ÇirkinlikEv güvenlik

Binalar ve yapılar Temelleri Yangın güvenliği

Ülkede gerçekleşen tüm yangınların dörtte üçü, konut binalarında kaydedilir. Her yıl kendi sonucunda fazla on beş bin kişi öldü. Nedenle, konforlu ve güvenli bir yerleşim alanında etkili adımlar atması önemlidir. Ve bu tedbirlerin bir bina ve yapıların yangın güvenliği gibi, böyle bir faktör için düzenleyici gereksinimleri sıkın etmektir. yerleşim alanlarında zorunlu yangın sigortası getirilmelidir. Ve halk kuyu gerekli güvenlik önlemleri hakkında bilgi verilmelidir.

İşte SNIP gereklerine uygun olarak tasarlanmış bazı temel yangın güvenliği hükümleri bulunmaktadır.

  • konut binalarda, yaş ve sağlık bağımsız olarak tüm sakinlerinin zamanında ve ulaşılabilir tahliye için fırsat sağlamak belirli mühendislik ve tasarım çözümleri sağlamaktadır.
  • hem doğrudan ve dolaylı - binaların ve yapıların yangın güvenliği gibi neden hasarı sınırlamak mümkün olduğu kadar yakın nesnelere, yangın yayılımını ekarte edilmelidir.
  • Binanın inşaatı aşamasında olan yangın önleme tedbirleri (tabii ki, proje tarafından sağlanan) bir önceliktir. inşaatta yangın güvenliği belirlenen prosedüre uygun olarak kesinlikle gözlenmektedir.
  • konut operasyonda tasarım, mühendislik değişiklikleri ve binaların ve yapıların yangın güvenliği için bir proje olmadan gelişme hacmini izin verilmez.
  • yangın yükü ve binanın belli bir kısmında olabilecek kişilerin sayısının sınırlandırılması: Bazı projeler belirli koşullar altında yapımına izin verilir. Bu durumda, iç, göze çarpan yerlerde, bildirimler veri sınırlamaları yerleştirilen ve yönetim spesifik düzenlemelerin geliştirilmesini gerektirmektedir edilmelidir.
  • binaların ve yapıların yangın güvenliği dikkate ilgili yangın bölümlerin konumu ve onların teknik donanım alarak yapılmalıdır.

Biz konut binaları ve endüstriyel binaların yangın güvenliği gereksinimlerini karşılaştırmak, ikincisi daha sert olma eğilimi görülebilir. depo veya endüstriyel binalar için kaplama malzemeleri alev duman, toksinler ayırma ile ilgili olarak gelişmiş özelliklere sahiptir olmalıdır. daire içinde böyle sıkı kısıtlamalar bitirme için malzemeler empoze edilmez. Sonuç olarak, sık konaklama kullanılan , halı yanıcı ve tehlikeli yanma ürünlerinin büyük miktarlarda üretmek duvar bitirme malzemeleri,.

Buna ek olarak, gaz patlaması vakalarının sayıda ev binlerce mutfaklarda her yıl sabittir. durumu iyileştirmek için önlemler alınmadığı takdirde, bu ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, yangın güvenliği mevcut düzenleyici kontrol seviyesi kazaların neden olduğu hasarı azaltmak için hizmet ve bu alanda bugüne kadar mevcut sorunlara dikkat çekiyor.

Binaların Yangın koruma - göz ardı edilemez ayrıntılı teknik ve operasyonel çözümler karmaşık!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.