Kendini yetiştirmePsikoloji

Bilimde yeni bir kelime olarak Reinin

bilmediği bilim olarak sosyonik hakkında önce bile yarım asır. Ama bu günlerde bu yeni hayranlarından kamp, ama zaten her yıl daha da fazla bir bilim layık bir yer kapsamlı kendisi kazandı ve gelmiştir. Şimdi sosyonik gelişimini takip edilmesi kolay yeterli kadar, yirminci yüzyılın 70'li kökenli. Kurucu Litvanyalı ekonomist ve psikolog Ausra Augustinavichiute oldu. Bugün birçok kişi olmasına rağmen güçlü bir ilişki vardır: sosyonik - Reinin - biz kökeni hakkında unutmayacağız.

sosyonik kökeni

Zaten 1970'lerin başlarında Augustinavichiute ilk İsviçreli psikiyatrist Jung tipolojisi ile tanıştı Carl Gustav, Polonya Anton Kempinsky gelen bilgiler metabolizma psikiyatrist teorisi ve Freudyen psikanaliz teorisi. Aushra Augustinavichiute zaten bilinen yapı yanında ortaya koydu ruhunun (yapı) sırayla bakılmaksızın niyet ve arzu, insanların psikolojik türlerini tespit edildiğinde ilişki yapısını bulunmaktadır.

insan türleri hakkında bir bilim ve aralarındaki ilişki olarak sosyonik tanımlayın. O inceleyen psikolojik uyumluluk ve ayrıca insan ve çevresi arasındaki kendileri arasında bilgi.

günlük yaşamda sosyonik

insan iletişim özellikleri, onun yeteneği profesyonel eğilimleri yanı sıra güçlü ve psikolojik türü olarak tanımlanan bireyin zayıf yönleri. Şu işe alım ajansları, danışma merkezleri, socionic danışmanlık ve koçluk uygulamalarında oldukça yaygın sosyonik ve hatta evlilik ajansları pratikte.

psikoterapi yeni bir turu - klasik psikolojik yaklaşımların üst üste binmesi, psikolojik sorunlar, mesleki ve kişisel büyüme ve gelişme sorunları tipolojik için. tipolojik özelliklerine odaklanarak, bazı başlangıç noktası alabilir veya olası bir hedef artan analizi için referans noktası, hızlı, ancak verimli bir duruma geçirilmesi ve geliştirilmesi için nedenleri, fırsat ve seçenekleri oluşan resmin anlama verilen "marker" olarak anılacaktır.

Şu anda, bazı socionic okullar (socionic teşhis) yazarken Reinin kullandı.

Sosyonik yeni turu

Reinin - Rus matematikçi ve bir psikolog, şimdiki St. Petersburg bir yerlisi - Bilgi ve enerji metabolizmasında veya sosyal tip kişi, tespit ve Grigoriem Romanovichem Reyninym kanıtlanmış gibi bir onbeş ortogonal ikili nitelikler.

1980 yılında meslektaşı Larisoy Kobrinskoy ile Ausra Augustinavichiute dört zaten bilinen Jung ek olarak, 11 dikotomik işaretler olduğunu ileri sürmüşlerdir ve çok Jung ikiliklerini çarparak olduğunu oluşturulur. Bu sürdürülebilir tanımını sabit şeyin temelinde, matematiksel temelini varsayımda altında Biraz sonra, Petersburg matematikçi Reinin sahiplenildi edildi - Reinin. aşağıdaki gibi Grigoriy Reynin bakış matematiksel açıdan, işaretler haklı: X ve Y den, biz X *, Y kazanın iki ortogonal ikili özelliklerdir - önceliği da önceki iki ortogonal olarak kabul edildiğini ikili niteliği. Genel olarak, türevleri ve bunların türevleri de dahil olmak üzere (n mevcudiyetinde bağımsız ayrımlarla, doğal olarak) 2 ^ (n-1) -n türevleri ortogonal özelliklerini alabilir. Bu duruma göre, çarparak dört adet bağımsız Jung ikiye ayırma on türevleri özelliklerini elde.

Matematiksel gerekçe işaretleri

Grigoriy Reynin bu 16 çok iyi bilinen bir başka matematiksel yöntemlerle kanıtlanmıştır kişilik tipleri dört özelliğe ayrılabilir, bunlar daha 11 yolları ayrılabilir.

Reinin (tablo)

kanıt

ILE

SEI

DGD

LII

EİE

LSI

SLE

IEI

SEE

\ Etik mantığı

+

-

-

+

-

+

+

-

-

Sezgi \ Sensörü

+

-

-

+

+

-

-

+

-

Disadönüklük \ İçedönüklük

+

-

+

-

+

-

+

-

+

\ Akılcılık mantıksızlık

+

+

-

-

-

-

+

+

+

Demokrasi \ Aristocracy

+

+

+

+

-

-

-

-

+

Uysallık \ Inatçılık

+

+

-

-

-

-

+

+

-

Dikkatsizlik \ öngörü

+

+

-

-

+

+

-

-

-

Konstruktsivizm \ Emotivism

+

-

+

-

+

-

+

-

-

Taktik \ Strateji

+

-

+

-

-

+

-

+

-

Statik \ Dinamikleri

+

-

-

+

-

+

+

-

+

Pozitivizm \ negativism

+

-

+

-

-

+

-

+

+

Süreç \ Sonucu

+

+

-

-

+

+

-

-

+

Gaiety \ Önem

+

+

+

+

+

+

+

+

-

Sağduyu \ Kararlılık

+

+

+

+

-

-

-

-

-

Kvestimnost \ Deklatimnost

+

-

-

+

+

-

-

+

+

Orada Reinin (Tablo gösterir). Bununla birlikte, Rainin zaten bilinen bir özelliği, 4 değil, tam set nekorelliruyuschih (ortogonal) özellikleri vardır ve dört on türevleri özelliklerin elde edilmesi çarparak olduğu ortaya çıkmıştır. Bazı sotsioniki Reinin tespit iddia - eşit ve türevleri herhangi bir bağımsız dört karar almakta elde edilebilir.

Bugün, herhangi bulmak için yeterli bilgilerin maksimum erişilebilirlik çağında. Bu, özellikle, ve Reinin (Test Hesaplama veya TİM, bilgi metabolizma tipi). Daha yaygın grup rasyonalite - mantıksızlık, mantık - etiği, içe dönüklük - dışa dönüklük ve duyum - sezgi. Ek özelliklerin tanıtımı yanı sıra oluşumu ve bilim olarak gelişme sotsioniki için büyük bir artış testi tablo önemli ölçüde basitleştirilmiş belirleme süreci türü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.