KanunDevlet ve hukuk

"Hız sınırı". maksimum hız sınırlama (SDA)

"Hız sınırı" bir sürücü olmak isteyen her kişi tanımak zorundadır. Genel olarak, bu konu çok önemlidir. O herkesin direksiyonuna oturmak hayal öğrenmelidir. İyi bir neden için, düzenlemeler vardır. onlar öğrenmek gerekir çünkü yollarda belli hız limitlerine uyulmasını gerektiren Trafik işaretleri, yaygındır. Ancak, her şey sırasıyla.

öğrenmek için gerekenler

ilk şey Rusya Federasyonu izin verilen maksimum hız saatte 130 kilometre olduğunu unutmamak gerekiyor. Ama her yerde. Bu maksimum yalnızca otoyollarda geçerlidir. Ve bunlar yol bölümleri kendilerini çok nadirdir. Ve onlar kesinlikle ile işaretçisi gerektiği "130 km / s."

ülke yollarda 90 km / saat maksimum hıza sürebilirim. doğal olarak arzu değil aşar. Bu yorumlarla net bir yol işaretleri yapar. Kentte saatte 60 kilometre hızla ilerlemesine izin verilmektedir. Ve bu maksimum değerdir. Sadece bu ayrıntıları bilmek yeterli değildir. Aslında, çok daha önemli şeyler ve bu değer daha ayrıntılı olarak anlatan.

mak.

3.24 - ilk ve en önemli belirtisi. Hız sınırı ve maksimum o böyle öngörür budur. Ve bu işaretçi, kesin, herkese tanıdık. gitmiyordu bile bu kişilerin sağ olsun. Bu, yuvarlak beyaz arka plan ve farklı Kırmızı "süs". O kategorik üzerinde gösterilen sayı aşan hızlarda seyahat yasaklamaktadır. 50 Yazılı? Bu nedenle, 50 km / saat Yukarıdaki hız yükselmesi imkansızdır.

Ama her şeyi bilmek değer, bir eğlenceli anı vardır. Bazen ülke yollarda saat maksimum hıza başına 40 kilometrelik işaretçi kuralcı sınırı koydu. o otuz sayısının genellikle eşit olmasına rağmen. Böyle zamanlarda, geçmek sürücüler, sadece çok yavaşlatmak, deyim yerindeyse, yavaşlatmak için zaman yok. Ve bunlar hangi bir kural olarak, orada görev, trafik polisi çoktur.

Aslında, durum belirsiz. Neden? Ve çünkü ülkeye yollar 3.24 işaretçi ve daha belirgin durmak olmamalıdır "30 km / h." Bu yapılan, ancak belirli koşullar altında yapılabilir. Ve onlar sonucuna varmıştır 150 metre uzaklıkta bu işaretçi 70 km / saat işareti ve ardından önce gelmesi gerekir - 50 km / s.

bitiş kısıtlamaları

"Hız sınırı", herkes gibi, tüm yol için geçerli olmayabilir. Doğal olarak, aynı zamanda "iptal" için bir işaretçi yok. O kod 3.25 altında bilinir. Ve bu işaretçi kısıtlama son verdiğini açıkladı. Bu beyaz zemin üzerinde siyah bir çerçeve sayısını gösterir de, birkaç satır geçti, yuvarlaktır.

Yine bazen diğer işaretçileri koydu. Bu da, SDA izin verdi. Yol işaretleri çoktur ve bazen (maksimum hız limiti de dahil olmak üzere) herhangi bir kısıtlama alanını belirlemek için, kod 3.31 altında bilinen işareti, kullanma - bir kaç ince çizgilerle geçildiği siyah sınır, beyaz bir daire.

Hız limitlerine ilavesi vardır diye adlandırılır. Genellikle bu plaka 8.2.1., Kapsama alanı belirler hangisi. Bu ölçüde ve oklar göstermiştir. Örneğin, sayı 200 içeren bir etiket ve altındaki "50 km / s azami hıza" bir işareti ise, iki yüz metre sürücü daha yüksek 50 km / s olmayacağını anlamına gelir. mesafesi geçti sonra, normal hız moduna dönebilirsiniz.

Bölge tehlikeli alanlar

Bu işaret "hız limiti" Orada koymak varsaymak mantıklıdır, nerede tehlikeli bölge başlar. Bildiğimiz gibi Buna göre, son derece dikkatli hareket etmek gerekir. Bir tehlike herhangi bir karakter tarafından giyilebilir.

Ama nasıl böyle bir arsa başını ve sonunu belirlemek için? Görme. Eğer üç kilometre 40 km / saat hızla hareket etmek zorunda ve sürücü çukurlar, çukurların vardır yolda gördüğü dahilinde, yol kırık olduğunu belirtti, o zaman duyumlara odaklanması gerekiyor. En kısa sürede o roadbed yine istikrarlı olduğunu hisseder olarak, zaten normal hız moduna geri dönebilirsiniz.

Ve enstrüman vardır - hız göstergeleri. mesafe ve makine kat ettiği mesafeyi ölçen Bu araba cihazı. işareti "Hız Limiti" alanında başlamasından sonra, kilometre sayacı okuma bakmak ve tehlike bölgesinin sonunda, üzerinde gösterileceği hesaplayın.

Kavşaklar ve yerleşim

Bu işaretin eylemleri "hız sınırı" bölge üzerinde metre ve kilometre göstergeler vardır sadece tabletleri tanımlanır bilerek değer. Sürücü kesişim girdikten sonra sayılı 3.24 olarak bilinen bir gösterici, sona erer. Ancak, herhangi bir komşu topraklarında ya da (bir orman veya alan yollar) geçmesini kalkış gibi kabul edilmez gerçeğini hatırlamakta. bu yerler yol ayrımına eşit değildir ve sonra imzalar beri eylem iptal edilmeyecektir.

