OtomobilArabalar

"Ana yol": yönü ve eylem alanı

Bugünün yazıda iyi bir sürüş deneyimine sahip bir acemi gibi soru ve sürücülerin bir sürü ile ilişkilidir işareti "Ana Yol" (2.1), tartışacağız. Kural olarak, yolun, onun yönünü değiştiren bir yerde işareti tam olarak nasıl çalıştığını anlamaya yanı sıra eylem bölgesini durur yeri belirlemek için en zor olandır. Bunlar ve söz konusu işaretin ilgili diğer konular, biz daha yakından bakmak.

Yolun hangi bölümü 2.1 ile belirtilir

işaret "ana yol" öncelik belirtmek gerçeğini ifade eder. Bu yolu üzerinde yer almaktadır, bunun kesişen karayolunda üzerinde bir avantaja sahiptir. Ve onlar da kesişim düzenlenmiş veya kesiştiği yolun bu bölüme bir girişi olan istemeyen yerlerde genellikle yok.

Diğer bir deyişle, tarif edilen karakter geçen dizisini belirtir düzensiz kesişimi (Bu arada, ışık düzenleyici ve işaretin etkisini geçersiz). ayrıca kurulmuş ve ana yol ve sürücü gerekli olan yöne gösteren plaka (8.13), olabilir altında kesişme kesişme önceliğini belirlemek için dikkate alınması gereken.

ana yol gösterir işareti nedir

Yol, Pes istediğiniz trafik, beyaz kutunun içinde bulunan sarı eşkenar dörtgen şeklinde işareti ile belirtilmiştir. işareti "Ana yol" hiçbir analog var, bir nedeni şekline sahiptir, bu nedenle işaret bile geri taraftan, kesişme herhangi bir streç tarafından tespit etmek kolaydır. Bu doğru zor yol sürüş öncelik vermesine yardımcı olur.

Daha fazla güvenlik için, tecrübesi ile sürücü kavşak yaklaşırken, yavaşlatmak ve yakından bunu doğru köşeyi düşünün tavsiye etti. işareti yoksa, üzerinde birine sonra sürme yakın bulunan sol köşede, bakmak ve. Bu doğru gezinmek ve yol vermek gerekip gerekmediğini anlamak için yardımcı olacaktır.

işareti ayarlı değilse ana yolların hangi belirleyebilir nasıl

Her Köyde işareti "ana yol", bu makalede görebilirsiniz fotoğraflar kavşaklarda ayarlanır. Ama açık olalım ve bu izi yok olup olmadığını, ana yol tanımlayabilirsiniz hangi yol?

Böyle durumlarda, yol yüzeyi ve bitişik yolların yerini ve kazanacaktır. Toprağın ya da bitişik bölgelerde bitişik kalkış olan birine göre bir sert kaplama olduğu yerde büyük durum yalnızca bir alacaktır.

Bu arada, bir tali yol, kavşak çevresinde bir kaplama olsa bile, yine de başa geçer birine eşit değerdedir olmaz unutmayın.

Yeri ayar işareti

Yol işareti "ana yol" faaliyete başlamasından mesafeye göre yerleştirilir. İşaret kavşak hemen önce monte edilebilir ve hangi sınırlama geçerli olacaktır vardır.

tüm kavşaklar açıklanan Önce işareti öncelik tekrarlanır. Bu önlem sayesinde işareti "yol açın" (2.4) "The Crossing ..." (2.3.1) veya "tali yol Kavşağı" (2.3.2 - 2.3.7) doğası gereklidir, bitişik yan sokakların çıkışında önce yüklenir. Bu işaretlerin Tüm ana yol geçtikten ancak durdurmadan veya onsuz gerektir gitmekten vazgeçmek gerektirdiğini haberdar değildir. bilgi 2.1 çoğaltılamaz oturum tamamlamak için.

Bu arada, yerine bir kere, "Ana yol" tekrarlanan işareti bazen kullanılan ve markanın çeşitleri biridir "ana yola bitişik." Ama doğru kavşak öncesi ve ondan bir mesafeye konulmuş değil göz önüne alındığında - bu şehir ortamında yapmak oldukça zordur. Bu nedenle, bu kombinasyon değil genellikle yerleşim yerlerinde ve arkalarında kullanılır.

