Tarım

Bir arı suşları İpuçları acemi arıcı nasıl yapılır

Bir apiary al, düzgün ona bakmak gerekir. zorunlu olay kesimleri arıların oluşumdur. Bu prosedür yılda iki kez yapılır: ilkbahar ve sonbaharda. kesimler kurulması sayesinde onlar geliştirmek ve çarpma ve bal miktarı artar. her şey yolunda Yani, sen bölünmüş arı kolonisinin ve daha fazlası gibi suşları nasıl bilmek gerekir. makalesinde bu konuda okuyun.

bir dalı nedir?

Bu arılar ve kuluçka, bunlar ana ailelerden seçilir. Çelikler arılar yapay aileleri içinde çoğaltmak için yeteneği var. arılık kurulmasından önce uçağı ve genç arıları tutulmalıdır. Bu bir önkoşuldur. rahim erken dönemlerinde sürüsü satın alınan veya bağımsız görüntülenir. Önemli olan ana bal koleksiyonunda çok önce yumurtlamaya başladığını, yaklaşık kırk gün önce başlar.

bir suşları Bu etkinliğin düzenlenmesinde ideal zamanlama uygun olarak oluşturulmuş ise, kuluçka büyük bir aile katlanarak çoğalır. güçlü almak zaman bir çok bal koleksiyonuna arıların kesimler, başlıca ailelerin arılar eşit işe gelecekte yeni yerine alışması.

Neden arıların suşları taşınan?

Bu neden gerekli olduğunu Deneyimli arıcılar biliyorum. Ama bu konuda acemi arıcı bilgi engel olmaz. arıların layering sırasında işgücünü artırmak ve en önemlisi - temel rüşvet oluşmuş olgun yavrularını elde etmek ve arılar eğilimi doğal kaynıyordu, engeller.

çeliklerinin Teşkilatı - karlı bir iş, bir arılık aileler olarak satın alma olmadan iki katı kadar olur. Buna göre, bal daha olacak, ama miktar daha kötü kalitesini etkilemez. Bal aynı lezzetlidir.

acemi arıcı başka bir nedenle arıların suşları yapıyor bilmelidir. kraliçeler soğuk dönemini wintered anda, sağlıklı bir değiştirme alma şansı çok azdır. Ama bahar aylarında bir kovanda yerleştirildi taze arı, onu terk edebilir.

Neden arılar aile uçağı ihtiyaç vardır?

Bu bireyler erkektir. Arı insansız döllenmemiş yumurtalar sayesinde doğar. Diğer böcekler boyutları farklıdır: rahim daha işçi arı daha fazla ve daha azdır.

Arı drone polen toplamak için kısa hortum, eksiklik sokmasına ve cihazlarla donatılmış. Bu nedenle, erkek larvaları besleme olmadan nektar toplamak ve yuva korur etmez. Rahim kendisinin döllenme, koruma ve besleme - damızlıktı temel amacı.

Nasıl arıların suşları oluşturmak için?

Bu prosedür tek tek veya ekipler tarafından gerçekleştirilebilir. Tüm arı enfekte edebilen hastalık yokluğunda iki ya da üç, - Bireysel arı aynı aileden oluşan suşlar, ve toplayıcı. Kesimler cenin, çorak karnındaki yapmak ve olgunluk aşamasında likör için.

bal toplama erken dönemlerinde gerçekleştirilir bölgelerde, farklı sonuçlar kraliçelerini katman veya başarılı wintered gelmiş kesimleri böcekleri toplayarak elde edilir. Rahim ondan arı bal koleksiyonunda ve diğerinden katılmak çok önemlidir.

Her bir önceden için boş bir kovanı, kendi izolasyon malzemesinin, hücre yerleştirilmesi ile hazırlanır. apiary yaslanmış kovanlarını kullanılırsa, genç arılar bir yan cebinde yerleştirilir. Ana ailesi ile iletişim kurmak için tahta izole edilir. Her bölme kendi çentik vardır. Arılar kovan ön duvarlar farklı renklerde boyanmış ve tahta dik ayrılır, onları karıştırmayın.

arı suşları yapmak amacıyla, kuluçka iki kilogram bir buçuk daha fazla ağırlığa sahip sürüleri, alınır. Onlar güçlü olmak zorunda. Nasıl suşları yapılır? Bira aile kovanında dokuz kare kaplar eğer yapılabilir ve bunlardan yedi bir kuluçka var. Süreyi tamamen kaplayan, olgun damızlık ve arılar ile bir kare alırsak, hiçbir zarar olmaz. Bu manipülasyon on gün içinde iki kez yapılabilir.

Bu kuluçka yetiştirme etkilemez. arıların bir aileden Seçilen diğer kraliçeler ortaya çıkmıştır larva sayısını artırmak için. Fetal koyunların varlığından Yeni kupürleri hızla büyürler. Gerekirse, tekrar ayrılabilir.

Saat kaçta suşları gerekiyor?

Baharda Arılığımın içinde yapılması gereken ilk şey, ailesinin gücünü yeniden sağlamaktır. dış hava sıcaklığı on derece veya daha fazla olduğunda Arılar uyan. Nasıl suşları yapılır? Bunu yapmak için, soğuk günlerde kesimler oluşumunu başlatmak için kabul edilemez, güneşli bir günde seçin. tam tarih arı kovanı içeren bölgeye bağlı olarak belirlenir. kovanında musluk deliği arıların güney çıkışından yönlendirilir Ama eğer kış aylarında bile beklenebilir. arıların Bahar suşları iki modeli yapılabilir.

