SeyahatYol tarifi

Barcelona: Sagrada Familia. Barcelona: konumlar, fotoğraf. Barcelona Gotik kilise

Gerçekten eşsiz bir şehir Barselona. Katalonya toprakları ziyaret edip çağırdığını, seyahat ile ilgili dergilerin sayfalarında fotoğrafları ile dekore edilmiştir Turistik. Ve bu yerde kaderin iradesini döndü herhangi bir kişi, onun geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için dayanılmaz bir istek vardır. Ve unutulmamalıdır, zengin! Romalılar tarafından kurulan, şimdi Barcelona (İspanya, Katalonya) ve gelişme tüm dönemlerin izlerini tutar.

Dini yapılar

Kentin görünüşüne Hıristiyan kültürünün yüzyıllar arasında silinmez bir iz bıraktı. Barselona konumlar çeşitli vardır, ama turistlere büyük ilgi şehrin farklı yerlerinde bulunan eski kilise ve tapınaklar vardır. Gotik dini hayatın açısından en önemli olan, Barcelona Tapınağı - Katedrali, kimin özelliğidir Aziz Eulalia'nın kilisenin koruyucu azizi saflığını sembolize eden kaz sürüsü girişinin yakınında otlayan duruyor. Benzersiz iç turist denizciliği altın çağında inşa Santa Maria del Mar Bazilikası, dikkatini çekmektedir. şehrin herhangi bir nokta görülebilir itibaren, başka ikonik kilise - üzerine inşa Dağı Tibidabo ait Sacred Heart Tapınağı. Barselona, teşekkürler veri yapılarına, her yıl mimarlık severler binlerce çekiyor, ama dünyanın her yerinden en yüksek sayıda turist kentin ana hazine görmek için buraya toplar - Yapımına 19. yüzyılın sonlarında başlayan ve günümüze kadar devam Kutsal Aile Kilisesi,. Barcelona ziyaret yılda milyonlarca insan Antoni Gaudi'nin eşsiz stilini zevk.

Sagrada Familia

Expiatory Sagrada Familia Tapınağı ya aslında rağmen, bazen yanlışlıkla katedral olarak anılacaktır olan Sagrada Familia Tapınağı, bir kilisedir - kültürel dönüm noktası İspanya'da değil, aynı zamanda tüm dünyada sadece. Turistler de binaların tanınabilir siluet daha az hayranlık Keops'un piramit. bu eser binanın inşaatı henüz bitmemiş olmasına rağmen, UNESCO Dünya Mirası listesine dahil edilmiştir. Her yıl, İspanya (Katalonya, Barselona) birinci elden tapınağı tadını çıkarmak istiyorum üç milyondan fazla kişiyi alır. Kentin arka planda muhteşem Sagrada Familia, gerçekten etkileyici görünüyor. inşaatının tarihi hakkında aşağıda açıklanmıştır.

Sagrada Familia inşaatı

Kiliseyi yaratma fikri nedeniyle para bağış büyük miktarda, hiç beklenmedik bir şekilde 1874 kökenlidir. Zaten 1881 yılında kara Barcelona birkaç kilometre yapımı için satın alındı. Sagrada Familia, şimdi en kalabalık kentsel alanda yer almaktadır, böylece Evet, aslında bir tapınak şehir dışında inşa edilmiş, daha sonra Barcelona büyümüştü. mimar öncülüğünde Mart 1882 yılında F. del Villar binanın zemin hazırlamaya başladı. Ancak, tava sayıda ve inşaat için fonların varlığına rağmen, 1882 yılı sonunda mimarı inşaat katılmak dolayı onu ve müşteri arasındaki anlaşma olmaması nedeniyle reddetti. Belki şimdi, bu büyüklükte Barselona konumlar olmazdı, eğer sonra işin çıkarılması del Villar mimar Antoni Gaudí coşku ve enerji dolu durumda bağlı olmayan proje üzerinde. Onun fikrine göre, kilise çok hassas, Art Nouveau tarzında, bir örümcek ağı andıran almıştı. Bu bina yukarı acele, birçok kuleyle mayınları olacağı varsayılmıştır ve diğer iç ve dış dekorasyon müjdenin tek tek öğeleri yansıtacak, yani doğum, asılmaları, Mesih'in dirilişi veya Katolik Kilisesi'nin diğer ayinleri. Gaudi, kilise çocukları inşa etmek, rezervuar kıyısında oturmuş seviyorum olanlara benzer bir kum kalesi gibi olması gerekiyordu. Bu haç şeklinde bir kilise merkezi kulesiyle 170 metreye (Barcelona kentinde dağlar) Montjuic'in yüksekliğinin altında bir metrelik bir yüksekliğe sahip olacak anlamına geliyordu - bir tapınak Tanrı'nın mükemmel oluşturulmasını aşmayacak şekilde oldu.