Ve son olarak, yerleşim. 3.24 Eylem işaretçi işaretleri 5.23.2 ve 5.23.1 ters olabilir. Bu köyün başlangıcıdır. İşaretler uzunlamasına dikdörtgen plaka, beyaz arka plan ve siyah sınır gibi görünüyor. Bunlar köyün çizilmiş silueti olarak ister siyah herhangi bir şehirde yazılabilir.

Başka iptal işaretleri 5.24.1 ve 5.24.2 verilen. Bu yerleşim sonudur. Tam olarak önceki iki olarak aynı görünüyor, ama aynı zamanda kırmızı kalın çizgiyi geçti. Yine 5.25 bir işaretçi yok. o da köyün sonudur - Mavi arka plan, beyaz harfler, kırmızı çizgiyi geçti. Bu duruma göre, bu, belirli bir hız modu iptal yol işaretleri grubundan ayrılmış değildir.

Son bir işaretçi - 5.25. Bu - Köyün başlangıcı. O tam tersine, 60 km / s'ye kadar hızlarda hareket etmeye çağıran, iptal etmedi. Şöyle ki: şehrin adını yazılır mavi arka plan, beyaz harfler,.

Ne tavsiye edilir

Herkes yol işaretleri grup çoktur olduğunu bilir. Yani, yasaklayan ek olarak orada da tavsiye edilir. Bunlar 6,2 endeksi bulunmaktadır. Bu "hız önerilen" bir işaretidir. Bu yolun belirli bir bölümün saygı duyulmalıdır biridir. Kaplama ve birinci kavşak kadar sürer.

bu işaretlerin bir şekilde yuvarlatılmış köşeleri olan, kare. Mavi bir arka plan ve beyaz sayılarla ile karakterizedir. Hiçbir şey sürücülerin mecbur bu işaretler geldiğini belirtmek gerekir. Belirtilen oranda taşıyın ya da değil - zaten sürücüye doğrudan çözülür. Eğer düşünmek gerekir çünkü Ama yine de, sebepsiz oraya işaretçi koydu.

izin verilen asgari

Garip gelebilir, ama ilan maksimum hem de minimum sadece uyumu gerektiren işaretler vardır. İçeride beyaz numaraları ile, yuvarlak ve mavidir. Ve sürücü belirtilen oranda veya daha fazla olan ya taşımak için izin verilir. işareti numarası "60" görebilirsiniz eğer bu o zaman en az 60 km / s, az olmamak gitmek gerekir vardır.

Ve işaretçi geçerli olan uç bölgesi, 4.7 genelde yaygın olarak ifade etti. beyaz figür ile aynı yuvarlak mavi işaret, sadece kırmızı çizgiyi geçti. Bu en azından iptal beyan ve gözlenebilir anlamına gelir.

İlginçtir, bir yol kesimi üzerinde ise 4.6 (yani işaretçi asgari hız) bir işaretidir, daha sonra sürücü kurallarını ihlal durumunda, araba trafik polisi hizmeti çalışmıyor durdurun.

Aşırı hız verilecek para cezaları

Köprüde hız sınırı, yollar, karayolları bir nedeni belirlenmiş. kuralları ihlal ederseniz, o zaman ceza kazanabilirsiniz. Örneğin, için hızını aşan saatte 20-40 kilometre (ama artık!) 500 ruble ödemek zorunda olacak. bildiğiniz gibi bir sürücünün yakın gelecekte bir ödeme yaparak Şimdi, eğer, o% 50 indirim uygulanacaktır.

sürücünün norm daha yüksek 60-80 km / saat hızla hareket edilmişse, 2000-2500 ruble ödemek zorunda kalacak. Ya da 4-6 ay boyunca ehliyet mahrum edilebilir. Trafik çözümleri bağlıdır. vaka adliyeye sevk edilirse, o zaman itiraz edilebilir, nedenle hakları olmadan kalması yerine, belirtilen miktarda ödeme yapmak daha kolaydır eğer sık sık, şalterleri yapmak.

80 km / h aşarsa, o zaman güle güle veya beş bin veya altı aya kadar haklarıyla söylemek zorundayım. Bir kişinin yine bu hükmü ihlal ettiğinde Ama, bu imkansız bir yıl süreyle aracı kullanmak üzere yapabilirsiniz.

diğer cezalar

Sadece aşırı hızdan ceza olabileceğini sanmıyorum. Çok yavaş hareket de cezalandırılır. işaretler veya işareti belirtilen minimum hızda geçmek için talimat ama şoför göz ardı ederse 500 ruble para cezası dayanır. Bir önceki durumda açıklandığı gibi Ama bu ihlali ciddi olarak cezalandırılabilir değildir.

aslında zaten başka dikkat çekmek sarı işaretler hız sınırını yapıyor neden bu yolda daha odaklı olmalıdır bu.

ince değil, ama araba ulaşım bir araç olduğu gerçeğidir tehlikeyi arttı çünkü astronomik rakamlara hızını aşması gerek yoktur. Ve 110, 130, 150 ve üzeri bir işareti bir hız göstergesinin oku "koyarak", insanlar risk altında birçok insanın hayatını şunlardır: Kendinizi, yolcular, yayalar ve diğer sürücüler. Bu nedenle, böyle bir acele olsun veya olmasın düşünün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.