FormasyonÖykü

Berlin Duvarı'nın yıkılışı. yıl Berlin Duvarı yıkıldı

Berlin Duvarı'nın yıkılışı birlikte sadece tek bir ulus katıldı, aynı zamanda ailelerin sınırları ile ayrılmış. Bu olay milletin birleşmesini işaretlenmiş. gösteriler üzerine sloganlar okumak tutulan: "Biz - Bir kişiyi." Berlin Duvarı'nın Yıl sonbahar yıl Almanya'da yeni bir hayat başladı olarak kabul edilir.

Berlin duvarı

Berlin duvarının, hangi inşaat başlangıcından tarihi düşüş - "Soğuk Savaş", sonunu sembolize 1961 Daha sonra 5 metre beton sur yetiştirilen ilk gerilmiştir tellerle, kuran zaman ye ulaşan ve dikenli tel takviye. duvarın temel amacı - için GDR gelen mültecilerin bir azalma Batı Berlin (daha önce 2 milyon kişi zaten taşımayı başarmış). Duvar birkaç yüz kilometre için gergin. Indignation FRG ve GDR Batı ülkelerinin geçti, ancak hiçbir protestolar ve mitingler çit kurmak için kararını etkilemeye mümkün değildi.

çitin arkasında 28 yıl

Berlin Duvarı 28 yıl - çeyrek yüzyıldan daha biraz daha durdu. Bu süre zarfında, üç kuşak vardı. Tabii ki, pek çok bu gidişattan memnun olmayan bulundu. İnsanlar bir duvarla ayrılmış edildiği yeni bir hayat istedik. kin, hor - Bir tek onlar onun için ne vardı tahmin edebilirsiniz. Sakinleri bir kafese gibi hapsedildi ve onlar ülkenin batısındaki kaçmaya çalıştı. Ancak, resmi rakamlara göre yaklaşık 700 kişinin o vurulduğunda. Ve bu sadece belgelenmiş vaka bu. Bugün itibarıyla, ayrıca insanlar bunu aşmak için başvurmak zorunda nasıl hileler tarihini saklayan Berlin duvarının, Müzesi'ni ziyaret edebilirler. Örneğin, bir çocuk anlamıyla çitin üzerinden ebeveynlerine mancınık. Bir aile bir sıcak hava balonu ile transfer edildi.

Berlin Duvarı'nın yıkılışı - 1989

Pal komünist Doğu Almanya rejimi. 1989, 9 Kasım - O Berlin Duvarı'nın yıkılmasından ve yüksek sesle olay tarihinden izledi. Bu olaylar bir an önce halkın tepkisine neden oldu. Ve neşeli Berlinli duvarı yok etmeye başladı. Çok kısa bir süre içinde parçaların çoğu hatıra olur. 9 Kasım da "Tüm Almanların Bayramı" denir. Berlin Duvarı'nın yıkılışı yirminci yüzyılın en büyük olaylardan biri haline ve bir işareti olarak aldı etmiştir. Ayrıca 1989 yılında hiç kimse olayların seyri kaderinde biliyordu. yıl başında Erich Honecker (GDR lideri) duvar elli yıldan fazla, ve sonra tüm yüzyıl olacağını iddia etti. o yok edilemez olduğuna inanç, egemen çevrelerde ve sıradan vatandaşlar arasında galip geldi. Ancak, aynı yılın Mayıs ayında o tersini gösterdi.

Berlin Duvarı'nın yıkılışı - olduğu gibi

Macaristan, Avusturya ile "duvar" kaldırıldı ve bu nedenle Berlin Duvarı'nın anlamı gitti. Tanıklara göre, hatta düşmeden önce bir kaç saat, pek çoğu hala ne olacağını bilmiyordum. o erişim kontrolü basitleştirilmesi haberleri geldi Çok büyük bir insan kitlesi, duvara taşındı. Bu durumda kesin harekat emri vermedi nöbetçi Sınır muhafızları, insanları itmek çalıştı. Ama sakinlerinin basınç onlar sınırı açma başka seçeneği yoktu o kadar büyük oldu. Bu günde, Batı Berlinli binlerce onları karşılamak ve "kurtuluş" ile selamlıyorum, doğuya doğru gitti. 9 Kasım gerçekten ulusal tatil oldu.

imha 15. yıl dönümü

2004 yılında, Almanya'nın başkentinde "soğuk savaş" sembolün imha 15. yıldönümü münasebetiyle Berlin duvarının anıtın açılışı adanmış büyük çaplı bir tören oldu. O eski muhafız restore edilmiş bir parçası olmakla birlikte, artık kendi uzunluğu sadece birkaç yüz metre mesafededir. Daha önce şehrin iki kesimi arasında ana bağlantı olarak görev "Charlie" adlı bir denetim noktası bulmak nerede anıt yerleştirilir. Burada Doğu Almanya'dan kaçmaya çalışan 1989 kadar 1961 den ölenlerin anısına olarak ayarlanmış, 1065 haç görebilirsiniz. Ancak, ölü sayısı hakkında kesin bilgi, t değil.. Farklı kaynaklar çok farklı verileri bildirmiştir belirleyin.

