FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Bekçi - Bu nedir? Nerede kelimeyi yaptım ve ne anlama geldiğini?

Şüphesiz değil her film ya da TV şovu kelime "bekçi" duydum. Bu bekçi, yönetici, işçi kapalı kurumu - sözlüklerin yazarlara göre. Fakat birkaç kişi bu kavramı yaptığını tam olarak biliyorum. Aslında, bu kelimenin anlamını açıklamak çeşitli varyasyonları ve versiyonları vardır. daha ayrıntılı olarak her bir bak.

"Tork anahtarı"

ilk sürümü tuşları ile ilişkilidir. Cezaevi kuruluş koridorlarını dolaşıp hapis müfettişi veya amiri, sürekli tuşların büyük demet taşıdı. Sürekli tuşlara sallayarak, dönen bir adam - O bekçi inanılmaktadır. "Sallama tuşları" veya anlam Anahtar Teslim argo kelime "tork anahtarı."

Bazıları sadece İngilizce'den bir banal çeviri olduğuna inanıyoruz. Diğerleri ikna olduğu tuşların teorisi - gerçeği, onlar jailer sürü ve halkayı, rahatsız edici hapishaneyi çünkü onlar sürekli.

"Kulenin üzerinde duran"

İkinci versiyon, toprak alanını koruyan kulenin üzerinde duruyorduk askerlere ilişkilidir. alan üzerine bekçi kimdi? Çevreyi koruyan Bu gardiyan. hizmetlerinin yerine getirilmesi sırasında bu kampanyacılar sürekli kaçabileceği mahkumlar arayan etrafa bakmak zorunda kalmışlardır. Bakmış veya bükülmüş ya da bekçi.

Bir kişi için bir eşanlamlı sürekli etrafa - Dolayısıyla, "bekçi" olduğu ortaya çıktı. diğer bazı sürümlerine göre soğukta rüzgar veya yağmur ayakta nedeniyle de gardiyanların bükülmüş. Eski kulesinde bir ahşap zemin ile kapalı edilmemişti. İnsanlar orada bayat dondu ve sürekli bir yerden bir yere taşımak zorunda kaldı. gözlem kulesinin bu çok yer çok küçüktü gibi, bu onlar sadece sınırlı bir alanda dönmeye daha gibiydi.

gözlem kulesinin üzerinde Mahkumlar asker özellikle beğenilmez. "Bekçi" - Bir kelime, sonra satın alma çok hor ve aşağılayıcı oldu. mahkumlar için parseller üzerinde de nöbet Kazanılan. Bunlar eşyalarını paylaşır, ancak buna ek onları çitin üzerinden atılan tüm parsellerin almasına izin teçhizat üzerinde ekstra insanları ödemek sadece zorunda kaldılar. "İşletme maliyetleri" eski cezaevlerinde çok kazançlı oldu.

Gardiyan - Bu kavram oldukça geniştir. Bu bölgede görev insanlar olabilir. Böylece arama ve şefleri ve koridorlar geçti sıradan askerler ve mahkumların davranış bakmak. Gardiyan - genelleştirilmiş kelime, ama bekçi - kınadı için dişli kaderini bağlıydı hangi bir görüntüleme kulesi üzerinde duran bu özel adam.

"Yüksek sesle bağırın"

Üçüncü versiyon saniyede çok benzer. Ayrıca kulenin asker ile bağlantılıdır. Sadece o kelime "bekçi" iki kat öneme sahip olduğuna inanılmaktadır. Bir yandan - mahkumun kaçma ihtimalini kontrol eden aynı anda etrafa, soğuk girdap. Diğer taraftan - "yüksek" mahkumların jargon birisi "köpekbalığı cry" anlamına gelir. Yani kulelerde askerler sadece döndü ama birisi kaçmaya çalışırsa da yüksek sesle bağırdı vardır.

Her iki varyant gözcü kulesine bekçi ile ilişkilidir. Ama bir aktarım önemli kelime "Spin" için, ancak farklı bir versiyonu için - "seslenerek-Hait".

"Bekçi" - mahkum

çok uzak olmayan yerlerde uzun yıllar çalışmış kişilere göre, onlar hiç duymamıştım yasa ve onun dünya tarihini, bekçi adı verilen gardiyanların biliyorum anneler hükümlüler. Onlar "faşistler", "kontrolörler", "polis" ya da "çöp" değil, bekçi olabilir. Neden? Bu gerçek konuşma kökenli tarihini açıklar.

baskı sırasında Stalin'in kuralı çağında ve bastırılmış büyük bir sayı, parmaklıklar arkasında sözcüğü oturdu anlarda Birçok cezaevinde "bekçi" hapis çalışan anlamına gelmez. Yani, esirleri çağırdı.

Ve kamplarda bir felaket nedokomplekt korumalar vardı. İnsanlar sadece yeterli değildir. Nerede almak zorunda? Tabii ki, tutukluların sayısı. Onlar farklı bir özel formu ve tutukluların şekli ve tulum cezaevi gardiyanları bürünmüş oluyordu. denetlemek ve bekçi fazla yirmi beş bin mahkumlar için çalıştı yalnız 1939 yılında Rus hapishanelerinde topraklarında ayaklanmalar önlemek için.

Savaşın ilk yıllarında, sağlık nedenleriyle, cepheye gitti olabilecek tüm korumaları,. Ayrıca kendi ve esirler üzerinde bulunmaktadır gönderildi. Engelli kadınlar ve yaşlılar kalmıştır. Savaş sonrası dönemde Gulag kolonilerin kendini koruma yeniden kurmak uygulama kararı aldı. gardiyanların çalışan mahkumlar, daha sonra iki haftalık bir tatil, transferler ve aile ziyaretleri daha fazla sayıda çözüldü. Ancak hizmet ihmal kabul edilemez. Bunun için sadece genel rejime dönmek olamazdı, ama aynı zamanda süreyi uzatma.

"Seyir"

İşler sinir olmuştur. Bir yandan - onların üstlerine memnun etmek önemli bir şey kaçırmamaya ve yanlışlıkla suçlu olamaz gereklidir. Diğer taraftan - kışlalarına işten dönen, aniden birisi "yabancı" tarafında çalışmasıyla "bir kargı üzerinde dikilmiş olan", tetikte olmak önemliydi. Ve sürekli arkaya bakmak ya da "vertuhaya", samoohranniki gitti. Yavaş yavaş kelime "sıkışmış" ve sadece bekçi olarak onları aramaya başladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.