu kan emici takmam için. salıncak hareket vücuttan kene almak gereklidir. bir acı yerine böceğin kafasını kalmak, ona tutun. mendil yara hidrojen peroksit zelenkoj ya da iyot ayrılmasından sonra. iyice su ve sabunla ellerinizi yıkayın emin olun.

Kene ısırıkları nasıl engellenir

Değil bir kene tarafından ısırılan eğer, ormanda yürüyüşe elbise ve çok dikkatli olmak gerekir ne yapacağını, panik içine acele ve düşünmemeye. En kapalı, dar giysiler giyin hafif şapka veya başörtüsü gibi bir şapka kullanın. özel kovucu kullanın ajanları, kenelere karşı kovucular.

Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim aylarında, hepsinden önemlisi keneler unutmayın. Favori onların yaşam alanlarının yer - yoğun çalılar, bu yüzden hemen hemen geniş ormanda yürümeyi deneyin.

ormanda yürüyüş sırasında daha sık böceklerin beklenmedik varlığına kendilerini inceleyin. Çoğu zaman, akarları kasık bölgesinde, koltuk altlarında, kulağının arkasına, boynuna cildi yapışırlar. eve gelen, giysi kaldırmak dikkatle kendilerini incelemek tekrar sallayın.

Bu arada, hatta bir yazlık bahçesinde, şehir parkı, bir tren veya trende bir kene alabilirsiniz. Yani kan emicilerin varlığı için vücudunuzu kontrol etmek daha sık deneyin, dikkatli ol.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.