HobiDikiş

Bir yazlık elbise nasıl hızlı bir şekilde dikilir? Bir not için iğne kadınlarına

Basit bir yazlık elbise dikmek nasıl sıcak güneşli günlerin gelişi ile soru, birçok iğne kadın - severler kendi başlarına kıyafet yapmak istendi. Fantazi ve bazı teorik bilgiler bu sorunun çözümünde yardımcı olacaktır ve sonuç olarak çok ilginç bir yazlık kıyafeti ortaya çıkacaktır. Öyleyse, bir yaz elbisesinin nasıl dikileceğini hemen öğrenelim.

Yaptığımız ilk şey, modeli belirlemek. Eğer dergide bir yerde bulursanız, o zaman bu resim kullanışlı olacaktır, eğer stili kendiniz icat ettiyseniz, o zaman bir eskiz çizmeniz gerekecek - bu desenin yapımını kolaylaştıracaktır. Sonra, kumaş ve aksesuarları (iplikler, örgü, elastik, dantel, vb.) Seçiyoruz.

Bir elbiseyi çabucak dikmek için, çok fazla ölçüm ve küçük detay kesimi gerektirmeyen en basit tarzı seçmek gerekir. Kılıfsız bir tunik veya ince kayışlar üzerinde bir elbise biçiminde olan bir plaj elbisesi olabilir, bunun gövdesi elastik bant dizisiyle birleştirilir. Başka bir seçenek de yerde bir Yunan kıyafeti. Bu çok ilginç görünümlü model hızlı ve basit bir şekilde dikilir. Bu üç seçeneği daha ayrıntılı olarak analiz edelim:

  • Elbise Tunik

Bir yazlık elbiseyi bir tunik formunda hızla dikmek nasıl ve bunun için neye ihtiyaç duyuluyor? Elbette, öncelikle rakamımızı, yani kalçayı, belimizi ve göğsümüzü ölçüyoruz. En büyük hacim için, 5-7 cm ekleyin, sonra elbisenin istenilen uzunluğunu belirleyin. Kumaşların iki uzunluğa ihtiyacı olacaktır. Burada özel bir desen gerekli değildir, bu nedenle kumaşı yarıya katlayıp tüm ölçümleri ona aktarıyoruz. Ön ve arka çarşafların genişliği önlem + artışın yarısına eşit olmalıdır. Bükülme boynunu kesiyoruz, istenen uzunluğa bağlı olarak kol dayama çiziyoruz. Detay kesip, yan dikişleri dikin, boyun, alt ve kol deliklerini işleyin ve aslında elbise hazırdır, yalnızca ayrıntıları eklemek için kalır. Göğüs altı ya da bel seviyesinin altında, elastik bandı ayarlayarak doğru silüeti süsleyebilirsiniz.

  • Korse ile elbise

İşteki bu kıyafetle, bir kız öğrenci bile bu türden bir yazlık dikiĢi hızla dikebilir, çünkü hiç sorun olmamalı. Bunu yapmak için, dikdörtgen bir kumaş parçasına ihtiyacınız vardır: uzunluk elbisenin uzunluğuna eşittir + 4 cm, genişlik, kalçanın hacmine eşittir + serbestçe sığdırmak için 10 cm. Dikdörtgenden üst kenara 3-4 cm kadar kanca yaparak, bir trapez şeklinde bir elbisenin iki ayrıntısını kesiyoruz. Yan dikişleri dikin, ürünün üstü ve alt kısmı işlenir ve bir dizi kauçuk kullanarak, tüm kasnak yüksekliğine birbirinden 1-1.5 cm kadar uzaktaki çizgileri yatırırız. Son aşamada - kayışlar, onlarla yapabilmenize rağmen.

  • Yerde Yunan elbisesi

Göz önüne koymayı teklif ettiğim model tek bir bez parçası ile oluşturulmuştur. Malzeme elbisenin iki katı kadar uzunluğa ihtiyaç duyacaktır. Bu yüzden, yarımı yarıya kadar katlayın, boynunu kesin, iş parçasını kendimize koyun ve dekolte ve kol dayama derinliğini özetleyin. Yan dikişleri, elbisenin alt kısmını, kol dayamalarını ve koparmayı işleriz. Bel hattında ve memenin altında 2-4 cm genişliğinde aynı kumaş elastik bantlarla örtülürüz Süsleme veya çiçek desenli özel dekoratif bantlar seçebilirsiniz.

Şimdi özel bir desene sahip olmaksızın yazlık elbise modellerini çabucak nasıl dikileceğini biliyorsun, basitçe anlayışlı ve perdelerle eklemelisin. Bu kıyafetler, plajda ve akşam yürüyüşlerinde dinlenmek için idealdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.