25. yıl dönümü

9 Kasım'da Almanya'nın 2014 nüfuslu Berlin Duvarı'nın yıkılışının 25. yıldönümünü kutladı. şenlikli olay Almanya Cumhurbaşkanı katıldı Yoahimom Gaukom ve Başbakanı Angela Merkel. Onu ve aralarında yabancı konukları, ziyaret - Mikhail Gorbachev (SSCB eski Başkanı). Aynı gün bir konser ve ayrıca Başkan ve Federal Şansölye katıldı salonda "Konzerthaus", içinde kutsal toplantı vardı. Mikhail Gorbachev Berlin çünkü yeni yaşam ve tarihin önünde, duvara elveda diyor söyleyerek tutulan olaylar hakkında görüşlerini dile getirdi. Kurulum vesilesiyle 6880 topları o parıltı gelen yüklenmiştir. bunlar jel ile dolu Akşam, bariyer ve ayırma imha bir sembolü olarak uzakta gece uçtu.

Avrupa'nın tepkisi

Berlin Duvarı'nın yıkılışı, Almanya'nın yeniden birleşmesi tüm dünya tarafından değinilen bir olaydı. tarihçilerin çok sayıda 80'lerin sonunda eğer biraz sonra o durumda, olduğu gibi ülke, birlik gelirdi savunuyorlar. Ancak bu süreç kaçınılmazdı. Bundan önce uzun müzakereler düzenledi. Bu arada, rol (Nobel Barış Ödülü verildi için) Almanya'nın birliği için konuşan Mikhail Gorbaçov tarafından oynandı. Her ne kadar farklı bir bakış açısından bu etkinliklerden bazıları ve değerlendirilmelidir - nasıl jeopolitik etkisini kaybetmiş. Buna rağmen, Moskova karmaşık ve oldukça temel meseleleri emanet etmek mümkün olduğunu göstermiştir. Bazı Avrupalı liderler, örneğin Almanya'nın birleşmesinden karşı çıktı dikkati çekiyor Margaret Thatcher (İngiltere Başbakanı) ve Fransua Mitteran (Fransa Cumhurbaşkanı). Onların gözünde Almanya siyasi ve ekonomik rakibi ve saldırgan ve askeri düşmanı. Bunlar Alman halkının yeniden birleşmesi hakkında endişe ve Margaret Thatcher bile görevinden çekilme Mikhail Gorbachev ikna etmeye çalıştı, ama o kararlıydı. Bazı Avrupalı liderler Almanya sonraki rakibe görülen ve ondan açıkçası korkar var.

Soğuk Savaşın sonu?

Kasım sonra duvar hala (tamamen yok değil) ayakta. Ve doksanlı yılların ortalarında, onu yıkmak için karar verildi. Sadece küçük bir "segment" geçmişin anısına bozulmadan bırakılmıştır. Dünya toplumu olan bileşik sadece Almanya değil olarak Berlin Duvarı'nın yıkılışının günü yorumlanır. Ve bütün Avrupa.

Berlin duvarının, Putin yıkılışı iken hala desteklenen Doğu Almanya'da KGB ofis, yanı sıra Almanya birleşecek. O da bu olaya adanmış belgesel filmde rol aldı, galası Alman halkının birleşmesinin 20. yıldönümünde görülebilir. Bu arada, göstericiler KGB ofislerinin binayı yok etmediler ikna oydu. (Medvedev DA katıldığı festivalin 20. yıldönümü için) davet edilmedi Putin V. V. duvarlarının çökmesi 25. yıldönümü kutlamak için - Toplantının hostes olarak görev yapmış Angela Merkel gibi "Ukrayna olaylar" Birçok dünya liderleri, sonra, onun varlığı yerde hissetti.

Berlin Duvarı'nın yıkılışı dünya için iyi bir işaret oldu. Ancak, ne yazık ki, tarih kardeş milletler birbirlerinden ve hissedilir duvarlar olmadan korumalı olabileceğini göstermektedir. devletler arasındaki "Soğuk Savaş" 21. yüzyılda mevcuttur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.