Erken ilkbaharda arıların Suşlar

Bu zorunlu bir işlemdir. arılık içinde arıların verimliliği artırmak için bir ihtiyaç olduğu bir zamanda, onun için çok önemlidir. Nasıl suşları yapılır? Erken kupürleri başında veya nisan ortasında yapılır. Daha sonra başlatırsanız, arılar sürüsü başlamak, bütün aile kontrolünü kaybetti. operasyonun başında, hava sıcaklığı az 20 derece olmamalıdır.

Geç ilkbaharda arıların Suşlar

arılar eğitim amaçlarını gerçekleştirmek veya çiftleşme sezonu ile bağlantılı olarak görevden dönmeye olamaz çünkü bu anlamda o, kupürleri yapmak risklidir. Fetal rahim varsa Ve, hiçbir damızlık olacak. Bu durumda, toplanan bal miktarı önemli ölçüde azalır.

formasyon katman ailesinin son dönem olarak güçlü almak ve onların rahim ve uçağı sahip olması gerekir. Geç yürütmek için arılar ideal zamandır Mayıs ayı ortası veya sonu olduğu sığar.

kesimler ve seçim kriterlerinin kuluçka oluşumu

suşları yapmak için, daha iyi gün ortasında daha yakın çerçevesi seçin. Şu anda, arılar iyi yıllar ve zaten sahada nektar ve polen arayan yaşlı böceklerin çoğu. Apiary genç olmayan uçan arıların karşılayabilir.

Eh, katman eski arılar küçük miktarlarda olacaksa. kendilerinin bir kez daha eski kovanda dönmek ederken Aksi halde, kötü ve hatta öldürülen yeni rahim alacaktır. Bu durumda, suşları daha zayıf hale gelir. kupürleri genç bir sürü, ama arılar olmayan uçan olacaksa, yeni kraliçenin alımı ile herhangi bir sorun olmaz.

kesimler için genç arıların oluşma düzeyinde, olgun yavrularıyla bir çerçeve almak gerekir. çerçeve üzerinde Açık kuluçka minimum miktarda bulunması gerekir. Muayenede gereklidir çerçeve rahim yoktur emin olmak için. diye yanlışlıkla hala devam ederse, derhal nakli gerekir. Bunu yapmak için, damızlık farklı bir çerçeve kullanır. İlk olarak, bir kap içine yerleştirilmiş ve daha sonra kovan aktarılır.

ailelerin bölünmesi, zeminin uçuş

Bu yöntem gelenekseldir. kesimler oluşturulmasında arı kolonisinin bölünme ikiye, ya da onlar uçakta katın söylediği gibi. Bu yöntem farklı yaşlardaki kupürleri kez doğal bir sürüsü olarak işletilen arılar, olsun, onlar böyle devam, yeni bir yere adapte güçlenmeye ve gerekmez aslında oluşur. Böcekler kuluçka ve peteklerin inşası bakımı, nektar ve polen, su dağıtımını toplamak. Onların zamanlama prosedürü katmanlarını etkilemez.

yöntem Tsvetkova katman oluşumu

Bu aile sürüsü hazırlanıyor başladığında arıların suşları yapmak geleneksel yöntemden farklıdır. Orada erkek arısı kuluçka olmak ve böcekler kase inşa etmeye başlayacaktır ortaya çıkar.

Aile ikiye bölünüp ayrı ayrı kovanlarına yerleştirilir. Açık kuluçka - hayır rahim yoktur bölümde. Bu kovan yerinde kalır. Başka bir rahim içine yerleştirilir ve kuluçka kapatılır. Bu bölünme yoluyla zaman hareketli kovanlarını geçirmek ve arılar üzerlerinde sinek nasıl izlemek için gerek yoktur. Bu yöntem, ailenin bölünmesi sağlayan kara kara ölümünü ortadan kaldırır. Buna ek olarak, yem talan edilmeyecektir.

Formasyon kupürleri aile bölünme doğal olarak oluşur. arılar Uçan, çoğu özgün konumuna, onların kovana iade edilir. Ama bir rahim olmadan arı ailesi. arı daha az bir kısmı rahim yanında duran kovanı girer. Bir rahim olmadan kovandan Böcekler onlar açık yavrularını hakim gibi farklı bir arı evde sinek asla ve birçok yumurta kısmında yoğunlaşmaktadır.

Bu yöntemin başlıca dezavantajı, kesimler oluşumunda arıların düzensiz bölümüdür. Daha az böceklerle ailenin gücü yakında arılar olarak kurtaracaktır rağmen birkaç gün şapkalı kara kara çıkıyor.

Baharda arılık arıların

Böcekler böylece güç tüketimini ve beslemeyi tasarruf rüya halinde kışı geçirirler. Kışın soğuk ailede ısıtmak için bir top oluşturur. Apiary bahar uyanış: böcekler uyuşukluk durumuna çıkıyor. Bu bir göstergesi, ortam hava sıcaklığı, en az on santigrat derece zorunluluktur. Bu dönem, Şubat sonu veya Mart ayı başında başlar.

sezon sonuna kadar rahim olarak yay artar arıların sayısı günde bir kenara 1.500 yumurta ayarlamak mümkün. bahar, bal bağımlı toplama ve ürünlerinin üretiminde ailesini nasıl geliştirileceğini itibaren. Bu nedenle, kışın, arıcılar arılık düzeni sağlamak için tüm Boş zaman ayırabilmek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.