Kapsama işareti "ana yol"

yerleşim yerlerinde bu arada, sadece o oldu kavşağı üzerinde öncelikleri önerir çünkü aslında, montaj konumu dışında herhangi bir kapsama sahip olmadığından her kavşağın önünde işaretinin çoğaltılması da gerektirir.

işaret yolunun başlangıcında yerleştirilirse (yani kesişme sonra), tüm yol kesimi için uzatılır aksiyon. Ve orada, yolun belirten bir binbaşı, kurulan etiket 2.2, olmaktan çıkar nerede. Bu arada, bu sembol bir tali yol hemen açılmıyor unutmayın, bu açıkça önünüzde eşdeğer yolların kavşak olduğunu ortaya koyuyor.

işareti yapar nasıl "ana yol değişiklikleri yönü"

Hiçbir belirgin işaretler varsa, o öncelikli yol düz başlık anlamına gelir. onun yönde bir değişiklik olması durumunda ek bir işareti olarak ayarlayın.

Deneyimli sürücüler tarafından onaylandıktan sonra, en zor ana yol yönünü değiştirir kavşağı üzerinde eylemlerini planlamak için. eşdeğer ve eşit olmayan geçişlerin kavşak: Bu yol bölümünün sorunlar iki birleştirir. Ve bu gibi durumlarda sürücülerin ana hata (biz zaten yukarıda tartıştığımız gibi) onlar kavşağın köşe düşünmeden bakın sadece bu karakterler dikkate almak olmasıdır.

Öncelikli yolun değişen yönü ile kavşakta olan bir durumu düşünün. Hem siz ve sürücü ayakta, örneğin, sağ kavşak için önce hareketinde bir avantaj sağlar aynı işareti "ana yol", bakın! Ve bu kazadan sonra sadece daha sonra, kural olarak, bulunursa! Peki bu koşullarda düzgün hareket etmek?

bir kavşak yönde öncelikli yol değişiklik olması durumunda sürücünün algoritması

  • Göbekli olmak, onun iki tarafın tüm düşünmek unutmak ve dikkate almak emin olun plaka ana yolun yönünü gösterir 8.13 olduğunu bilmiyorum.
  • Bir zihinsel kavşağın merkezinde koymak ve sonra geniş satırını ana yol gösterebilir işaret ve dar iki - İkincil.
  • Geçici bilinç ikincil bir silme, ana plan hakkında hatırlamak zorunda. Sonra sen ve ana yolun diğer tarafında sürücü, kurala göre hareket etmelidir "Hitch hakkı."
  • Doğal olarak, ilk hareketi böyle girişim vardır biri olacak.
  • Makine ana arsadan dağıtmak sonra sadece idi aynı model ikincil yollarda bulunan araçlar, hareket etmeye başlar.

çok zor kesişme iki simetrik ve seyahat etmek kolay devre ayrılabilir unutmayın.

işaretinin ihlali

Bir sürücü trafik işaretleri ihlal zaman, yani başarısızlık bir kavşakta araba tercihli trafik sağlamak için bu da unutmayın, bu tür eylemler 1000 ruble para cezası ile AP RF tarafından Madde 12,13 ve cezalandırılabilir göre sınıflandırılır. Ve yasaklandı durmaksızın seyahat, söz konusu olduğunda, sürücü makaleye göre cezalandırılır. AP RF uyarı veya 500 ruble para cezası ile 12.16.

Kendine size kurallardan herhangi ihlali için ceza derece gezinme şansı verecek bir tablo trafik cezaları, alın.

Ana sayılır yolda, kavşağa girmek edenlere Önerileri

Ve son olarak, bunu bir işaret "ana yol" geçmiş bir kavşak yaklaştı olanların üzerine etkilemek istiyorum: yan yolda bu anda olan sürücüler, yolun kurallarını hatırlamıyorum unutmayın!

Bir an bu konuda unutmadan hemen kavşak geçmeye çalışmayın. İlk başta, durdurmak ve aşağı olduğundan emin olun ve sadece bunun farkına, yola devam. Yola ancak böyle bir tutum güvenle önünü açmak ve başarıyla olaysız nereden için acele var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.