Gaudi'nin görkemli planı

Barcelona'nın tarih hiçbir olduğu cephe fazla kırk yıldır inşa edilmiş, Sagrada Familia nasıl oluşturulacağını ile paralel yönetmek için. Bu süre boyunca, şehir giderek o endüstriyel çağ katıldı ve hızla büyümeye başladı, büyüdü. Her kulenin Antonio Gaudi dekor dikkat sarf edilmiştir. Onların tava gerçekleştirilmesi, o özenle ve kendini tutumlu olmadan çalıştı ve birçok yeryüzü değildi kulelerin bile üstleri görünür, çünkü mimar, para, zaman ve oluşturmak için çaba o kadar harcama anlamıyorum. Gaudi cevap verdi: "Eğer insan görmüyorum ise, melekler göreceksiniz."

Barcelona büyüdü. Tapınak onunla birlikte büyüdü. Tutku, Noel ve Mesih'in Glory: üç cephe oluşturmak için tasarlanmıştır. Mimar zamanın bu kadar kısa süre, insan yaşamı büyük bir fikrin gerçeğe yapmak için yeterli olmayacağını biliyorlardı. Üç mimari elemanların ilk inşa etmek karar vermek zorunda. Ve bazı sahnelerin çünkü o, Nativity cephenin lehine bir seçim yaptı Mesih'in çarmıha germe insanları korkutmak başardık ve inşaat sadece bağışlara gerçekleştirildi çünkü onların görüş, çok önemliydi. 1909-1910 iki yıllık sırasında. Tapınak Gaudi fikrine sonra tekrar, kilise okulunda inşa edilmiştir. Hiçbir taşıyıcı duvarlar ve iç bölümleri kolayca çıkarılabilir yoktu yani başlangıçta böylece kolayca alanı düzenini değiştirebilir, geçici bina olarak inşa edilmiştir. Şimdiye kadar, maalesef, okulun doğru bir görünümü atlatamadı.

mimarın ölümü

30 Kasım Doğuş cephenin inşası tamamlanan 1925 Gaudi binanın kalan kısımlarında yapımına başlamayı gidiyordu. Yıllar içinde, mimar eşsiz cazibe Barselona satın aldı - kilise Katolik Kilisesinin heykeller ve semboller, ayin ve İncil'in metinleri ile dekore edilmiş. Tüm 1926 7 Haziran talihsiz gün tersine döndü. O kilise servisine gittiğinde 73 yaşındaki Antonio Gaudi tramvay çaldı. mimar çok kötü o serseri için alındı ve hatta hastaneye götürmek için rahatsız etmedi, giyinmişti. 10 Haziran 1926, biraz 74 yıldönümü yaşından önce, Gaudi öldü. Barselona büyük bir adam kaybetti! elleriyle tarafından gezinti, şimdi hevesli o kenti hayal etmek imkansız olduğunu onlar olmadan, milyonlarca insanı görmek. Ve sadece Sagrada Familia, her ne kadar, tabii ki, mimarın önemli bir çalışmadır değil. İşte o gömüldü - hala bitmemiş Sagrada Familia, bina Gaudi gömüldü.

