KanunDevlet ve hukuk

Bir hukuk dalı olarak Medeni hukuk

Bir süre önce Rus hukuk sistemi Sovyet aynı şekilde geliştirmiştir. Bunu Tesiste bilim ayrı dallar bir dizi ihtiva eder. zamanda medeni hukuk ana özelliği alanının farklılaşma tamamen ortadan kalkması olmuştur kamu hukuku özelden. Bu, öncelikle, kamu yaşamının hemen hemen her alanında piyasa ilişkileri ve devlet müdahalesinin olmaması nedeniyle oldu. Ancak, deneyim hukuk sistemi kendi küre arasında ayırım yapmaz göstermiştir ve bunlar toplum karmaşıktır ilişkileri düzenleyen kendi aralarında anlaşmak için denemek değil, parça parça.

haklarının onların tanınması ile şiddetli ekonomik reformların özel kişilerin mülkiyet kamu sistemden özel ayrılması yol açtı. Şimdi her biri daha önce sadece hiyerarşik sırayla inşa edildi, (kendi fonksiyonlarına uygun olarak) bilimin en dallarını kapsamaktadır.

bir hukuk dalı olarak medeni hukuk kendi başına var olabilir kanıtı, faaliyet toplumsal ilişkilerin özel bir küre yanı sıra bu kontrol uygulandığı spesifik yöntemlerin varlığı bulunmasıdır.

Birlikte uluslararası özel ile Medeni hukuk sistemi tabanlı endüstriler, hukuk, ailesi ve emek özel sektöre ifade eder. o özel temeli olarak hizmet vermektedir beri bu listede, bu idealdir. bir hukuk dalı olarak hukuk özel hukuk (öncelikle mülkiyet) konusu olan toplumda ilişkileri, ayarlanmak istenen olmasından kaynaklanmaktadır O'nun lider rolü. Ve bundan onun temel ilkeleri özel hukuk her alanında uygulanabilir bir hale gelir. Yani, sivil hukuk kurallarının bazı sorunların çözümünde kullanılabilecek mali hukuk. Aksine, diğer branşlarda ilkeleri Medeni hukuk alanında nüfuz edebilir. Böylece hukuk sistemi arasındaki ilişkiyi görünür. Ve aynı zamanda, onların nesnelerin yakın işbirliği nedeniyle ilişkileri yönetimi doğası farklılıklara, karışmaz.

Yani hukuk haklarının bir dalı olarak anlaşılmalıdır budur değil, kapalı bir sistem olarak, Makovsky geliyordu, sorunsuz diğer noktalar akan, bulanık sınırlara sahip bir parlak renkli nokta ile karşılaştırıldığında.

Belirli bireyler arasındaki ilişkilerin düzenlemenin açıdan hukuk sisteminin durumunun önemli bir parçası olarak Rus hukuk dalı olarak bir medeni hukuk olarak kabul edilir. Onlar yasal olarak eşit şartlarda ve bağımsız imushchestvenno olmalıdır.

bir hukuk dalı olarak Medeni hukuk medeni hukuk ile kombine edilemez. Bu daha geniş bir anlama sahiptir ve uygar hukuk ve bilimin diğer alanlarından kurallarını içeren eylemleri ve yasaları içerir.

Bu özel kanunlarda ve ekonomik aktivitedeki ilişkilerin normları reçete yasal kurallar, çok sayıda bilim ayrı bir dalı olarak kabul edilemez, bu nedenle içindir.

Bir "sivil hakkı" adı da akademik bir disiplin vardır. O bir bilim alanı olarak sadece bunu inceler, aynı zamanda ana kategorileri ve postülatları. Bu disiplin olarak, medeni hukuk kavramları hakkında bilgiler, toplumda ilişkilerin yasal düzenlemenin anlamını anlamak için, hem de avantajları ve dezavantajları dikkate almak, kural ve yönetmelikleri değerlendirmek için izin şekilde sistematize.

Doğal olarak, sivil hakkının sırasında - medeni hukuk, bu ve çalışmanın ana nesne.

Yukarıdakilerin hepsi, özel hukuk olarak da çeşitli anlamları vardır ve sadece hukuk dalı olarak değil yorumlanabilir, ancak söylüyor:

- Yasal bilim;

- Bir eğitim kursu;

- Mevzuat bölümü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.