SağlıkMüstahzarlar

Polideeks'in araçları. Yorumlar. soyut

"Poliüreks fenilefrinli ilaç" antimikrobiyal, anti-inflamatuar bir etkiye sahiptir. İlaç, enfeksiyöz, inflamatuvar bir tipte orta kulak patolojilerini provoke eden gram negatif ve gram pozitif bakterilerin çoğuna karşı aktiftir.

tanıklık

"Polidex", (uzman incelemelerinin bunu işaret ettiğini) dış kulak iltihabı için etkili olduğunu ve bunun da dahil olmak üzere işitsel dış geçişin egzamasında bulaştığı anlamına gelir. Endikasyonlar, kulak zarına zarar vermeden akut yolda otitis media içerir.

Uygulama metodu

"Poliüreksa fenilefrinli" aracı, her kulakta günde iki kez yetişkinlere 1-5 damla damla tavsiye etmektedir. Çocuklara doz - her işitsel işlemde 1-2 damla 2 r / d. Uygulama süresi patolojinin şiddetine ve doğasına bağlıdır (ortalama yedi gün). İnspirasyondan önce, şişenin vücut sıcaklığına yakın bir sıcaklık alması için şişe elle tutulmalıdır. Bu, kulağa serin bir sıvı girdikten sonra rahatsızlıktan kaçınır.

Kontrendikasyonlar

Timpanik membranda travmatik veya enfeksiyöz lezyonlar için "Polidex" (doktorların ifadeleri bunu kanıtlıyor) ilacı için önerilmez . Kontrendikasyonları bileşenlerin hoşgörüsüzlüğünü içerir.

Yan etkiler

İlaç "Polidex" (hastaların derlemeleri bu konuda uyarıyor) hipersensitivite nedeniyle deri alerjik reaksiyonlarına neden olabilir. Timpanik membranda bozulmuş bütünlük söz konusu olduğunda vestibüler ve işitsel cihaz üzerinde toksik etki riski yüksektir.

Ek bilgi

Terapi süresi ortalama olarak bir hafta. On gün içinde sonuç yoksa, bir doktora danışmalısınız. İlacı "Polidex" a yerleştirirseniz (doktor yorumları bu konuda uyarırsa), şişenin ucunu kulağınıza veya parmaklarınıza dokunmamaya özen gösterin - böylece enfeksiyon oluşmasını önlersiniz. Timpanik zarın bütünlüğünde ihlaller söz konusu olduğunda, ilacın kullanımı, sağırlık, denge bozuklukları gibi ciddi komplikasyonlara neden olabilir.

Polidex ilacının bir parçası olan neomisin için aşırı duyarlılığın varlığında, muhtemelen aminoglikozid antibiyotiklerine karşı çapraz alerjik bir reaksiyon söz konusudur. Yerel ilaçlarla ilacın kullanımı ile kombine edildiğinde, aktif bileşenlere sensitizasyonun gelişmesi ve sonuçta sistemik yan etkilere neden olması muhtemeldir. Bu durumda derhal tedaviyi durdurun ve bir doktora danışın. Bir uyuşturucu emzirme veya emzirme döneminde reçeteleme kolaylığı bir uzman tarafından belirlenir. Tıbbın kısıtlama olmaksızın çocuklarda kullanılması yasaktır. Bununla birlikte, terapi yakın tıbbi gözetim altında yürütülür. Uygulamada, ilacın trafik çekme yeteneği ve dikkat yoğunlaşması üzerine ilacın etkileri not edilmemiştir. Bununla bağlantılı olarak, farklı meslek mensupları ilacı uygulayabilir. Temsilcinin aşırı dozda verme vakası tanımlanmamıştır. İlacın depolanma sıcaklığı 25 dereceye kadardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.