FormasyonDiller

Bir ifade tarzı "tütsü" gerçek anlamı nedir?

Rus deyim veya frazeoma olarak girişe daha yakın kelime anlamında benzer bir konuşma stabil birimini temsil eder.

söylemi çıkması tarihçesi

Bu cümle değişti ne de seziyorum, ne de kelimelerin yeri edilemez. - konuş "börek keskinleştirmek": Bir kural olarak, herhangi phraseologism anlamı tek kelimeyle tanımlanabilir. Ve değer phraseologism "tütsü" daha sık, "düz" "övgü" ya da olarak yorumlanabilir.

Tütsüleme veya aromatik duman, her zaman hoş kokulu. Rus klasikleri o "sarhoş" olarak bilinen hoş kokusu ile karşılaştırılır. Bu bir kural, tütsü olarak, tütsü daima zevk doludur vardır.

Bu ifadenin orijinal haliyle tamamen dini çağrışım oldu ve Yahudi din Tanrı'ya kurban eylemini ifade eder. Yavaş yavaş, eski Roma'da, tütsü (kelimenin tam anlamıyla) hükümetin tahtına kasidelere okuma sırasında veya herhangi kahramanlıklarını komisyonu sonra başladı. Zamanla, sigara içme tütsü ve övgü sürecinin aslında özdeş ve kolayca değiştirilebilir hale geldi. söylemi çıkması öyküsü sıklıkla tarihsel veya edebi kökleri vardır.

söylemi Semantik yük

Günümüzde, değer phraseologism "tütsü" şüpheci bir tonu satın aldı. Bu nedenle, hatta içten zevk o ifade dalkavukluk dönüştürülebilir veya ipucu , bu dalkavukluk olan aşırı coşku dile vurguladı.

bütün dini Of set ifadeler için "slogan" Böyle, "sing akvist", "alil sing" "tütsü" olarak bu konuda, bunlardan sadece son aldık. popüler uygulama sıklığına göre, sadece "timsah gözyaşları" veya "temel taşı" nin buna karşılaştırılabilir.

herhangi bir dilde konuşmanın bu birimin rolü olduğundan fazla zordur. Rus yılında hazineye durumunu, bilgelik memba, reflektör hikayeleri, indeks görüntüleri elde eder.

cihaz frazeom

phraseology karakteristik bir özelliği meydana getiren semantik yük ifade için bir deyişle, tam bir uyumsuzluğu. Bu nedenle, değer phraseologism "tütsü" - bir övgü ve tütsü - aromatik bir duman. Ve sadece mecazi anlamda, birbirleriyle olabilir birleştirdi. Kendilerini ifade tarzı ekleme (bu başka bir isim phraseologism ise) - Rus dilinin en ilginç temsilcileri, onların son derece ilginç ve bilgilendirici bir çalışma. Nerede "Buridan kıçına", "soğan keder" veya "çıplak gerçeği" olarak ifade ki döner olmuştur ve bunlar ne anlama geliyor?

O zaman tabii ki cümlenin anlamsal yükünü nasıl değiştirdiğini görmek heyecan verici. övgü, düz - Daha önce, bir ifade tarzı "tütsü" geleneksel anlamını kaydetti. Şimdi, bu ifade de "palaver" olarak yorumlanabilir veya "ince" alay olarak algılanabilir. Çoğu zaman, dalkavukluk gerçek tutum ve niyetlerini gizlemek için kullanılır.

deyim eş

"Deyim" kavramı "ifade tarzı birimi", "deyim", "sürdürülebilir ifade" veya "fiil ifade" ile eşanlamlı ile değiştirilebilir. Bunlar birbirinin ifadeler sadece çoktur, fakat kendileri belirsizdir. Örneğin, frazeoma "tütsü." Phraseologism değeri de yorumlanabilir:

  • doğrudan gerçekleştirmek dini ayini ;
  • Gerçekten herkes erdemlerini hayran;
  • açıkçası daha düz;
  • böylece palavra ve.

Bu örnekler deyimler için tipiktir. Buna ek olarak, anlatım biçimi eş anlamlı gruplar var. Yine, bu "tütsü" anlamına gelir? Daha kötü,. onun arka ayakları üzerinde yürümek de kölelik ve dalkavukluk anlamına gelir. Hangi "küçük şeytanı dağılmaya?" Anlamına gelir Bu iltifat, ama gösteriş yapmak değil. Gogol den bilindiği gibi, Çünkü şeytan küçük, bu spin daha, daha düz, lütfen.

Rusça söylemi rolü

Rus dilinde phraseology birlikte çok sayıda vardır atasözleri, yabancı dil malzemesi (popüler Latince, Fransızca, İngilizce argo), kanatlı kelime ve ifadeler.

İlginçtir, atasözleri konuşma seti ifadeler ait değil. Ama SI Ozhegov Sözlüğü'nün yazarı söylemi dar ve geniş anlamda dikkate önerdi. Geçen göre o Atasözlerine bağladı. Her Bilimde çeşitli okullar, akımlar ve ideolojiler vardır.

Şüphesiz konuşmanın birim, "sulu" inanılmaz derecede yaratıcı ve Rus dilinin efsanevi zenginlik mükemmel bir örnek sadece iddia edebilir.

Bunlar insan konuşma daha net ve daha anlaşılır olun. Ve okulda gerekli konuşma becerilerinin insan formu olarak, daha sonra phraseology ile, hem de genç yaşta gelen diğer konuşma üniteleri ile aşinalık bir görünüm ve geliştirir mantıksal düşünme öğrencilerin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.