Antonio çalışmalarını devam

1902 yılından bu yana Gaudi'yle birlikte çalışan Sugranes Domenech, - ustanın ölümünden sonra kilisenin inşaatı o mimarın yetenekli öğrenci devam durdu değildir. 1930-mu diğer iki cephe dikildiği Zaten, onlar, ilki gibi, resim, Kutsal ve heykel metinleri ile dekore edilmiş. Ancak, daha da zor günler izledi. bağış eksikliği, başgösteren savaş ve iç savaş tapınağın yapımına yol pratik olarak 1952 yılına kadar, durduruldu. Ardından bina inşaatı birkaç yıldır, iş çok uzaklarda hala Antonio Gaudi'nin planın kesin tamamlanıncaya kadar, sürekli yapılıyor olmasına rağmen, tekrar başlatmasına karşın. Evangelist Mark John Matthew ve Luke adanmış dört 120 metrelik kulenin inşaatı tamamlamak için gereklidir. Cemaat sembolü olarak üzüm - Mesih'in 170 metrelik kulenin üzerine mimarın fikri göre, sen, haçı ve diğer dört yüklemelisiniz. Orada hiçbir öngörülemeyen durumlar ortaya olmayacak, ve inşaat planına göre yapılacaktır ise 2026 yılına kadar geri on dokuzuncu yüzyılın olarak varoluşu, en büyük inşaat nihayet tamamlandı başladı. sadece Barcelona bekleyen büyük bina sonu. Dünyanın dört bir yanından tapınak insanlara kurmak için yardım, bağış Hıristiyanlar ve diğer dinlerin üyeleri olarak yürütülür. Örneğin, geçenlerde Japonya'dan fonların önemli bir akını olmuştur.

Sacred Heart Kilisesi

Barselona gerçekten eşsiz konumlar vardır. Dünyanın dört bir yanından fotoğrafçılar üstün mimarisi ile bu antik hem de modern şehir yakalamak için gelirim. şehrin manzarasının tadını vermez değil yukarı Tibidabo Dağı ve gözlem güverteden Ama eğer, Katalan başkentinin tam sunumu yapmak mümkün olmayacaktır. Bu Sacred Heart tapınak inşa burada olduğunu ve Mesih'in figürü duruyor yukarıda, kolları tüm dünyayı kucaklayan.

Tarihi ve kilise süsleme

Tibidabo gibi geliyor dağın Latince ismi çeviren "sen ver." Açıklamayı düşünüyorsanız, dağın tepesinden İsa bütün dünyevi güzellik göstererek, şeytan tarafından cazip oldu. Mesih'in Kalp Expiatory kilise Barcelona herhangi bir köşesinden böylece görünür Tibidabo'da üstündeki olduğunu. kilise tasarlanmış ve mimar Enrik Sane tarafından 1902 yılında inşa etmeye başladı. oğlu Josep bitmiş 1961 yılında tapınağın yapımına başlandı.

Sacred Heart Tapınağı Romanesk ve dekore edilmiştir Gotik stilleri. ve uzatılmış üçgen revak cephe ve giriş kapısının üzerinde yükseldi ve orijinal pencereler ve kemerler - dekorasyon tüm bu mimari eğilimlerin özelliklere sahiptir. Alt kript da iki katı adımlar üst odası, bir platform olarak, elips apsis beş sahından oluşur. Bizans dönemi sanatının geleneklerine bir haraç - Kilisenin iç dekorasyon Gerçek dekorasyon çok renkli mozaik duruyor. Tapınağın simgeler İspanya'nın yakın tarihin hikayesi çizgilerini takip, onlar tüm insanların çağdaş giysiler içinde temsil ediliyor idi. Gotik unsurlar - gökyüzü taret bakarak dar pencere,, sivri kemerli ince kırpma oyma - kilise ağırlıksız ve zarafet verir, ancak heykeller görkemli ciddiyet bir ruh hali yaratır. Başka yetenekli heykeltraş Josep Miret ait kompozisyonlar ile temsil edilir azizler James ve George heykellerinin yanı sıra Tanrı'nın Annesi ve kilisenin üst kısmında - Cephe yapısı Katalan ustası Eusebi Arnau elinde eserleri ile dekore edilmiştir. Rio de Janeiro'da Kurtarıcı için dünyaca ünlü anıtı benzer İsa altın heykeli tarafından tepesinde Merkez kilise çan kulesi. heykel kaidesinde sonsuz Akdeniz'in nefes kesen manzarası ile Barselona gözlem güvertesinde en yüksek ve Katalan başkentinin onun yumuşak dalgalar tarafından yıkanmış olduğunu.

