SağlıkAlternatif tıp

Persicaria'ya maculosa

Persicaria'ya maculosa bir olan yıllık bitki ailesinden Polygonaceae arasında. Yüksekliğinde Yüz on santimetre kadar ulaşabilir. bitki, dik tek ve dallanmış sapların olabilir ayırt eder. Yaprakları - genellikle kırmızımsı leke, dibinde sivrilen, kama şeklindeki. çiçekler kalın dikenli silindir fırçalarla, küçük pembe veya beyaz.

Meyve üçgen veya oval parlak siyah ceviz. çiçeklenme döneminde Temmuz-Ağustos sürer ve meyve olgunlaşması - Temmuz ve Ekim ayları arasında.

BDT Avrupa ülkesinde güney Sibirya, Kafkasya'da, Orta Asya'da maculosa yaygın persicaria'ya. Bu kızılağaç çalılıkları, ağırlıklı alanlar, meyve bahçeleri ve bahçelerde drenaj kanalları, göl ve nehirlerde, kıyısında yetişir.

onun tıbbi özellikleri üzerinde Hipokrat ve Galen bahsetti. Pochechuynaya çim demektir eski Rus kelime "pochechuy", adını aldı "basur".

Bu bitki tedavi amaçlı toplandı. kütük için en uygun zaman - çiçeklenme döneminde, gerek sadece üst kısmını kesmek için. Birkaç bitki onun çalılıkları her iki-üç metre bırakmak gereklidir.

Optimal olarak, kurutma için bir yer - açık, gölgeli. Eğer mümkünse, bu prosedür, yapay elli derece Celsius ham kırk ısıtma sıcaklığı ayarlanarak ısıtılmıştır özel cihazlar vasıtasıyla yapılmalıdır. Yavaş kuruyan otların sırasında siyah çevirmek olabileceği belirtilmelidir.

Sağ persicaria'ya maculosa depolama ile yirmi dört ay süreyle kullanılabilir. acı - kokla o tadı yok.

Et suyu (ya da infüzyon), belli bir tesis viskozite ve pıhtılaşma hızını artırmak kendini gösteren bir hemostatik bir etkiye sahiptir. Bir çare bir diüretik, laksatif, bir anti-enflamatuar etki üreten aynı zamanda. Yapabiliyor , kan damarlarının daralmasına tansiyon seviyesini etkilemeyen ve kalbi güçlendirmek.

Persicaria maculosa için tavsiye edilen kronik kabızlık tedavisi (kullanılan üstü kısım). Bitkinin bir kaynatma hemoroid kurtulmak için yardımcı olacak ve özü edecek - uterin kanama.

Böbrek hastalıkları, ishal, ürolitiazisin, akıntılı rahatsızlıkları ve zührevi doğada kullanılan İnfüzyon diüretik. Buna ek olarak, alet tarafından ağız boşluğunu durulama Iskorbüt ile diş etlerinin güçlendirilmesi. Taze bitki radikülit, baş ağrısı ve gut ile uygulamak için kullanılır.

Dağlı mustarip kişilerin tedavisinde kullanılan ilaçların temelinde pochechuynogo atonik kabızlık.

şifalı bitkiler ve tavsiye edilen dozu,

besleme Yirmi gram (tercihen emaye kadar) bir kap içine yerleştirilmiş olmalıdır infüzyon kullanıldığında, ara sıra karıştırarak kitle elde edilen ise en azından onbeş dakika için bir su banyosu içinde kapak ve ısıtılmış kapak sıcak kaynar su 200 ml dökün. Bu süreden sonra, tıbbi ürünün soğumasını bırakılmalıdır. Kırk beş dakika sonra, kütle elde edilen infüzyon hacmi kaynar suya iki yüz mililitre ayarlanır, süzülür. Yemekler atonik kronik kabızlık, hemoroid ve rahim kanaması kullanımını ortadan kaldırmak için önce günde üç kez bir çorba kaşığı olmalıdır ilacı al.

suyu on beş dakika ateşe koymak kaynar su, 300 ml hammadde on gram (bir çorba kaşığı) doldurmalıdır hazırlamak için, daha sonra, iki saat ve filtre demlenmeye. 3 p yüz mililitre atın. Günde.

otlar şifa özellikleri çok değerlidir. Ancak, bunların bazıları çiftlik hayvanları zarar verebilecek unutmayın. Bu nedenle, Polygonum pochechuynogo tohumları koyun ve domuz için zehirlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.