Sanat ve EğlenceFilmler

Ben Affleck: filmografi. Ben Affleck'le en iyi film

Filmografisi çok büyük olan aktör Ben Affleck şimdi popülerlik seviyesine ulaştı. Ancak Hollywood'da büyük başarı elde eden herkes değil. Bununla birlikte, eserine profesyonel bir yaklaşım, ustaca roller ve görüntülerde azami yaşama bu aktörün aktörün yolunu kırmasına yardımcı oldu. Fakat daha önce elde ettikleri şeyleri durdurmaz. Atış bugüne kadar devam ediyor.

Aktörün ışığa çıkışı

Ben Affleck'in doğum tarihi 15 Ağustos'ta gerçekleşti. 1972'de oldu. Babası bir zamanlar bir aktör olmaya çalıştı ama çok çabuk bu fikri terk etti ve bir medikal olarak çalışmaya başladı. Gelecekteki aktörün annesi okula öğretti. Oğlunun mesleğini seçmesini umuyordu. Ancak, başka arzuları vardı.

Yaklaşık 7 yaşındayken aktör Ben Affleck, "Journey of Mimi" adlı ilk televizyon dizisinde rol aldı. Aynı yıl, daha sonradan sadece meslektaşları değil aynı zamanda en yakın arkadaşı olan başka, daha az popüler oyuncu Matt Damon ile tanıştı. Gençliği gençliğinde bir aktör olacağına karar verdi. Örneklere sürekli gitti, kalabalıkta oynamaya çalıştı; fark edileceğini ve tüm rolleri için davet edildiğini hayal etti. Ama zaman geçti ve hiçbir şey başaramadı.

Popülerliğe giden yol uzun ve zordu.

Ancak gelecekteki yıldız çaresizlik duymadı. Ben Affleck'in biyografisinde bırakıp Hollywood'a gittiğinde bir yaşam olayı yaşanıyor. Şanslı derhal yanılmadı. Ancak, X saati geldi. Yönetmen Kevin Smith tarafından fark edildi ve "Amy'nin peşinde" adlı filmin çekimlerine davet edildi. Ancak, aktörün gerçek başarısı, arkadaşı Matt Damon'la birlikte "Zeki Will Hunting" filminde oynadıktan sonra geldi. Bu arada, filmin senaryosunu birlikte yazdılar.

Bir filmi kabul edecek bir yönetmenin aranmasının çok zor olduğu unutulmamalıdır. Genç ve bilinmeyen aktörler tarafından yazılmış senaryoyu kimse almak istemedi. Ancak TV ekranlarında arkadaşların oynadığı ana rollerin olduğu bir film geldiğinde aynı zaman geçti.

Kişisel yaşam

Ben Affleck'in rol aldığı "Zeki Will Hunting" filminden sonra, kariyer gelişimi hızla arttı. Ve kısa süre sonra birçok hayran kişisel hayatı hakkında konuşmaya başladı. Popülerlik kazandıktan sonra, Ben'in daha önce Brad Pitt'ten ayrılmış olan Gwyneth Paltrow ile bir ilişkisi oldu. Her şey yolunda gidiyor gibi görünüyor ve düğünle ilgili. Ancak, çifti kısa sürede bölündü.

Bir süre sonra, birçok kişi Ben'in romanesiyle aktris ve şarkıcı Jennifer Lopez'le konuşmaya başladı. Nişanlıydı bile. Bununla birlikte, iki yıl sonra çifti bölündü. Bir yıl sonra, Ben oyuncu Jennifer Garner ile evlendi. Düğünden sonra vade bittikten sonra Jennifer iki kızı doğurdu. 2012'de çiftin bir oğlu oldu.

Popüler aktörün yeniden canlanması


Bir noktada, filmografisi zaten yeterince büyük olan Ben Affleck'in, kalan zamanlarını "Jersey Girl" ve "Survive Christmas" gibi popüler filmlerde çekeceğini düşünüyordu. Bu, gişe rekoru kırıcı "Armageddon", "Pearl Harbor", "Price of Fear" de oynayan ve 25 yılda bir Oscar alan bir adam için gerçek bir düşüş. Ancak, her şey radikal bir şekilde değişti. Birincisi, başarılı bir yönetmenlik denemesi gerçekleşti - ekranlarda "Goodbye, Baby, Farewell" adlı film çıktı. Sonra Ben Affleck "Va-Bank" ın yeni bir filmi geliyor. Kendisi, kumar imparatorluğunun küstah başı rolü oynuyordu. Geriye dönüp Ben Affleck'in en iyi rollerini hatırlayalım.


"Süpermen Ölümü" nün çekimlerine katılım

Ben Affleck, tesadüfen nedenlerle işe başlayıp sonunda bunun için ağır bir bedel ödeyen aktörler hakkında çok az şey biliyor. Bu bilgi çarpıcı görünümüyle birlikte Ben'i "Süper Ölüm Ölümü" için ideal kılmıştır. Drama, televizyon dizisinde Superman oynayan aktör George Reeves'in hayatının son günlerini anlatıyor. Reeves'in gizemli ölümleri Louis Simo adlı bir dedektif tarafından araştırılır. Durum hiç çözülmemiş olsa da Simo, neler olabileceğini halka açıklıyor. Filmin ılımlı ticari başarısı, Affleke'nin "Altın Küre" için aday gösterilmesini ve eleştirmenlerden övgü aldı.