Cathedral (Catedral de Barcelona)

Barselona Katedrali - turistik Haritası ikinci adıdır Barselona Katedrali, içermelidir. Barcelona Kutsal Şehit Eulalia emanetler, milattan sonra yılda 304 ise 13 yaşında ölmüştür çünkü bu nerede bu muhteşem Tapınakta hacılar, tüm dünyada ayaklarını yönlendirir. Eulalia Katalonya'nın topraklarda yaşarken 4 yüzyılda, paganizmi galip ama kız o yakıldı hangi İsa'nın iman ile onurlandırıldı. güvercini ölmeden önce Şehit ağız uçtu, ve aynı zamanda, cellatlar kar gibi düştü. Birkaç yüzyıl aldı ve Eulalia şehrin ana katedral inşa edildi Gotik Mahallesi'nin merkezinde onun onuruna, aziz olarak sıralanır ve Barcelona koruyucusudur vaftiz.

Catedral de Barcelona (resim aşağıda gösterilen) çok sayıda tarihi eserler ve dini değerlerle doludur. Onun toprakları bugünkü formu şapel inşa edildiği, 1268 den almaya başladı. Yana 15. yüzyılın ilk yarısıdır - şehrin yadsınamaz süs. Tapınağın İnşaat yapı bir Roma bazilika kalıntıları üzerinde doğrudan dikildi, 122 yıl sürdü. Bazı elementler, örneğin, kulesiyle daha sonra gerçekleştirildi. Bugün binaların büyüklüğünü ve her detay yürütme titizlik takdir Barselona turist geldi. saflık Eulalia'da sembolü - katedral avlu bitişik göre beyaz kazlar dolaşıyor. lahit dinlenen, Kutsal kalıntıları ve İnebahtı Savaşı'nda katıldığı bir gemi ile İsa'nın resim: Binanın içinde Hıristiyan tapınaklarını tutulur. Barselona Katedrali ulusal öneme sahip sanat ve tarihin bir anıtıdır. Kutsal Eulalia ve Katolikler ve Ortodokslar tarafından saygı yüzden tapınak hem inanç temsilcileri için dikkat çekicidir. Buna ek olarak, Catedral de Barcelona Barcelona Başpiskoposu koltuğu olarak hizmet vermektedir.

Kutsal Bakire Denizi Kilisesi

Katalonya'nın başkenti katedral sonra en önemli ikinci din bina, Santa Maria del Mar Bazilikası tanıdı Bu tarihi liman bölgesinde yer almaktadır, Ribera çeyrek, nerede denizciler, tüccarlar ve soyluların ticaret altın çağ yaşadı. Dar sokakları ve ortaçağ kilisesinin bir labirent üzerindeki onuruna dikilmiştir. mimar Berenguer de Montaguta oluşturulması temeli 1329 yılında kuruldu ve 1383-m inşaat tamamlandı. nedeniyle doğal sediment denize çekildi henüz zaman önce, şimdiye kadar bazilika su kenarında duruyordu. Sözde revak ayırt deesis ait timpana Açık - bir tahtta oturmuş İsa figürü, iki yanında olan Meryem ve John kucağına bulunmaktadır. 1936 yılında meydana gelen yangın, bu rakamlara ilave olarak, Paul ve Peter sadece bir heykel atlattı, birçok heykeller tahrip ve. kemer taşları süslemeleri Çok ilginç figürlü görüntüler. ilk heykel yelkenli ayaklarına yerleştirilen ana sunak yukarıda Mary (Madonna) 'in bir heykel basilikanın alegorik imza mimarı olmasıdır. Küçük bir meydanda kilisenin sağında bir amfi tiyatro şeklinde bir anıt dikildi. 1714 yılında Philip V ordusu ile bir savaş sırasında öldürüldü Katalanlar, oyulmuş adanmışlık Duvarlarda.

Barcelona Ortodoks kilisesi

2002 yılından bu yana Katalonya'nın başkenti Rus Ortodoks Kilisesi'ni oyunculuk. Başlangıçta, servis, Santa Maria Reina şapelde gerçekleşti ve belirli günlerde - Montserrat ve Barselona Katedrali'nin manastırda. Ancak, cemaate tahsis tesisler, kurulmuş ve iconostasis muhafaza edilebilir ofis alanı, tek bir bina bulma sorununu ortaya parishioners giderek artan sayıda, yetmedi kilise eşyaları. Bu amaçlar için, 2011 Rus Ortodoks Kilisesi'nin kiralama kullanımı yirminci yüzyılın ortasında neoromantik tarzında inşa St. George terk tapınağa verildi. Barcelona Ortodoks kilisesi, zemin Katalonya oldu kaderin iradesiyle, her kafir ulaşabilir - Şimdi Müjde kilisesidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.