Film "Dost gezginleri" en yüksek ödüle layık görüldü

Ben Affleck'in rol aldığı en ünlü resim değil. Filmografisine Dan Wakefield romanının uyarlanması eklendi. Film "Sundance" ödülünü kazandı. Hikaye savaşı geçen genç adamları anlatıyor. Diğer birçok benzer drama ile aynı sorunları ortaya koymasına rağmen, eleştirmenler tarafından takdir edildi.

Askeri tiyatro "Garip bir sırada"

"Notting Hill" yönetmeni Roger Mitchell, bu filmde daha ciddi bir konuyu ele alıyor. Bir trafik kazası geçiren bir sigorta acentesi ile genç avukat arasında büyüyen şantajın yüz yüze geldiği heyecanlı bir drama. Irkların ve ayrıcalıkların aşırı akut temalarını inceleyen "In Stranger's Series" filmi, beklentilere rağmen eleştirmenlerden çok sayıda olumlu eleştiri aldı.

Hollywood'un büyük yıldızlarıyla "Büyük Oyun"

Ben Affleck, BBC serisinin bu adaptasyonunun yıldız atışına katıldı. Resimde Russell Crowe, Helen Mirren, Rachel McAdams, Robin Wright Penn ve Jason Bateman yer aldı. Bu, komşusu Collins için komşusu olan bir kadının öldürülmesini araştıran bir muhabirin hikayesi. Çoğu eleştirmen çok sevindi ve bu drama ile hata bulamadı.

"Amy'nin peşinde"

Daha önce, "Akıllı Av Avcılığı" sayesinde Ben Affleck dünyaca ünlü oldu ve Kevin Smith'in trajikomadasında lezbiyene aşık bir çizgi romancı sanatçısı rol aldı. "Amy", Affleke'ye kariyerindeki en iyi diyaloglardan bazılarını verdi. Montreal Film Dergisi'nden Kevin Laforest "Filmi gerçekten özel yapan şey", pop kültürünün aşırıluğuna rağmen, Kevin Smith'in karakterler ve hayatları hakkında gerçekten düşündüğü tek film olması.

Oscar kazanan "Shakespeare in Love" filmi

Ben Affleck, zamanın en inatçı oyuncusu Edward Allen'i canlandırıyor. Affleck, kız arkadaşı Gwyneth Paltrow ile daha fazla zaman geçirmek için bu rolü paylaştı. "Shakespeare in Love" en iyi film ödülünü de içeren yedi Oscar aldı ve evrensel onay aldı.


Vızıltı ve karışıklık altında

Bu arada, Ben Affleck'in katılımıyla bazı filmler zaten biliniyordu. "Buffy the Vampire Slayer" ve "Okul Bağları" nda küçük roller aldı. Bununla birlikte, ilk unutulmaz rolü Richard Linklater'ın yönettiği "Under the buzz and confusion" adlı filmdi . Oyuncu, o zamanın her iki yıldızını ve yetenekli gençleri içeriyordu. Gişe harçları çok yüksek değildi, ancak eleştirmenler her zaman seviyorlardı. Bu okul komedisinin çekiciliğinden bahseden Marjorie Baumgarten şunları kaydediyor: "Bu karakterlerin her biri tanıdık ve tanınabilir, bu, 25 yıl önce veya geçen hafta mezun edilmiş olsun, konuştuğum her seyirciyle teyit edildi."


Hırsızlar şehri

"Zeki Will Hunting", Ben Affleck'in iyi bir senarist olabileceğini anlamamızı sağlamıştır. Ancak bu kolay komedide kimse, bir sanatçının "Hırsızlar Şehri" gibi ciddi bir suç dramı yazabileceğini tahmin edemez. Chuck Hogan'ın "Hırsızlar Prensi" romanından uyarlanan resim banka soygundan bahsediyor. O bir Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.


"Argo" operasyonu

Ben Affleck'in oyuncu oyuncudan yönetmenin konsoluna aktarılması harika bir çalışma yarattı ve böylece yıldızlardan birinin kamera arkasındaki bir adam haline gelmesine yardımcı oldu. "Argo Operasyonu" ile Affleck, En İyi Film için Oscar alan Kariyerinin iyileştirilmesini tamamladı.

"Akıllı Av Avı"

Ben Affleke ve Matt Damon Oscar'ı en iyi senaryo olan "Clever Will Hunting" a getiren son derece başarılı drama, yaratıcılarına Hollywood'un tüm kapılarını açtı. Dostça olma, bağışlama ve dürüst olmak ne kadar önemli olan bu hikaye Ben Affleck'i gerçek bir yıldız yapmıştır. Resim iki Oscar ödülü, Altın Küre Ödülü ve izleyici zevkini kazandı.

Aktörün hayırsever faaliyeti

Bugüne kadar Ben Affleck aktif olarak filmlerde rol almış değil. Ayrıca, kas atrofisi ile seyrek görülen bir hastalığa yakalanan çocuklara yardımcı olan bir organizasyona destek veriyor. Periyodik olarak Ben televizyon programlarında görünür, farklı ülkelerin siyasi hayatına katılır vb.

2010 yılında, Doğu Kongo sakinlerine yardımcı olmayı amaçlayan aktör yardım sermayesi fonu tarafından açılmıştır.

Sonuç

Şu anda, film meraklıları arasında filmografisi çok popüler olan Ben Affleck, bize daha olgun, olgun bir aktör ve yetenekli yönetmen olarak karşımıza çıkmaktadır. Ve elde ettiği şey üzerinde durmaya karar verdiğini düşünmeyin. Ben sayısız filmde görünmeye ve hayranlarını ve hayranlarını memnuniyetle oynatmaya devam ediyor. Bu nedenle, Ben Affleck ile yakında çıkacak yeni filmler beklemeliyiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.